PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve količine u zadnjih 10-ak dana trgovane su po odličnim cijenama
za kupce nakon pada sa 290 kn gdje se skidalo koliko god ima.

Objava izvješća je sve bliže i očito je da se događa konsolidacija vlasnika.
Kada se očekuje redovna skupština. Vidjet ćemo dobit po dionici i
kolike su rezervacije, pa kada se to uglavnom zbroji moglo bi biti zanimljivo.

VIDEO RAZMONTIRAVANJE PEVECA ”Stari” bjelovarski centar zauvijek odlazi u povijest

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Lijepo za Bjelovar.
Izgledno je čišćenje ask-a na ovim cijenama pod psihološkim utjecajem Agrokora.
Iako je uvijek do sada bilo dovoljno prodavača široke ruke i lijepih količina po bid-u.

Na 3,5 milijarde treba dosta čekati, ali već sa 2 milijarde ne smijem ni pomisliti koja je
ostvariva dobit po dionici.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/rusi-se-stari-pevecov-centar-kako-bi-se-napravilo-mjesta-za-drugi-trgovacki-centar-1160754
Kada je tvrtka bila na vrhuncu bilo je zaposleno oko 4000 radnika, a godišnji promet je iznosio oko 3,5 milijardi kuna. Na mjestu starog trgovačkog centra Pevec izgradit će se novi trgovački centar, a njegovo otvaranje planira se krajem godine.

Vrlo dobar scenarij, otpala Samoborka što je očito neusporedivo bolje scenarij (pitajte radnike Samoborke),
a dionica zaranja, ne bi me iznenadilo niti da dođe ispod 200 kn.
Jedino što mi nije jasno zašto se lupa po asku i zatrpava ga (ako nije prebacivanje, možda baš je) i
tako ruši cijena. Ova firma je u ogromnim dobitcima i nema lipe duga, dugoročno mi se čini najboljom
kupnjom, jer nema niti jedne firme sa približno tolikim prihodima i dobiti, možda u EU.

Milijuni se ubacuju u Ledo koji možda iap bude OK, ali je rizičan 99,9 % dok ovdje dobit mora isplivati
kad-tad i to ogromna. Ipak ljepše je biti unutra, i očito je da novi gazde znaju posao.
Promet raste 30 mjeseci zaredom, konkurentnost Peveca je izuzetno dobra. Svaki kupac u dućanu to zna i vidi.

Nije mi toliko bitna trenutna cijena, koliko cijela priča.
Čestitke kupcima “novog Valamara” na ovoj cijeni.
Kupuju majstorski i to lijepe količine, svih ovih dana.
Ovo je školsko besprijekorno trgovanje, nekoliko stvari se idealno poklopilo…
Uspjeh je time veći, jer je CERP vani. Bravo dečki.

Moram priznati da ne kužim po kojoj je logici sad dobro što je otpada Samoborka koja je bila oličenje transparentnosti, a sad je dobro što će Dicentra voditi Pevec?

Kako će se nastaviti borba za uvrštenje na službeno tržište? Mislite da će dicentra odjednom postati transparentna i više neće kupovati aute od skoro milju kuna?

Nikako se nebih složio sa Barikb-om da je Dicentra bolji scenarij za Pevec, s obzirom na dosadašnje poteze od kojih je kupnja auta najmanji problem u cijeloj prici… U pitanje se dovodi i stručnost sadašnje uprave te njihovu doraslost situaciji…

Ne osporavam vrijednost i potencijalni rast dionice koji je neupitan samo mi je žao sto potencijal nece biti maksimalno iskorišten.

Nisam pobornik niti Samoborke niti Dicentre samo sagledavam situaciju kao dugoročni investitor.

Nikada ne vjeruj ženi koja laže!

Izgleda da nekim ljudima ovdi jos nije jasno da ova ekipa nema namjeru dionicu stavit na redovnu burzu. I nekak mi se cini da im ovo pase kad je tak jeftina. Kaj ne bi bilo normalnije da pokazu rezultate i ak su tak dobri da dionica skoci.

Da su dali pristojnu ponudu veću 200 ili 300% možda bi danas bili većinski.
Za profitabilnu firmu sa ovim prihodima, bez duga, trebalo ja dati bitno više.
Meni se čini jako slaba ta poslovna odluka, potpuna kontraproduktivna.
Neozbiljno kockarsko ponašanje, ali opet su nešto ušićarili.
Da li netko zna koliko su skupili tako jeftino ?
Lijepo je da su se borili za male dioničare, meni suza krene svaki puta kada
osjetim tu plemenitost, kada je rekao da treba platiti fer cijenu za dionicu.
Taj osjećaj za druge je predivan.


Vrlo dobar scenarij, otpala Samoborka što je očito neusporedivo bolje scenarij

ako je gotova borba za preuzimanje, onda ti je valja jasno zašto cijena konstantno pada?!

Ignore: KressoM, delux



Vrlo dobar scenarij, otpala Samoborka što je očito neusporedivo bolje scenarij

ako je gotova borba za preuzimanje, onda ti je valja jasno zašto cijena konstantno pada?!
[/quote]

Ne bih gledao trenutacno cijenu i nju uzimao kao mjerilo tj neki pokazatelj s obzirom na cjelokupnu situaciju na trzistu. Cijena ce skocit, rezultat za ovu godinu je odlican samo je steta sto je ubijen toliko… Vidjet cemo kako ce podivljat dionica kada se pusti sva ta dobit da ispliva na povrsinu. Iako ne bi me cudilo da FI za 2016. bude zadnji bez zaduživanja.

Nikada ne vjeruj ženi koja laže!

U mnogim dionicama nema borbe za prevlast, nego cijena raste ili pada iz
niza razloga, kao i ovdje. Dionice nisu za smušene kolebljivce i klasične kockare.
Mišljenja sam da će poraženi u ovoj bitci, prodati ili smanjiti svoj udio i da će onda
biti sasvim druga pjesma i oko isplate dividende i slično
Postavlja se teza da ako netko preuzme većinski dio da je to loše, što je potpuno krivo. Vidjet ćemo što će biti sa ovim dobitašem za godinu dvije.
Perspektiva je sjajna, a cijena dionice bi to trebala pratiti kada se rješi određenog balasta.

https://lider.media/aktualno/zaba-prodaje-udio-u-pevecu/

Nikada ne vjeruj ženi koja laže!


U mnogim dionicama nema borbe za prevlast, nego cijena raste ili pada iz
niza razloga, kao i ovdje. Dionice nisu za smušene kolebljivce i klasične kockare.

za ulagača je vrlo loše ne primijetiti kad dođe do promjene bitnih činjenica koje su gurale dionicu u jednom smjeru (kao npr. ovdje borba oko prevlasti koja je sad završena), a još je gore primijetiti ih, ali ih ignorirati jer se onda virtualni plus brzo okrene u minus (govorim iz iskustva)

Ignore: KressoM, delux

New Report

Close