PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dicentri novac posuđuje Prvo plinarsko društvo PPD. Nemam savjeta nikome da li kupiti ili prodati ali sve transakcije zadnjih nekoliko dana bi se morale poništiti ako se utvrdi kriminal. Bojim se da ništa od toga.

I sto ti to govori sto im PPD navodno posudjuje novac?

Cija je to onda zapravo firma?

PPD ti je politika. I HDZ i SDP i HNS…. svi su tamo.

A iza svega ti je ruski kapital. Nafta i energija.

Decki, izgleda da konvergirate prema istini.
Jednom kad se stvar raspetlja bit ce neka pivica. Ja castim.
A onda cu vam reci ono sto sada ne smijem jer bi se neki mogli naljutiti.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Pa nisam bas siguran u to sto tvrdiš…: treba dobro iščitati ZTK. Po ovome se može i onaj koji ih je uvrstio smatrati odgovornim. No to je skroz nelogično jer je jasno da taj koji ih je uvrstio nema nikakve veze sa izdavateljem, niti ga može na bilo koji način privoliti na suradnju.

http://www.ceenter.hr/pravila-i-drugi-akti/uvjeti-i-pravila-primanja/26

Pevec su mrvice u odnosu na Agrokor. Koliko su Rusi popušili na Agrokoru ne bi bilo dosta 50 Peveca. U jednu ruku mi je drago da im je Vlada zatvorila vrata Rusima, ali ove svinjarije oko PVCM je očito dio kompenzacije stanovite odštete, a oštećivanja i prevare malih dioničara.

Ma pusti, jasno je da burza ima dužnost objaviti cjenovno ključnu informaciju, a ne u zadnji čas donijeti odluku kojom je pogodovala Dicentri. To je djetetu od 3 godine kristalno jasno, nema tu opravdanja. Dat je mig Gažicki da se odigra ovako i obećanje da nece odgovarati nego profitirati. Ovo je igra velika jer je velik novac u pitanju. Kao da vam netko.da dobitne brojeve na lotu. Oteto prokleto da, ali mali su praktički pokradeni Odlukom ZSE

Griješiš. Burza je tu uz brokera koji ih je uvrstio najmanje kriva. Burza najradije ni ne bi uvrstila PVCM upravo zbog toga jer ga je svojevremeno bila izbacila s burze.

U ovom slucaju se slazem da je nacin transparentnosti zse potpuno kriminalan i nacin na koji je to sve izvedeno od strane zse u zadnja dva dana da javnost sazna da je bilo nekoliko komunikacija u kojima se nista nije postiglo i da oni u pola godine nisu mogli nikakvu info objavit. Barem ce novim zakon neke stvari bit strogo kaznjive pa se nadam da ce jednom netko i posteno platit za svoju odgovornost.

Ignore : renči

Zgodan način izvlačenja ce biti jamstva i ili pozajmice razne. Pevec ce jamčiti za npr. Tvornicu magle d.d. i platiti to na kraju. Kud ćeš ljepše. Burza je odradila svoje, sutra ce trgovački sudovi stečajni virtuozi itd…


Ja ne znam tko je tu izmislio nekakvu dividendu, al stvarno mi nije jasno zašto bi firma poput Peveca isplaćivala ikakvu dividendu?!

Kao, učinili su sve da se riješe manjinskih dionicara, a sad će s njima dijeliti dobit? Osim toga, nije Pevec telekom ili pivovara da bi isplaćivao dobit u dividende. Možda neki manji dio dobiti, al mislim da se od dividendi, dioničari neće oparit.

Da je Pevec izvrsna firma sa jos boljom buducnosti tu se slazem isto kao i u tome da ovdje dividendu niko nikad nece vidjet osim ako samo oni i s njima povezani budu imali ni vise ni manje od 100% dionica. Vjerujem da vremena imaju na pretek a ako su “rijesili” velike dionicare,male ce prije ili kasnije. Vjerujem da ce uciniti sve da Pevec radi sto bolje jer su sposobni i uspjet ce u tome ali isto tako i da dionicari od toga nemaju nista. Ako su do sada uspjeli sve sto su naumili ne vidim kako bi ih netko sprijecio da provedu ostatak svojih planova.Mozda sam u krivu ali cvrsto vjerujem da ni “d” od dividende ovdje niko vidjet nece. A za visoku cijenu dionice u buducnost zbog bilo cega,bas njih briga. Sta im to znaci. Zao mi je ali mislim da ce kao i uvijek do sad p.pusit mali dionicari.

Opa, Serislave, nije vrag da te netko pogodio u živac?
Naj se srditi.

Odi na svježi zrak, zaboravi na loše investicije.
Život ide dalje!

🙂

P.S.
Za sve na ovoj burzi vrijedi: “Onaj tko je unutra zna zašto je”.
Ili možda ipak ne?

Hi-hi-hi.

La vita e bella!


Zgodan način izvlačenja ce biti jamstva i ili pozajmice razne. Pevec ce jamčiti za npr. Tvornicu magle d.d. i platiti to na kraju. Kud ćeš ljepše. Burza je odradila svoje, sutra ce trgovački sudovi stečajni virtuozi itd…

Ovo je vrlo izgledno jer gledajući dosadašnje ponašanje novog gazde, sve ide u tom pravcu – ošišati će male kroz razno razne formalno legalne poslove.

Ignore: KressoM, delux


Zgodan način izvlačenja ce biti jamstva i ili pozajmice razne. Pevec ce jamčiti za npr. Tvornicu magle d.d. i platiti to na kraju. Kud ćeš ljepše. Burza je odradila svoje, sutra ce trgovački sudovi stečajni virtuozi itd…

Ja mislim da nece ici u bas takve makinacije, s obzirom da je sam pokrenuo tuzbe za slicne prevare u poslovanju sumnjam da bi se bavio istim poslovima pogotovo sta da je u vecem riziku da ga netko prijavi, drugo svi zaboravljate da vecinski vlasnik vlada uz pomoc drugih glasova, a kada je tu vise interesa onda se i ne mozete ponasat bas svojevoljno, moja pretpostavka je da ce pevec s vremenom i izac na burzu jer ce bit onih koji zele prodat svoj udio ako cijena bude primamljiva, a za maksimiziranje vrijednosti tu je ipak burza najbolja.

Ignore : renči

StatusQuo
Gospodin Barikb se vjerovatno prepao i prodao.
Kako inace objasniti takvu promjenu misljenja: od best buy, sjajnog poslovanja, odlicne dionicke strukture, dionice koje vrijedi 999,99 kn pa sad eto do sumnji u izvlacenje novca, i to u buducnosti?
Unaprijed isprike ako sam krivo zakljucio.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

New Report

Close