PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nastavno na dopunu dnevnog reda, gdje upozoravaju kako je rizično ulagati u Pevec, Dicentra je na sebe odučila preuzeti dodatni rizik te je stekla još 2.132 dionice. Zaista rade sve da zaštite male dioničare i spriječe ih da se izlažu nepotrebnom riziku posjedovanja dionica…

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Smiješni su mi ovdje dušebrižnici koji stalno drukaju protiv Peveca u svakoj prilici 24/7 , a prodali su svoje dionice i nikako si ne mogu oprostiti rast cijene. Eto Pevec je na 205, a trebao je do sada već 5x otići u stečaj.
Ovaj druk ovdje je abnormalan i traje od 9 mjeseca prošle godine, ljudi daj si nađite život. Svi drukeri ovdje što je još tragičnije nisu dioničari Peveca ali ih administrator uredno pušta, a nas dioničare briše, pa nek me obriše što imam svoje mišljenje.
Otkad je nova uprava došla kupila je 2 nove trgovine a treću gradi, te Z1 televiziju. To što dionica nije na burzi ništa ne znači, kao da su se dioničari drugih firmi posebno usrećili i da burza daje neku posebnu sigurnost. Pa Agrokor je nestao i svi drhte nad ledom, Jamnicom, belje…a uprave tipa kras, i slične da ne spominjem.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Nakon posta Old-Gunnera sam tek išao pročitati cijeli tekst, još početkom 12/2016 sam poslije onog Dana investitora detaljno objasnio da očekujem ponašanje u ovom smjeru ali ovo je stvarno dno dna. Nisu prvi koji se ponašaju maksimalno nekorektno ali ne sječam se da je netko doslovno vrijeđao inteligenciju dioničarima. Sve po zakonu, a iz nekih crtica je očito da su osim pravnika angažirali i stručnjake koji jako dobro poznaju samo tržište, nešto što Šket i Kodrić nisu nikada napravili pa su zato i ispali amateri i završili kratkih rukava.


@ante909

Nema tu više nikakve mudrosti s ovakvim omjerom snaga, možda još pošto su Slavonci dovesti na skupštinu tamburaše da im odsviraju Andriju Čordaša pa se malo smekšaju.


@Snowlep

Broj dionica i udjel odgovaraju pozicijama 1, 2 i 4 s tim da su prvu još povećali u međuvremenu pa je sve skupa 608.135 dionica i 46,57% udjela. Plus 9.503 trezorskih koje su neki dan ispale iz top10.
Da li znate čija je treća pozicija sa 110.812 komada, isto njihova ali nije bilo potrebe za pokazivanjem mišića s obzirom da će ionako sve proći kako žele?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ja također držim da se digla prašina ni oko čega.. ovo npr. za ukidanje odluke o izlistanju dopunom dnevnog reda nije novost, to znamo već od ranije da je takav naum a sad se provodi u djelo
naravno da bih volio da veći dioničari (po zadnjoj objavi od 5.7. Dicentra i s njim usko interesno povezani HITA i Interkapital imaju 46,25% tem. kapitala) imaju bolji odnos prema malim dioničarima, ali s druge strane zašto? tko sam ja da Dicentra brine o meni? oni brinu za svoj džep

bitnije je da što se tiče poslovanja rade ok stvari, vidim da se otvaraju novi centri (oglasi za kupnju zemljišta ‘uz more’) iako bih više volio da se ide u najam; prihodi rastu dvoznamenkasto a valjda će uskoro i dobit koja je za 2016. godinu (i prije) znamo kako smanjena (računovodstveni salto mortale) ali i ti odgođeni prihodi tj. rezerviranja se moraju ukinuti jednom kad opasnost od sporova mine, pa će i to biti plus za dobit

nadalje, neuvrštenje u sl. tržište nije dobro iz razloga što do daljnjeg nećemo imati kvartalna izvješća; iako ponavljam iz oglasa se vidi da kupuju zemljišta i da se i dalje šire…nije teško zbrojiti 2+2

opasnosti od istiskivanja nema, treba im prema ZTD 95%

dakle zaključujem da sve ovo rade da steku čim povoljnije što više dionica je moguće, a ovakvim objavama i čačkanjima će u međuvremenu (očito uspješno) dizati tlak malim dioničarima koji ne shvaćaju da je ovo prilika i za njih da kupe jeftinije…



