PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izlazak na uređeno tržište
Pokrenut je postupak izrade prospekta te su angažirani savjetodavni
stručnjaci s područja tržišta kapitala, prava, poreza i revizije kako bi
prospekt sadržavao cjelovitu, točnu i objektivnu informaciju o
imovini i obvezama, poslovanju, financijskom položaju,
perspektivama i čimbenicima rizika.


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/DIYRId1HCt3epwtvgbdbfw==.pdf

Izvadak
" Uvrštenjem dionica na uređeno tržište bez da su bez da su otklonjeni prethodno navedeni negativni učinci razumno se može očekivati kako ne će postojati tržište za dionice Društva , što će dati iskrivljenu sliku vrijednosti , dovesti do pada rejtinga kod poslovnih partnera i tako u značajnoj mjeri utjecati na poslovanje društva , njegovo financijsko stanje i rezultate poslovanja kao i cijenu dionice Društva , te pri tome nužno dovesti do povlačenja dionica s uvrštenja na uređenom tržištu.
S obzirom na to da će povlačenje dionica sa uvrštenja na uređenom tržištu , Društvo biti obvezno od svih dioničara koji glasuju protiv takve odluke otkupiti dionice uz pravičnu naknadu , nedvojbeno je kako će navedena financijska obveza predstavljati udar na likvidnost društva što je potrebno uzeti u obzir i odgovornno razmotriti.
Osim toga preuranjeno uvrštenje na uređeno tržište ne će pružiti potrebnu zaštitu ulagateljima jer ono nije dovoljno da raspolažu potpunim i točnim informacijama potrebnim za donošenje investicijskih odluka .Zbog navedenog prema razumnoj procjeni odluku o uvrštenju potrebno je donijeti ponajprije nakon što se otklone sve nepravilnosti u Društvu iz prethodnih razdoblja ako bi se ostvarile pretpostavke za fer i pravično trgovanje ,a osobito spoznaju učinaka nove zakonske regulative na tržištu kapitala "

Ovakvu laž i manipulaciju u životu nisam vidio !!

Ni ja….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Koliko god je negativnih vijesti bilo u zadnje vrijeme ipak se dionica sve manje i manje prodaje, jucer prošlo ni 2000 dionica.

Ostali su dioničari koji mogu cekati, a ovi koji žele preuzeti i ostatak dionica, koliko god tresu drvo, dionice slabije padaju u vreću.

Ne bi me iznenadilo da nakon glavne skupštine bude još jedna javna ponuda za otkupom dionica. Previše je dionica van top 10.

Predpostavljam da je moderator greškom brisao predhodni post…

Dakle, prosječna cijena /3mj/ ako dođe do otkupa je 241 kn

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



Koliko god je negativnih vijesti bilo u zadnje vrijeme ipak se dionica sve manje i manje prodaje, jucer prošlo ni 2000 dionica.

Ostali su dioničari koji mogu cekati, a ovi koji žele preuzeti i ostatak dionica, koliko god tresu drvo, dionice slabije padaju u vreću.

Ne bi me iznenadilo da nakon glavne skupštine bude još jedna javna ponuda za otkupom dionica. Previše je dionica van top 10.

Predpostavljam da je moderator greškom brisao predhodni post…

Dakle, prosječna cijena /3mj/ ako dođe do otkupa je 241 kn
[/quote]

Previše konfrontirajućih misli i emocija imam ovdje. Razum mi kaže u isto vrijeme najbolja prilika na zse po pokazateljima, budućnosti poslovanja, emocije Pevec najbolja trgovina uopće kod nas, jučer slučajno naletim na neke radnike bojaju zid, a dolje kanta samopev, pitam ih kakva je boja Pevec po kvaliteti i cijeni, kažu najbolja. Svaki dan dobivam dodatnu potvrdu da jedna od najboljih firmi kod nas, a onda s druge strane situacija kao i u francka i krasa. Premda u francku ide dividenda svake godine, iako nisu na burzi dionicama se da trgovati, a Kras posebna priča.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Evo prijedloga udruge za što ću dati svoj glas!

1. Protiv odluke o upotrijebi dobiti jer Izvješća revizora ne sadrže mišljenje da Godišnji financijski izvještaji i Godišnji konsolidirani financijski izvještaji u svim značajnim odrednicama istinito i fer prikazuju financijski položaj Društva na 31. prosinca 2016., te financijsku uspješnost i novčane tijekove Društva za 2016. godinu sukladno Zakonu o računovodstvu i Međunarodnim standardima financijskog izvještavanja koji su na snazi u Europskoj Uniji.
2. Protiv odluke o davanju razrješnice članovima Uprave. Razrješnica je formalna točka čijim davanjem glavna skupština odobrava kako su članovi uprave i nadzornog odbora vodili društvo. S obzirom na netransparentnost, omogućavanje preuzimanja Peveca od strane Dicentre bez obveze davanja javne ponude za preuzimanje, laganje o dostupnosti financijskih izvješća, kršenju niza odredbi Kodeksa korporativnog upravljanja itd. stvari ne odboravamo kako su članovi Uprave vodili Društvo.
3. Protiv odluke o davanju razrješnice članovima Nadzornog odbora jer su protivno praksi dobrog korporativnog upravljanja u Upravu izabrali vlasnika dobavljača, a kasnije i za direktora i predsjednika Uprave suvlasnika firme koja postaje većinski vlasnik dok odbija uvrstiti Pevec na uređeno tržište čime bi mali dioničari bili zaštićeni Zakonom o preuzimanju dioničkih društava.
4. Protiv prijedloga Društva o odluci o dopuni Odluke o uvrštenju dionica na uređeno tržište, a za protuprijedlog Udruge dioničara „Pevec“.
5. Protiv odluke o izboru Marija Radića, suvlasnika Dicentre, u Nadzorni odbor.
6. Protiv odluke o nagradi (naknadi) za rad članova Nadzornog odbora čime bi se povećala naknada članovima Nadzornog odbora.
7. Protiv prijedloga Društva o odluci o izboru revizora Društva za 2017. godinu a za protuprijedlog Udruge dioničara „Pevec“ čime bi se izabrao novi revizor, ugledni PricewaterhouseCoopers.
8. Protiv odluke o stavljanju izvan snage odluke o uvrštenju na Uređeno tržište iz očitih razloga i za zaštitu malih dioničara Zakonom o tržištu kapitala i Zakonom o preuzimanju dioničkih društava.

