PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svaki dan pratim dnevnik, a danas zbog bolesti nisam i onda ovo 🙂 Dali se može negdje online vidjet snimka…htio bi baš vidjet ovaj za mene super trenutak pa da mi doživljaj u narednom periodu bude potpuno 🙂 🙂

Nadam se da su sada svi vidjeli tko su ovdje pravi navlakači a tko je ovdje pisao istine i radio i trudio se za večinu nas….tnx ekipa

www.iznajmljivaci20.com

Sad, ja sam uvijek skeptičan, i ne bih se čudio da kontra svih očekivanja cijena sutra i padne, no bez obzira na to, svatko tko imalo želi razumjeti, svjestan je da je krajnje vrijeme za ukrcaj… OVO NIJE NAGOVOR NA KUPNJU NI U KOJEM SLUČAJU! ŠTOVIŠE; NEMOJTE KUPOVATI OVU DIONICU !!!

Uz lijep pozdrav svim kolegama, nadam se da će svatko za sebe donijeti odluku o ulaganju ili izlasku, bez obzira na zagovarače ili pljuvače ove firme![smiley][smiley][smiley]

naravno da ce pasti, idemo dolje!
upravo ono sto sam ja i govorio prijsnjih tjedan danaa to potvrdjuje i zadnja dan-dva trgovanja

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE



Eto vidiš da “ne pratiš situaciju namjerno” jer da je Sanader htio sam prodati dionice radnicima zbog glasova to bi učinio odmah prije izbora….. a sada ti računaj zašto i tko će ti sutra prodati ja ne…………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


dobro je rekao kolega, kupnja ce se povuci prema dolje, to je normalna reakcija….
privatizira se radnicima, nema strateskog partnera, nema rusa, nema tode, to ce se oduziti jos par godina….
pa i Ina se privatizirala i na burzi je…pa ja se sjecam kako je cijena roknula na 2200 prije nesto oko dva mjeseca, intraday je bio pad od 10 posto jer nije bilo postavljene kupnje, a to se upravo dogadjalo zbog lock-up perioda…
cijena se i dalje arbitrira, P=AC ili MC, drzava je vlasnik vecinski i to je to..
radnici se mogu lako iskrcavati, treba ima lova kao i svakoj radnickoj klasi….
moguca blokada sutra preko 10%, naravno prema dolje, barem bi to tako bilo logicno..
pozdrav svim dionicarima, drste se sutra!

[lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] panda ti već graničiš s tragikomedijom. Ja ću još probat nadokupit ispod 315 ak će ić! A za tebe više nema kupnje i zarade od mizernih 10% na daytrejdanju. “NO SOUP FOR YOU!”[lol]

panda

Sad već sumnjam da si student 1. godine ekonomije! (i da trguješ na virtualnoj burzi–>a možda si čak i član jedne od onih tragikmičnih skupina tipa ajsek i Nestudent [lol] [lol])
U nekoliko dana koliko si tu, stalno spominješ da je cijena jednaka prosječnom trošku ili graničnom trošku…
AC (averege cost) i MC (marginal cost) su 2 različite stvari, daj se bar odluči na kojoj je razini cijena proizoda!

Ajde onda i objasni kako se cijena formira, na kojoj razini u tržišnim uvjetima, a kako kod monopolista…
(evo ti hint: Zašto monoplisti namjerno drže proizvodnju ispod tržišnog optimuma)

Meni se čini da si ti ili prva godina ekonomije pa upravo slušaš počela ekonomije ili prava pa imaš političku ekonomiju, a ona tvoja disertacija u frankfurtu nije ništa doli seminar za oslobođenje pismenog dijela ispita!

Ako se dobro sjećam, baš se početkom drugog semestra na ekonomiji iz počela uči o monopolima, oligoplolima… Možda griješim, ipak sam to slušao prije… 7 godina!

NHF

Ovaj post pišem kako bih novim kolegama pokazao da nas često, ne samo na forumu, pokušavaju obeshrabriti “velikim riječima i izrazima”! Time misle da će pokazati svoju superiornost, jer ako ne koristiš stručne i “komplicirane” izraze, onda nisi stručan! Ovo ne ide na pandin račun, da ne bi mislio…. više na političare i analitičare u emisijama tipa “otvoreno” itd.

