PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Događaji dana

Georgij Poltavčenko: ‘Dvije ruske tvrtke žele ući u privatizaciju Ine’
Piše: Vlado Vurušić
Foto: Tomislav Serdar
——————————————————————————–

S hrvatskim dužnosnicima razgovarao sam o mogućem opsegu sudjelovanja tvrtki Lukoil i Gazpromneft u privatizaciji. Moguće je i osnivanje zajedničkog konzorcija

Georgij Poltavčenko, opunomoćeni predstavnik predsjednika Putina za Središnji federalni okrug i osoba iz najužeg kruga ruskog predsjednika, boravio je u Zagrebu na razgovorima s predsjednikom Mesićem, premijerom Sanaderom te ministricom vanjskih poslova Kolindom Grabar-Kitarović.

– Vrlo sam zadovoljan razgovorima s hrvatskim dužnosnicima. Cilj dolaska je opravdan. Glavna tema bio je daljnji razvoj gospodarske suradnje. Raspravljalo se o sudjelovanju ruskih naftnih tvrtki Lukoil i Gazpromneft u privatizaciji Ine. I to nije bila samo izražena želja nego smo razgovarali o mogućem opsegu tog sudjelovanja. Moguće je osnivanje zajedničkog konzorcija. Osim toga, Nexe grupa u Rusiji počinje gradnju velike cementare. A konačno su se na našem tržištu pojavili i vaši vinari.

Putin se priprema za Zagreb
• Već nekoliko tjedana u hrvatskim se medijima spekulira o mogućem dolasku predsjednika Putina na skori energetski summit u Zagreb.

– Energetski summit zemalja jugoistočne Europe za nas je zanimljiv i postoji realna mogućnost dolaska predsjednika Putina. Velika je vjerojatnost da će predsjednik Putin doći na summit i pripreme za njegov dolazak traju. I naš je dolazak u Zagreb, među ostalim, bio i u sklopu tih priprema. Ako predsjednik Putin dođe, on će se obavezno susreti i s predsjednikom Mesićem i s premijerom Sanaderom.

• Jeste li tijekom svog boravka razgovarali i o projektu Družba Adrija?

– Ozbiljno smo razgovarali i o mogućnosti da taj naftovod zaobiđe Jadran. Ni Rusija ni Hrvatska ne žele odustati i ‘pokopati’ taj projekt. Naravno, spremni smo na pridržavanje svih ekoloških uzusa i zahtjeva.

Ovdje su stavljeni samo djielovi teksta pogledajte više na :
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dana/clanak/art-2007,6,1,razgovor_poltavcenko,76908.jl

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Putin dolazi u Zagreb

ZAGREB – Predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin trebao bi sudjelovati na regionalnom summitu o energiji, koji će se na inicijativu predsjednika Stjepana Mesića održati u Zagrebu 24. lipnja, doznao je jučer naš list iz krugova bliskih predsjedniku Mesiću. U ruskome veleposlanstvu to nisu željeli ni opovrgnuti ni potvrditi.”Pričekajte nekoliko dana, možda ćemo tada nešto znati”, kazao je za naš list Aleksandr Botjanovskij, savjetnik u veleposlanstvu zadužen za odnose s medijima. Na summit o energetici pozvane su sve zemlje bivše Jugoslavije, Grčka, Rumunjska, Bugarska i Albanija te Rusija i OPEC. Dolazak su potvrdili svi predsjednici osim grčkoga i slovenskoga.Na summitu bi trebala biti usvojena završna zajednička izjava s prijedlogom načela za globalno upravljanje energentima, uzimajući u obzir i utjecajni položaj Rusije, za koju neki drže da će biti ključni opskrbitelj Europe energentima.(B.Pav.)

Izvor: http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=1&ID_VIJESTI=74993


Može li mi netko odgovoriti da li zna što če se događati s dionicom Jadroplova i banke Kovanice[/b]

Majko mila, kakva pitanja.
Past ce i jedna i druga 100%, mozda ce i rasti 300% , sta ja znam, daj mrdni guzicom i pogledaj TA, malo fundamente i trading.
Za kovanicu neznam, Jadroplov, uzasno jeftin i samo se ceka neciji jaci ulazak..
Uostalom ovo je tema PTKM.
Veliki igraci koliko znam, ispravite me su dokupljivali oko 250-270 (KD, misteriozni New York), tako da za njih 300 nije nikakva cijena vec bagatela.
Mozda jos dokupim sljedeci tjedan, nesto doslo casha preko vikenda