Pozdrav svima,

kako da dam punomoć ili se prijavim u udrugu malih dioničara prije skupštine?

Okej, našao sam ima udruga svoju stranicu ali još nisu izvjesili punomoć a Skupština se približava.

Pevec će otvoriti nove prostore u Rijeci i Karlovcu od 4000 kvadrata .


Pevec će otvoriti nove prostore u Rijeci i Karlovcu od 4000 kvadrata .

Kaj bi otvarali nove pa idu van iz ovih sad kaj je vlasnik Mercator.


Okej, našao sam ima udruga svoju stranicu ali još nisu izvjesili punomoć a Skupština se približava.

Pozdrav, imate ovdje prijavu za skupštinu i punomoć s podacima Udruge. Ako dajete punomoć trebala bi Udruga staviti potpis i pečat prije predaje u Pevec (možemo ju mi onda predati), a ako ćete osobno sudjelovati (bez punomoći) onda samo prijavu pošaljite preporučenom poštom u Pevec. Do petka treba sve stići u Pevec. Slobodno me nazovite ako treba, broj mi se nalazi ovdje[/url].

ja bih samo naglasio važnost ove skupštine
i tko ne namjerava doći neka svakako da punomoć za zastupanje Udruzi malih dioničara ‘Pevec’ d.d.
ionako nas šišaju kao ovce i ovo je jedini legitiman način da se izborimo za svoja prava; ako ne kažete glasno što vas muči, džabe vam tijek misli a skupština je pravu mjesto za to
makar imali jednu jedinu dionicu, vaš glas vrijedi! puno puta čak i ako ne možete promijeniti stvari, treba glasno izreći protivljenje, just for the record, pa možda jednog dana i promijene način ophođenja s nama malima



Okej, našao sam ima udruga svoju stranicu ali još nisu izvjesili punomoć a Skupština se približava.

Pozdrav, imate ovdje prijavu za skupštinu i punomoć s podacima Udruge. Ako dajete punomoć trebala bi Udruga staviti potpis i pečat prije predaje u Pevec (možemo ju mi onda predati), a ako ćete osobno sudjelovati (bez punomoći) onda samo prijavu pošaljite preporučenom poštom u Pevec. Do petka treba sve stići u Pevec. Slobodno me nazovite ako treba, broj mi se nalazi ovdje[/url].
[/quote]

Kod davanja punomoći da li je Punomoć potrebno možda ovjeriti kod javnog bilježnika ili je dovoljno samo ovako poslati?

Koliko nam treba glaasova , da još dokupim ?

Ajmo ih pobijediti , pa PVCM su dioničari , a ne uprava .




Okej, našao sam ima udruga svoju stranicu ali još nisu izvjesili punomoć a Skupština se približava.

Pozdrav, imate ovdje prijavu za skupštinu i punomoć s podacima Udruge. Ako dajete punomoć trebala bi Udruga staviti potpis i pečat prije predaje u Pevec (možemo ju mi onda predati), a ako ćete osobno sudjelovati (bez punomoći) onda samo prijavu pošaljite preporučenom poštom u Pevec. Do petka treba sve stići u Pevec. Slobodno me nazovite ako treba, broj mi se nalazi ovdje[/url].
[/quote]

Kod davanja punomoći da li je Punomoć potrebno možda ovjeriti kod javnog bilježnika ili je dovoljno samo ovako poslati?
[/quote]
Poslovnik o radu glavne skupštine propisuje da se mora ovjeriti potpis na punomoć koja je dana fizičkoj osobi koja nije odvjetnik. Stvar je što uopće ne predviđa davanje punomoći pravnim osobama, a uprava se nije jasno očitovala niti meni niti financijskim institucijama koji smo pitali za isto, nego su rekli da popunimo kako mislimo da treba. Tako da ćemo da predlažemo davanje punomoći udruzi bez ovjere potpisa, a ako će uprava odbaciti na temelju pravilnika o skupštini onda ćemo razmisliti o pobijanju s obzirom da skupština nije niti sazvana u skladu s poslovnikom, naime nije oglaseno u narodnim novinama

New Report

Close