@Snowlep

Broj dionica i udjel odgovaraju pozicijama 1, 2 i 4 s tim da su prvu još povećali u međuvremenu pa je sve skupa 608.135 dionica i 46,57% udjela. Plus 9.503 trezorskih koje su neki dan ispale iz top10.
Da li znate čija je treća pozicija sa 110.812 komada, isto njihova ali nije bilo potrebe za pokazivanjem mišića s obzirom da će ionako sve proći kako žele?


Ne znam, s obzirom da se predlažu izmjene statuta vidjet ćemo.

@snowlep
javite za punomoći meni i ostalima koji ćemo na dan skupštine biti na moru ili gdje već

slažem sa sa accountant i valuwalkom što su napisali. Nije se ništa promjenilo
što se tiče poslovanja firme, prihoda, dobiti. Nekom su popustili živci pa je
iskrcao 300 komada jutros. Pih. Ovo je samo dokaz da im očajnički fali dionica i da
žele kupiti što je moguće više po ovim i sličnim cijenama.
Sve do jednog dana tj. do točke preokreta kada niti njima neće biti oportuno
da cijeli firma vrijedi malo novaca. Sve je ovdje prilično jasno.

Koliko znam, uvrštenje na uređeno tržište malim dioničarima donosi dvije bitne stvari – kvartalna izvješća i ponudu za preuzimanje ako netko stekne više od 25% dionica. Bilo bi lijepo imati kvartalna izvješća Peveca i pratiti poslovanje na taj način, ali u ovom slučaju je vrijednost dionice u odnosu na poslovanje toliko podcijenjena da u valuaciji kvartalna izvješća ne bi mogla nešto bitno promijeniti. Što se tiče ponude za preuzimanje, Dicentra i ekipa s kojom zajednički djeluju već imaju preko 25% dionica pa tu više ne bi bilo neke koristi.
Nažalost, na primjeru Leda koji je uvršten u službeno tržište (kotaciju uređenog tržišta koja čak nosi dodatne zahtjeve u odnosu na redovno), mogli smo vidjeti da ”transparentnost” u izvještavanju, mirovnici u vlasništvu i nadzornom odboru ulagačima ne moraju ulagačima nositi apsolutno nikakvu zaštitu. Kao i uvijek, jedina prava zaštita može biti samo vlastita analiza i razmišljanje. Paradoksalno, pošto su kod Peveca sami vlasnici pokušali prikazati maksimalno negativan rezultat i stavili su rezervacije na sve što su mogli, ulagačima nude veću sigurnost da nema ”kostura u ormaru” nego bilo tko drugi.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

u svojim očitovanjima pred sudom uprava na čelu s lovrom je tvrdila da poduzima sve potrebne radnje. a sada dicentra na celu s tim istim lovrom poduzima sve radnje u suprotnom smjeru.

e, da smo iole ozbiljna drzava, netko bi odgovarao za svoje iskaze pred sudom. ovako, ujeo vuk magare.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


u svojim očitovanjima pred sudom uprava na čelu s lovrom je tvrdila da poduzima sve potrebne radnje. a sada dicentra na celu s tim istim lovrom poduzima sve radnje u suprotnom smjeru.

e, da smo iole ozbiljna drzava, netko bi odgovarao za svoje iskaze pred sudom. ovako, ujeo vuk magare.


Nemoj lagati i obmanjivati, lovra je rekao na danu investitora kako dicentra nema nikakve veze s njim i da je njemu pevec sada najvažniji. Ima neke udjele u nekim trgovačkim društvima ali da je izašao iz upravljačkih struktura (iako koliko znam skupština je dio upravljačke strukture društva ali lovra ne laže).


