PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


https://pevec.hr/kompanija/investitori-vijesti/odluka-uprave-o-sazivanju-glavne-skupstine-11-ozujka-2019/

Velicanstveno izuvanje malih po 387 kn.
Nikome se neće dati jahati po javnim bilježnicima.

Malo će ih se izuti na 387 kuna

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Svi koji imaju manje od 100 otpadaju.
Netko tko ima recimo 85 dionica bi morao dati 5805 kn plus troškovi javnog bilježnika da bi se zaokružio na jednu novu dionicu. Ne isključujem da netko možda i hoće, ali 90% neće. Barem.
A i dobar dio ljudi koji je iznad 100 neće ići u dokup jer im je naprosto nepraktično, lijeno i ne troši im se lova na to.
Po meni, bacili su oko na nekih 50ak tisuća dionica. Što je lijep zalogaj. Za podijeliti managementu.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Koja netransparentnost uprave i većinskog vlasnika da je to prestrašno.
Jednostavno ne žele balast u obliku malih suvlasnika i samo je pitanje
vremena kada će većinu malih izbiti iz cipela. Ali ok, takvi su bili otpočetka,
pa ne treba ništa čuditi.


Koja netransparentnost uprave i većinskog vlasnika da je to prestrašno.
Jednostavno ne žele balast u obliku malih suvlasnika i samo je pitanje
vremena kada će većinu malih izbiti iz cipela. Ali ok, takvi su bili otpočetka,
pa ne treba ništa čuditi.

Ali je sve bolja cijena.
Gle, oni smatraju da su oni napravili tu firmu dobrom i da mi mali krpelji parazitiramo na njima. Sto je donekle i tocno.
Uglavnom, ostat ce samo najzilaviji.

Najbolji FI je onaj u kojem je skrivena dobit. Npr. Pevec za 2016.

Slažem se. Tko je samo čekao već je lijepo mogao zaraditi na ovoj dionici
387kn + 61kn divke = 448kn

Prosječan ulaz je bio oko 180 – 200 kn, pa se ulog većini poduplao do sada

Postoji li neki ekonomski opravdani tazlog zasto se radi ovo spajanje dionica?

Meni fali taman par dionica do 100.
Nisam ovo ocekivao bas, mogao bih uzet 100% zarade na ulog no mislim da cu nadokupit tih par i ostajem i dalje unutra.
Nece me se rjesit hehe
Kao sto kolega StatusQuo kaze ova fer cijena je bar neka sigurnost u slucaju buducih nekih pokusaja, a i ovime svima vrijednost dionice raste bar do ove cijene

Ima li netko listu dionicara makar i stariju da zna koliko dionicara ima ispod 100 kom i koji je to udio sveukupnih dionica, cisto da vidimo koja im je racunica

Ignore : renči

Ne, jedini razlog je izbaciti što više manjinskih dioničara. Koji imaju manje od sto dionica.

To je model koji se očito sve više popularizira u posljednje vrijeme. Ostoja ga primjenjuje, pa Susman, bit će ih još zasigurno. Prednost je jer suštinski ne košta mnogo i određeni je model prisile prema manjinskim dioničarima. Iako im zapravo nudi i dokup i daljnje sudjeovanje u vlasništvu.

Neće pokupiti samo ove ispod 100 (iako će neki koji imaju npr. 92kom možda nadokupiti ali mnogi će pokupiti lovu ), nego mnoge niske desetice iznad stotica, npr branitelji imaju na 14x jednu seriju. To će ići 4x prodaja plus ostaje jedna dionica. Tako i na 220kom, 310, 415, 540 itd.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Prema knjizi dioničara iz 8og mjeseca dioničari koji imaju manje od 100 dionica drže malo preko 40.000 komada, dakle nekih 3%


Postoji li neki ekonomski opravdani tazlog zasto se radi ovo spajanje dionica?

kakav bre ekonomski razlog – pa jedini smisao voog i ovakvih spajanja je dati nogom u guzicu malima. ali sve uz smiješak i sve po zakonu

ipak, sapienti sat – prijegodinu dana bili su nudilo koliko ono 200 kn ili tako nešto, sad nude s87 kn. za godinu e nuditi i 500 kn

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Neće pokupiti samo ove ispod 100 (iako će neki koji imaju npr. 92kom možda nadokupiti ali mnogi će pokupiti lovu ), nego mnoge niske desetice iznad stotica, npr branitelji imaju na 14x jednu seriju. To će ići 4x prodaja plus ostaje jedna dionica. Tako i na 220kom, 310, 415, 540 itd.

Znam da nece samo mozda tih ispod 100 ima najvise ne znam zato pitam ima li netko knjigu, uglavnom trebalo bi bar oduzet od veceg cijelog broja dionicare do 1000kom da vidimo koji je to postotak na koliko racunaju postotka dobit ili izad ovoga ima jos koji manevar, problem je da se svaki sljedeci pokusaj dokapitalizacije ako pokusaju morat cete dat poprilicno za sudjelovat mozda se tu krije drugi korak

Ignore : renči

Moja brojka je takva da ću kupiti 50 kom. Ovdje će veći zaokružiti na gornju stoticu, a manji na nižu.
Nažalost zato veliki i jesu veliki, a mali mali (ili na sreću).
Ako ovu praksu misle ponavljati ubuduće morat će isplatiti masnu dividendu jer bi neisplata strahovito podigla book.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Više će dobiti od ovih što imaju 100+ 200+

Neće netko tko ima 220 kn uplaćivati 80 jer je ipak lova za mnoge problem pa će se zadovoljiti da mu ovih 20 isplate, dapače, mnogima će dobro doći.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close