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Točno mika kao što kažeš: “Takve stvari nas netrebaju zamarati nego treba strpljivo čekati. Za nas su bitne stvari o radu tri smjene da se zadovolji potražnja kupaca iz iz Švicarske, Austrije, Italije……” Baš si mislim o onoj konstataciji kako se u Hrvatskoj trenutno troši 500.000 tona umjetnih gnojiva a da je realna potreba za barem 1 mil. tona. U koliko bi onda tek smjena trebala raditi Petrokemija da može proizvodnjom zadovoljiti takvu količinu ? [smiley11]

Očito je da neče biti dodatnih smjena nego proširenje pogona , i zapošljavanja novih ljudi koji če moči nositi sav taj teret.


Putin dolazi u Zagreb ZAGREB – Predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin trebao bi sudjelovati na regionalnom summitu o energiji, koji će se na inicijativu predsjednika Stjepana Mesića održati u Zagrebu 24. lipnja, doznao je jučer naš list iz krugova bliskih predsjedniku Mesiću. U ruskome veleposlanstvu to nisu željeli ni opovrgnuti ni potvrditi.”Pričekajte nekoliko dana, možda ćemo tada nešto znati”, kazao je za naš list Aleksandr Botjanovskij, savjetnik u veleposlanstvu zadužen za odnose s medijima. Na summit o energetici pozvane su sve zemlje bivše Jugoslavije, Grčka, Rumunjska, Bugarska i Albanija te Rusija i OPEC. Dolazak su potvrdili svi predsjednici osim grčkoga i slovenskoga.Na summitu bi trebala biti usvojena završna zajednička izjava s prijedlogom načela za globalno upravljanje energentima, uzimajući u obzir i utjecajni položaj Rusije, za koju neki drže da će biti ključni opskrbitelj Europe energentima.(B.Pav.) Izvor: http://www.glas-slavonije.hr/rubrika.asp?rub=1&ID_VIJESTI=74993

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/international/817364/index.do
jel to ovaj dolazi?
majko mila
prvo će nas izraketirat i onda kupit. jeftino[smiley1]

to ti ameri tako rade, ne rusi.. a njima je jeftino sta god mi trazili..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Malo sam zabrinut glede ovog s raketama. Znam da će medo ublažiti svoje stavove već danas ili sutra, ali se bojim kako će se to odraziti na tržište vrijednosnih papira, a posebno na našu Petricu gdje već sad Rusi igraju prilično važnu ulogu (trenutno više psihološku nego realnu).

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Bespotrebno dizanje tenzija

Hell is Empty and all the Devils are Here

PTKM-R-A Vrijeme: 11:21:00
Kupnja Ukupno ponuda 25
Ukupno dionica 3443

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 32
Ukupno dionica 4125

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

302,50 32
302,00 100
301,00 64
300,00 260
298,00 100
307,00 64
307,50 135
308,00 66
308,97 25
308,98 74

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
306,98 56 10:51:47
307,00 40 10:08:22
308,00 10 10:03:34

Opet tvrdoća, nitko neda ispod cijene, samo tako[smiley1]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Kakvo mrtvilo, dokle vise

Hell is Empty and all the Devils are Here

ma nema potrebe za žurbom ;D

All sharp price movements whether up or down are the result of one or more professionals manipulating the share price. www.MacKorisnik.com

PTKM-R-A Vrijeme: 11:36:37
Kupnja Ukupno ponuda 26
Ukupno dionica 3473

5 najboljih ponuda
Cijena Količina
Prodaja Ukupno ponuda 31
Ukupno dionica 4061

5 najboljih ponuda
Cijena Količina

302,50 32
302,00 100
301,00 64
300,00 260
298,00 100
307,50 135
308,00 66
308,97 25
308,98 74
308,99 400

Transakcije
Cijena Količina Vrijeme
306,98 56 10:51:47
307,00 40 10:08:22
308,00 10 10:03:34

Netko je maknuo s prodaje nešto…moglo bi biti oluje nakon mrtvila[smiley2]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

nadajmo se veseliju nastavku dana iza 13.00 sati!!!

stvarno malo dosadno!!!!!!![smiley7][smiley7][smiley7]

Four Star General


ma nema potrebe za žurbom ;D

Onaj tko već ima dionice PTKM ne mora žuriti nigdje…..Svi ostali da. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Promet ko na Pounju..cc[smiley10]

Margin na HPB je blokiran danas, tako da i mi koji bi kupovali, ne mozemo[smiley13]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close