PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P.S.
Logiko pomozi:
Zasto bi netko kupovao dionice firme kojom operativno vlada ako mu je namjera vadjenje novca?
Zasto trositi pare?
Nema logike.
A nema namjeru ili zato jer je posten ili zato jer ga gledaju. Procijenite sami sto je vjerovatnije.
Pa Todoric je cuclao pare i prodavao.
I zato su sad pod kapom Lexa i firme u kojima je tek blago vecinski.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

logiko :

1. Ako si u mogućnosti biti bog i batina u firmi koja je krcata lovom, nije ti teško potrošiti istu da postigneš cilj.
2. Onog trena kad postaneš bog i batina, SVE je tvoje i nikog ne slušaš, radiš što ti se oće .
3. Kad ti iz gu…ce dođe u glavu da si sve potrošio i voziš još samo na benzinskim parama, parkiraš u stranu, dobro izglancaš vozilo, našminkaš i sebe ( ipak treba pojačati dojam ), te krećeš u nabavku keša .
4. naravno, prodajom dionica

Niti originalni PEVEC , niti AGROKOR nebi ovako propali da su na vrijeme imali IPO

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

IPO je zamisljen za firme koje imaju ideje, a treba im lova, kratki su.
Ovdje to naprosto nije slucaj.
Pevec je cash machine.
Poanta je da grupa ima upravljacku moc.
I opet kupuje. I jos ce, bar se tako cini. Dok ne skupi koliko se moze, a to je max 80%, po onome sto se moze zakljuciti iz proglasa udruge.
Nakon toga ide ono sto je najavio kolega StatusQuo, a u svojim izjavama i dokumentima iznijela i uprava, tj. sam celni covjek firme. Opetovano.
S tim da ce se vjerovatno tempirati da na burzi bude “suncano vrijeme.”

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Je da, IPO je spas za svako loše vodjeno s*anje… nerijetko te ni IPO ne spasi. Sjetimo se Magme naprimjer.

IPO često podrazumijeva promjenu poslovne strategije i načina upravljanja. A to ne ide ruku pod ruku sa dotadašnjom strategijom. IPO-i odnosno SPOs su kod nas instrument zadovoljavanja apetita široke raje. Radi se uglavnom o tradicionalnim biznisima koji tesko mogu udvostručiti vrijednost, a samim time su nezanimljivi osim prosječnom dodi kojem to zvuci primamljivo i fancy.

Da su mogli, i Kokot i Ivica bi napravili IPO. Nažalost, za IPO treba imati vrijednost, menadžment i jasnu strategiju. Potonjima se sve to davno izgubilo negdje po putu.

A tko su ti koji zele maksimalizirati vrijednost u dionicama? Zanemarimo li većinske i njihove satelite, to su dobavljaci. Dakle, dobavljaci drže kajlu većinskima jer će im vjerojatno isti omogućiti maksimalizaciju vrijednosti kroz dobavu proizvoda i usluga Pevecu. Dionice su tu samo lubrikant trgovačkog posla, a ne osnovni motiv ulaganja.

Tocno.
IPO je dobar ako dobijes za vrat kerbere koji te paze. I management bolji od tebe samog.
Inace je stanica prije PSN.
Inace, dionicka struktura je po meni takva da se igra za dobrobit firme. Ravnoteza interesa.
Ovo s dobavljacima ne mogu potvrditi.
Oni su koliko sam shvatio dionice dobili u stecaju s preustrojem. Za dug.
I prodavali su vecinskom.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Dicentra drži Glavnu skupštinu i moze raditi što hoce. Osim toga umreženi drugi interesi i ljudi a rekao bih da su ovotjedni događaji zadnja opomena malim dioničarima da ne ostanu bez gaća. Dobavljači su odrađeni vecinom. Ako dionicu koja vrijedi oko 1000 kn ruši sa 290 na 160 kn, nije im ništa drugo problem. Nazalost balkanska krčma. Tko je ovo mogao očekivati. Rizik je velik.

Kolega Barikb
Sve to sto ste rekli nije nista novo.
I nemojte molim vas, ali najiskrenije vas molim, reci da ste iznenadjeni delistom i da niste bili svjesni svih rizika, ali i mogucih dobitaka.
Nista, ali nista se nije promijenilo u 24 sata unutar kojih ste od tvrdnje da vrijedi 999,99 kn dosli do zadnje opomene malim dionicarima.
Prepali ste se i prodali.
To recite. A ne ove alibi price.