[thumbsup][lol] [lol] [lol]

Posejdon:

Čim čujem da će dionice dobiti radnici, koža mi se blago naježi.
Ne znam od kuda vam toliki optimizam? [shocked]

Potpisujem!!?


i ja isto! nemam pojma, citali su previse ruskih bajki

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

kakva borba oko love…
ma baš će sutra roknuti ispod 300 kn. [lol]

Evo, našao sam![lol] [tongue]


panda

Sad već sumnjam da si student 1. godine ekonomije!

U nekoliko dana koliko si tu, stalno spominješ da je cijena jednaka prosječnom trošku ili graničnom trošku…
AC (averege cost) i MC (marginal cost) su 2 različite stvari, daj se bar odluči na kojoj je razini cijena proizoda!

Ajde onda i objasni kako se cijena formira, na kojoj razini u tržišnim uvjetima, a kako kod monopolista…
(evo ti hint: Zašto monoplisti namjerno drže proizvodnju ispod tržišnog optimuma)
[thumbsup]


evo ovako….
cijena se moze formirati na AC sto je idealno, jer tada je profit=0
a moze se postaviti i na MC, ovisno o regulatoru, i ako je MC manje od AC, tada firma biljezi gubitak, kao sto je to cinila i petrokemija….
u savrsenom trzistu je profit nula, a kod bilo oligopola ili monopola naravno veci od nula, jer na taj nacin povecavaju cijenu uz smanenju kolicinu, to rade pri MR=MC….ali to nije slucaj petrokemije….
jos nesto kolega vas zanima??

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Ono kaj se meni nije svidjelo a Sanader je rekao jest slijedece:

“…preoblikovanje Hrvatskog fonda za privatizaciju i stvaranje investicijskih fondova u koje će Vlada unositi dionice iz jakih poduzeća.”

Prvi put je to Polancec spomenuo prije par mjeseci i PTKM je isto spomenuta da bi isla u taj fond. Kaj to znaci za dionicu? Ajmo razmisljanja


Radnici će dobiti 401 tisuću dionica
(12% od 3.341.117 izdanih dionica)
Ovo je Đuro br. 2

Svi znamo što to znači!

Držim vam fige da se ova činjenica ne odrazi na cijenu u narednom periodu. [undecid]

šta je posejdone kućo stara*?
nisi se uspio uvaljati na vrijeme pa sad moraš ljude malo zbunjivati
pa nemoj tako

Postanite Eu-robovi

neznam kako vi 320 nadam se uspijesno a panda neka ceka na radnicke dionice mozda ih doceka za koju godinu


Ono kaj se meni nije svidjelo a Sanader je rekao jest slijedece:

“…preoblikovanje Hrvatskog fonda za privatizaciju i stvaranje investicijskih fondova u koje će Vlada unositi dionice iz jakih poduzeća.”

Prvi put je to Polancec spomenuo prije par mjeseci i PTKM je isto spomenuta da bi isla u taj fond. Kaj to znaci za dionicu? Ajmo razmisljanja


Ja mislim da je još teško o tome razmišljati kad se oko toga ne zna ništa konkretno… Na pitanje u dnevniku tko bi to vodio, kao iz topa je Drivo izvalio: neznamo još! A to nije njemu slično. Tek kada kažu kakav bi to fond bio, kako i tko bi mogao kupovati udjele, itd… onda možemo konkretnije komentirati!



Toga nema i to večeras premijer nije ni komentrirao, ja sam ti prije napisao da imam informaciju da jedna kompanija želi kupiti 100 posto dionica PTKM, a za interes Todorića se naslućuje iz novina, te finska Yara koja vrijedi oko 75 milijardi Kn…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Ono kaj se meni nije svidjelo a Sanader je rekao jest slijedece: “…preoblikovanje Hrvatskog fonda za privatizaciju i stvaranje investicijskih fondova u koje će Vlada unositi dionice iz jakih poduzeća.” Prvi put je to Polancec spomenuo prije par mjeseci i PTKM je isto spomenuta da bi isla u taj fond. Kaj to znaci za dionicu? Ajmo razmisljanja

Tu će iči top dionice sa manjinskim državnim udjelima tipa ATPL tako da će država na kraju završiti u potpunosit posutpak privatizacije u tim tvrtkama.
Država u Petrokemiji ima više od 63 posto prvo ide 12% radnicima a ostatak će ići u daljnju pirvatizaciju po fazama.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close