Koliko znam, uvrštenje na uređeno tržište malim dioničarima donosi dvije bitne stvari – kvartalna izvješća i ponudu za preuzimanje ako netko stekne više od 25% dionica. Bilo bi lijepo imati kvartalna izvješća Peveca i pratiti poslovanje na taj način, ali u ovom slučaju je vrijednost dionice u odnosu na poslovanje toliko podcijenjena da u valuaciji kvartalna izvješća ne bi mogla nešto bitno promijeniti. Što se tiče ponude za preuzimanje, Dicentra i ekipa s kojom zajednički djeluju već imaju preko 25% dionica pa tu više ne bi bilo neke koristi.
Nažalost, na primjeru Leda koji je uvršten u službeno tržište (kotaciju uređenog tržišta koja čak nosi dodatne zahtjeve u odnosu na redovno), mogli smo vidjeti da ''transparentnost'' u izvještavanju, mirovnici u vlasništvu i nadzornom odboru ulagačima ne moraju ulagačima nositi apsolutno nikakvu zaštitu. Kao i uvijek, jedina prava zaštita može biti samo vlastita analiza i razmišljanje. Paradoksalno, pošto su kod Peveca sami vlasnici pokušali prikazati maksimalno negativan rezultat i stavili su rezervacije na sve što su mogli, ulagačima nude veću sigurnost da nema ''kostura u ormaru'' nego bilo tko drugi.

roda i lisica i kiselo grožđe.

sad će nas mudroslovci uvjravati još da je najbolje za dioničare peveca i nas sudonike burze ovdje da pevec uopće ne bude na burzi – ni na uredenom ini na ce enter platformi. to je najbolje za pevec jer tako se stede trsokovi burze. aman ljudi, pa ovo je dno dna, najdubljeg dna, ovo ni u sloveniji, ma ni u srbiji ne bi proslo, njemacku i ameriku da ne spominjem, ali u hrv očito prolazi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


roda i lisica i kiselo grožđe.

sad će nas mudroslovci uvjravati još da je najbolje za dioničare peveca i nas sudonike burze ovdje da pevec uopće ne bude na burzi – ni na uredenom ini na ce enter platformi. to je najbolje za pevec jer tako se stede trsokovi burze. aman ljudi, pa ovo je dno dna, najdubljeg dna, ovo ni u sloveniji, ma ni u srbiji ne bi proslo, njemacku i ameriku da ne spominjem, ali u hrv očito prolazi.

Naravno da bi bilo bolje da je Pevec na uređenom tržištu. Ako zbog ničega drugog onda zbog toga da imamo redovna izvješća. Ono što je poanta je da prisustvo na uređenom tržištu po meni ne bi trebalo značajno utjecati na odluku da li imati dionicu ili ne.

I nemojte imate neke iluzije o tržištima vanka, tamo prolaze i Enron i Madoff. Kao što sam napisao, ni jedna država ili tržište vas neće zaštiti ako sami ne znate zbrojiti 2 i 2.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Koliko znam, uvrštenje na uređeno tržište malim dioničarima donosi dvije bitne stvari – kvartalna izvješća i ponudu za preuzimanje ako netko stekne više od 25% dionica. Bilo bi lijepo imati kvartalna izvješća Peveca i pratiti poslovanje na taj način, ali u ovom slučaju je vrijednost dionice u odnosu na poslovanje toliko podcijenjena da u valuaciji kvartalna izvješća ne bi mogla nešto bitno promijeniti. Što se tiče ponude za preuzimanje, Dicentra i ekipa s kojom zajednički djeluju već imaju preko 25% dionica pa tu više ne bi bilo neke koristi.
Nažalost, na primjeru Leda koji je uvršten u službeno tržište (kotaciju uređenog tržišta koja čak nosi dodatne zahtjeve u odnosu na redovno), mogli smo vidjeti da ''transparentnost'' u izvještavanju, mirovnici u vlasništvu i nadzornom odboru ulagačima ne moraju ulagačima nositi apsolutno nikakvu zaštitu. Kao i uvijek, jedina prava zaštita može biti samo vlastita analiza i razmišljanje. Paradoksalno, pošto su kod Peveca sami vlasnici pokušali prikazati maksimalno negativan rezultat i stavili su rezervacije na sve što su mogli, ulagačima nude veću sigurnost da nema ''kostura u ormaru'' nego bilo tko drugi.