Ja se osobno ne bojim da cu ostati bez gaca.
Zato jer ulazem u ono sto vrijedi.
I ne prodajem zato jer je potencijalni dobitak daleko veci od potencijalnog gubitka, za koji i dalje tvrdim da nema sanse da se realizira.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nisu bitne moje dionice, ali u ovakvo vođenoj kompaniji u takvom da ne pišem kakvom miljeu smatram da je vrlo rizično imati jedno od prvih ulaganja u portfelju. Provjerite knjigu dioničara za nekoliko dana. Poslovanje je ovdje nazalost u sedmom planu

Dicentra ne moze nikada skupiti za istiskivanje. Niti u grupi s ostalima. To se ne mora posebno dokazivati.
I ne kontroliraju oni sve vec grupa koju su okupili. A interes su pare, sto vece. Samo na burzi se to moze dobiti s dobrom multiplom.

Naravno da se radi o vasim dionicama.
Prodali ste i sad opravdavate svoju odluku.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.


Nisu bitne moje dionice, ali u ovakvo vođenoj kompaniji u takvom da ne pišem kakvom miljeu smatram da je vrlo rizično imati jedno od prvih ulaganja u portfelju. Provjerite knjigu dioničara za nekoliko dana. Poslovanje je ovdje nazalost u sedmom planu

Bitno je da jucer govorite jednu stvar dok imate dionice a danas drugu kad ste prodali, malo neposteno i nekorektno.
Vjerujem da ste imali puno puno vise od mojih 100-tinjak komada i da ste vjerojatno jako ljuti, ali nije korektno u 24h mjenjati misljenje samo radi toga sto ste prodali dionice.

U vodjenju kompanije se nije nista prominilo niti se prominilo u ponasanju vecinskog tako da ste to sve znali i do sada ali ste drugacije pricali, ali ocito vam je samom sebi lakse opravdat to sta se izasli na nacin da si stvorite sliku da to ne valja bravo.

Ignore : renči

Jedino sto mene brine jest to sto uprava Peveca nije svojim dionicarima poslala nikakvu cestitku povodom ovogodisnjih blagdana…Valjda ce bit dogodine 😉

U ovih 3 dana je prodalo oko 300 drhtavi rucica, sto znaci da nas je ostalo jos oko 1200 ( hrabrih, cvrstih )
Kao u filmu 300 …
Sretna nova godina zelim vam puno uspjeha !!!

Pa sto ako je netko promijenio mišljenje i izašao?

To je legitimno i racionalno. Promijenile su se značajno i okolnosti te očito ocekivanja.

Ne treba se trajno vezati uz ulaganje. Ima ulaganja koja su sto se kaže “za sto godina”, al obzirom na njihov broj i tehnološki razvoj suvrememog svijeta, uvijek će se naći nešto novo i zanimljivo. Možda i daleko bolje i potentnije od postojećih prilika. Svako zlo, za neko dobro.

Kao i Barikb, ja sam isto izišao iz Peveca nakon odluke Zagrebačke burze da ih iz maknu s tržišta. Bez obzira što i dalje mislim da je Pevecova vrijednost nekoliko puta veća od cijene na burzi. Po nedavnim kupnjama glavnog dioničara po 175 kn vidi se da znaju je Pevec po toj cijeni bagatelna kupnja. Mogli su iskoristiti paniku i odluku burze da ostavi malim dioničarima samo četiri dana za izlazak iz dionice da se postave na kupnji znatno niže. Činjenica da to nisu napravili je pozitivna. Meni je glavni razlog što sam izišao u tome što se u godini dana situacija može vrlo brzo promijeniti. Dovoljno je pogledati situaciju s Agrokorovim dionicama. Da je Agrokor prije godinu-dvije odlučio povući dionice s burze te da se prije povlačenja mogla kupiti Jamnica po 40.000 kn i Ledo po 4.000 kn to se svejedno ne bi pokazala dobrom kupnjom. Bez obzira što bi prije dvije godine te dionice po tim cijenama bile debelo podcijenjene. Poslovni svijet je dinamičan i u godinu-dvije situacija se može bitno promijeniti (npr. u slučaju Peveca neki strani lanac može odlučiti agresivno ući na naše tržište te im tako narušiti profitabilnost). Zato je mogućnost prodaje dionice ako se vidi da se situacija mijenja iznimno vrijedna. Vjerujem da će oni koji ostanu u dionici na kraju dobro zaraditi (ne bi me iznenadilo da se nakon nekog vremena Pevec i vrati na burzu), ali za mene osobno rizik je u ovom trenutku prevelik.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close