PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kada sam je prvi puta kupio Petrokemiju što je negdje odprilike u ovo doba prošle godine tada sam počeo i pratiti ovaj forum S velikim oduševljenjem sam pratio argumentirano prepucavanje između vas i Mike i u tim postovima se dalo jako puno naučiti o načinu gledanja na dionice. Iskreno na svakoj temi mora biti balans jer nije svaka firma savršena moraju se čuti i dobre i loše stvari ali svi ti postovi bi trebali nositi barem neki mali argument, a ne kao što je to Karoje pisao ne vrijedi to ni 100kn to je bez veze i iritira ljude. Želim vam ponovnu dobrodošlicu na forum jer ipak ljudi kao što ste vi i Mika dajete kvalitetu na forumu Naravno da tu ima još kvalitetnih postova i od drugih na forumu. Pozdrav svima

Zahvaljujem na poruci dobrodošlice, ako ipak moram reći da nećete imati priliku čitati kometnare (tj. ispravnije rečeno prepucavanja) kao u ono vrijeme. 🙂

I meni je drago pročitati argumentiran članak i kad se ne slaže s mojim stavom, tj. moj stav nije upisan u kamenu, kako se mijenja situacija na tržištu i ja sukladno istoj mjenjam odnos prema kupnji dionice neke firme. Isto tako sam ponudio onima koji su tvrdili da koristim blog za promociju svojih stavova da napišu argumentiran članak te da ću ga ja objaviti na blogu, ali nisam dobio niti jedan tj. dobio sam jedan e-mail u kojem je pisalo “aj napiši da će to netko kupit petrkemiju”. To nije argument. 🙂

Ta ponuda još vrijedi, ako netko ima želju i smatra da u dužem periodu više ljudi pročita članak na blogu nego ovdje (makar ja u to sumnjam, ali eto), ja ću ga rado objaviti (i) tamo te naravno potpisati autora. Možda me čak uvjeri da se pridružim čađara boysima. 😉

Možda me čak uvjeri da se pridružim čađara boysima. 😉
Ovo je najbolji znak svima da treba kupovati PTKM!!!![smiley2]

Danas, 18.10.2007. na margin (hpb) nije moguće kupovati dionice društva:

– Brodomerkur d.d.

– Brodospas d.d. Split

– Banka Brod d.d. – povlaštena

– Croatia osiguranje d.d. povlaštena

– Exportdrvo d.d. Zagreb

– Hrvatska poštanska banka d.d.

– Industrogradnja d.d.

– Jadran

– KBZ d.d.

– Lola Ribar d.d. Karlovac

– Mundus d.d.

– Podravska Banka d.d.

– PIK d.d.

– Riječka Banka d.d.

– MK Slavonija d.d. Osijek

– Slavonski zif d.d.

– Solaris d.d.

– Banka Sonic d.d.

– Toz Penkala, tvornica olovaka Zagreb d.d.

– Transadria d.d. Rijeka

– Validus d.d. Varaždin

Nakon duugo vremena petrica je skinuta s popisa, valjda i to nešto znači[smiley1]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Zanimljiva opservacija za margine…
Danas nešto nema prometa… nedostatak inside informacija pred Q3?

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Zanimljiva opservacija za margine… Danas nešto nema prometa… nedostatak inside informacija pred Q3?

Koliko primjećujem, teško se probijaju informacije prema van.

1q nije bilo trgovine prije izvješća, dobro izvješće je izazvalo eksploziju.

2q su svi “znali” da će izvješće biti bolje nego 1q pa se dizala cijena prije izvješća, ali ćorak, pad prema dolje.

3q i sad svi jednostavno čekaju…mislim da se hypo broker boji i da zato tuče po bidu čim se pokaže prilika…ali neke panike nema prevelike….ali nema ni potražnje…

Mislim da bit leži u činjenici da je management petrice staromodan i da još baš ne kuže sve mogućnosti manipulacije tržištem (i osobne zarade) tako da se i zbog toga infomacije ne probijaju van…

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


Ne pratim petricu vec dugo (jos od veljace), pa nemam ni o cemu pisati, ali eto da se javim starim kolegama. [smiley2]

Evo jedan mali primjer naravno da se podrazumijeva da će cijena dionice PTKM explodirati prilikom privatizacije, pitanje za vas dali je po vašem mišljenju Polančec slučajno izjavio u večernjem listu da Petrokemija ide u privatizaciju do kraja godine.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

meni ova cjena odgovara…:) polako dokupujem [smiley7]

cartmann:

Ne pratim petricu vec dugo (jos od veljace), pa nemam ni o cemu pisati, ali eto da se javim starim kolegama. [smiley2]

Evo jedan mali primjer naravno da se podrazumijeva da će cijena dionice PTKM explodirati prilikom privatizacije, pitanje za vas dali je po vašem mišljenju Polančec slučajno izjavio u večernjem listu da Petrokemija ide u privatizaciju do kraja godine.


