PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidjet ćemo sutra, bid raste.
Cijene oko 220 230 kn, a ponuda na 199 kn pametnome dosta

Što se događa nešto se iza brda valja ovdje ?! Nema više prosipanja daj što daš.
Kao da potraznja raste

Možda je ekipa pročitala izvješće Peveca, Ebitda za 2016 godinu 113 milijuna kuna, ebitda marža 8,05%
Po dionici 87,11 kn
Zadnja cijena 234,94/87,11=2,69

Prodaja za 2017, projekcija +15%, ulaganje od 300 milijuna kuna ili 1,5x na trenutnu vrijednost na burzi.

Dionice se inace trguju na burzi 6-8 ebitda(a turisti vec sada 10, i vise)

Mislim da je to privuklo ovu jaku kupnju, al to je moje mišljenje.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

A i pojavili su se jako veliki nalozi, jedan nalog od 500 komada dionica po 213 kn je 106.500 kn, isto tako stoji onaj drugi od 500 komada na 208kn. Mali igrači ubodu 30-50 dionica, eventualno 100-200, to se jasno vidi, a danas jedna transakcija 300-400 dionica. To može samo ozbiljniji igrač i to dobro upućen u situaciju, koji ide na sigurno.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

A gledaj neki kasno progledaju, ja sam isto kasno proučio izvješča i kupova skuplje nego sta je sad u onom vlaku poslije 1.2.
Iako sam u blagom pušingu trenutno na ovoj dionici ne pada mi napamet prodavat u dogledno vrijeme. Jednostavno brojke ne lažu za razliku od pu.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Spread se smanjuje lipu po lipu. Oprezni ulagači.

Pevec dobio novog člana Uprave

Novi član uprave sa iskustvom zamjenika predsjednika uprave austrijske tvrtke.
Menedžment je ključan i na tome se očito pomno radi. Transparentnost je drugi
uvjet, da bi svi dioničari gladili bradu. Vjerujem u kvalitetne iskorake u tom smislu.
Cijena dionice je u uzlaznom trendu, nakon ogromnog pada od oko 40% sa 294 kn
na cca 175 kn.

Ono kad ti je drago da nema prometa ( radi cijene ).

Na 208,5 kn stoji nalog od 1000 dionica, to je jedna transakcija od 208.500,00 kn.

Nešto opako se ovdje valja.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Pevec dobio novog člana Uprave

Novi član uprave sa iskustvom zamjenika predsjednika uprave austrijske tvrtke.
Menedžment je ključan i na tome se očito pomno radi. Transparentnost je drugi
uvjet, da bi svi dioničari gladili bradu. Vjerujem u kvalitetne iskorake u tom smislu.

Zumtobel Group iz koje dolazi ima 1,3 mlrd. € prihoda i 652 mil. € kapitalizacije te se bavi prodajom rasvjete. U članku kažu da će biti zadužen za razvoj privatnih marki i ljudske resurse. Ako će Pevec ozbiljnije ići na razvoj privatnih marki to je odlična vijest jer su tu marže veće.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Nije bitno da li je organsko ili anorgansko širenje. Bitno je da je u pitanju potencijal! Ljudski potencijal kao jedna od boljih Pevecovih akvizicija u posljednje vrijeme – gda Frgačić. Bravo! 🐣🐥🐤🐔🐓

Poslije Bubala i drugi kum u Upravi..Jel zna netko objasniti je li to zakonito??

Počela kupnja, skida se sa 230, zanimljivo nema više prodaje.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Na kupnji do 200,00 kn cca 2.800 komada, na prodaji do 280,00 kn samo 1.100 komada…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Ne brini, sve je zakonito oko imenovanja u upravi. Bit će sve u redu.

New Report

Close