ok Old_gunner & Value
dal smo se onda složili da u stvari neke opasnosti i nema po male?
sve drugo je Lovrin folklor kojim malo-malo zbunjuje one koji ne razmišljaju glavom pa prosipaju po bidu
ili ajmo ovako: na SNHA je diskont u odnosu na intrinzičnu kao i kod PVCM (nećemo ulaziti koliko točno)
do neke fer cijene na burzi, SNHA bi pogurala prodaja LRH, a PVCM bi bio poguran da Uprava prestane sama sebi bacati klipove pod noge (ili kao što Old_Gunner kažete, možda je to baš i prednost, imamo očišćenu firmu od kostura koliko god imaginarni oni bili)
što biste radije kupili?

PS
imam i PVCM i SNHA



u svojim očitovanjima pred sudom uprava na čelu s lovrom je tvrdila da poduzima sve potrebne radnje. a sada dicentra na celu s tim istim lovrom poduzima sve radnje u suprotnom smjeru.

e, da smo iole ozbiljna drzava, netko bi odgovarao za svoje iskaze pred sudom. ovako, ujeo vuk magare.


Nemoj lagati i obmanjivati, lovra je rekao na danu investitora kako dicentra nema nikakve veze s njim i da je njemu pevec sada najvažniji. Ima neke udjele u nekim trgovačkim društvima ali da je izašao iz upravljačkih struktura (iako koliko znam skupština je dio upravljačke strukture društva ali lovra ne laže).
[/quote]

sjećam se na direktan upit novinarke – kupuje li dicentra dionice peveca -on mrtav-hladan kaze – ne. 6 mjseci kasnije dicentra ima dvaput vise dionica peveca no u trenuku pitanja. darovali dobri ljudi, bit će.

ovo isto su zapravo bakiću pokusali napraviti, ali on je malo veca manga pa je natjerao korf na pristojno ponasanje. ostalo je povijest.

s drug estrane, imao arnt, pa andabak, pa vern – sve korektno i fer. a ovdje dno dna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Naravno da treba zbrojiti 2+2, to je uvijek najvažnije.
Mislim da bi samim većinskim vlasnicima bilo najbolje da postave vrhunski
menadžment, da se sami ne bave ovakvim kokošarenjem jer su obrazloženja
ove dopune ipak odveć degutantna. To ako su uspjeli kupiti vrlo povoljno
dionice do sada i to od HRVI, stradalnika i jedan dio na burzi, ne znači da će
na dalje biti po ovim cijenama. Očito su toga jako dobro svjesni.
Čemu megalomanština, tko drugom jamu kopa (nama malima) sam u nju pada.
Mislim da je vrhunski menadžment ovdje rješenje, a ne spojena upravljačk/vlasnička
funkcija kao da je Pevec automehaničarska radionica. Treba će strpljenja ovdje, ali
ovo je kokica koja nese zlatna jaja. Možda dođu pameti, nadam se čim prije.

Opet ponavljam da bi uz transparentnost i bolje FI, sama Dicentra i svi drugi uvećavala
vrijednost svog portfelja na normalan i prihvatljiv način. Uvećavala i puno više nego
što će to uspjeti ovako u bilo kojoj varijanti. Možda ti ljudi misle da su besmrtni i da će
živjeti 200 godina. Stvar je mudrosti i umjerenosti u životu…

New Report

Close