Rekao bih da je to bilo malo sondiranje, IMHO.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

S obzirom da Polancec jako cesto ne zna kaj prica ne bi me cudilo da je i ovo blebnuo bezveze. Jer idu izbori, prije izbora nema teorije da tak nesto naprave, a nakon izbora tko zna koja ce vlada uopce biti.


S obzirom da Polancec jako cesto ne zna kaj prica ne bi me cudilo da je i ovo blebnuo bezveze. Jer idu izbori, prije izbora nema teorije da tak nesto naprave, a nakon izbora tko zna koja ce vlada uopce biti.

hehheh, istina za Rumenog [smiley11]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Moje je mišljenje da će vlada napraviti plan privatizacije Petrokemije i to na način da se jedan dio proda zaposlenicima po povoljnim uvjetima i tu se nebi trebao isključiti model radničkog dioničarstva ESOP do 25% firme a ostatak će se ponuditi jakom strateškom partneru
U toj priči bi bili svi jako zadovoljni, ali postoji jedan problem ako ova vlada ne pobjedi na izborima sve otpada radnici neće moći kupiti dionice po povlaštenim uvjetima( već im je jedan put rečeno da mogu kupiti po nominali kada je to ona bila1000kn) ili pitanje je čak dali će ih uopće moći kupiti jer spadaju u kadegoriju firma koje su sanirane od strane države.

Druga stvar koja se tiče Petrokemije je jako uspješno sanirana firma koja je stabilnim poslovanjem stala na svoje noge i posluje pozitivno, može se reći da cijena plina niska ali ni petrokemiji nisu dozvolili da poskupi cijenu svojih proizvoda dok cijene žitarica se udvostručuju.
Najviše će biti riječi o sanaciji petrokemije kada se budu postavljala pitanja o sanaciji brodogradilišta petrokemija će biti konkretan primjer kako se to može izvesti a i već je o tome bilo govora u novinama.

A sada sljedi 3q

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Danas, 18.10.2007. na margin (hpb) nije moguće kupovati dionice društva:

Nakon duugo vremena petrica je skinuta s popisa, valjda i to nešto znači[smiley1]

lista se pravi svaki dan i mijenja se svakoga dana…tako je npr. PTKM bilo moguce kupovati na margin i prije mjesec dana i vise.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Danas, 18.10.2007. na margin (hpb) nije moguće kupovati dionice društva:

Nakon duugo vremena petrica je skinuta s popisa, valjda i to nešto znači[smiley1]

Najvjerojatnije je kolicina dionica PTKM pod zalogom radi margina prerasla dopustene okvire. Postoje pravila koliko se banka smije izloziti jednoj dionici.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Kad smo vec kod KD-a nesto im i ne ide u zadnje vrijeme jer od fondova koje pratim oni se jedini nisu jos oporavili od korekcije. Autor ima udjele u KD-u pa znam kaj pricam [smiley2]

Njihov stand by je uzrokovan ukrcajem u ptkm-ddjh-koei ak se ne varam, a one još nisu eksplondirale, pa zato i fond treperi i trese nogu u mjestu [smiley2] ..ali njihovi planovi (fondovski općenito) nisu vezani za kratkoročne plasmane, tako da nemojmo sumnjati ili biti skeptični… kod dionica vrijedi ono pravilo “sve u svoje vrijeme”, a njihovo, ako i navedenih dionica tek dolazi[smiley11]

nadam se da sam malo pripomogao, jer ptkm baš i nemam u ovom trenutku, ali bio sam, pratim je budno i vratit ću se čim izrotiram brže tipove[smiley2]

fifi

[color=blue][/color]GO ON, MAKE MY DAY ![color=blue][/color] -molim moderatora da me liši moderiranja, hvala-

Danas je cijeli dan netko čekao da se nakupi na bidu i istovarao do 280 kn.Nije bilo puno udaranja po asku,nadam se da je to zadnji dan istovaranja.
Slutim da od sutra kreće novi trend na čađari,eto imam neki čudan feeling.[smiley11]

None but ourselves can free our minds.Life is one big road with lots of signs. So when you riding through the ruts, don't complicate your mind.Bob's words

New Report

Close