PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo morate vidjeti, sve u jednoj minuti:

Kutinska Petokemija, koja je prošli tjedan povećala cijene za prosječno 10 posto, vratila je cijene gnojiva na prošlogodišnje. Na prijedlog Vlade od jučer je povučen cjenik iz 2007. godine, a na snazi ostaju cjenik i uvjeti prodaje gnojiva koji su vrijedili u 2006. godini, priopćili su danas iz Petrokemije d.d.
Da podsjetimo, Petrokemija je, zbog prispjelih znatno većih računa za potrošnju ulaznih sirovina, prvenstveno plina s primjenom od 1. siječnja, prije tjedan dana objavila u prosjeku cijene gnojiva veće za 10 posto. U međuvremenu Vlada RH, kao većinski vlasnik tvrtke, Petrokemiju je obavijestila o mogućem pronalaženju novih povoljnijih uvjeta poslovanja sa znatno višom cijenom plina a da pri tomu ne dođe do povećanja cijene gnojiva.
(Hina)


Kutinska Petokemija, koja je prošli tjedan povećala cijene za prosječno 10 posto, vratila je cijene gnojiva na prošlogodišnje. Na prijedlog Vlade od jučer je povučen cjenik iz 2007. godine, a na snazi ostaju cjenik i uvjeti prodaje gnojiva koji su vrijedili u 2006. godini, priopćili su danas iz Petrokemije d.d.
Da podsjetimo, Petrokemija je, zbog prispjelih znatno većih računa za potrošnju ulaznih sirovina, prvenstveno plina s primjenom od 1. siječnja, prije tjedan dana objavila u prosjeku cijene gnojiva veće za 10 posto. U međuvremenu Vlada RH, kao većinski vlasnik tvrtke, Petrokemiju je obavijestila o mogućem pronalaženju novih povoljnijih uvjeta poslovanja sa znatno višom cijenom plina a da pri tomu ne dođe do povećanja cijene gnojiva.
(Hina)

Zivo me zanima koji su to “novi povoljniji uvjeti poslovanja”. Krasna mi je ta “transparentnost” nase vlade.

Ovo kršenje na Petrokemiji me podsjeća na AD Plastik, sve se udara po prodaji. [smiley2]

Lijepih 3000komada u sekundi….

Kd je visoko u prvih 10, ima 3% imovine fonda u ptkm. Ako netko zna da je kd izgubio na nekoj dionici neka navede, ja ne znam. Velike transakcije danas idu po asku, nešto sitno je prošlo po bidu. Ovih 3k je vjerojatno pokupio isti kupac. Izgleda da je natječaj blizu. Više očito nisu bitni financijski rezultati ptkm, ovdje se radi o skupljanju prije tendera.

Trend is your friend.

http://www.poslovni.hr/34175.aspx

Molio bih na zatvaranju k/p sa količinama i ukupno.

Trend is your friend.

xman:

Kutinska Petokemija, koja je prošli tjedan povećala cijene za prosječno 10 posto, vratila je cijene gnojiva na prošlogodišnje. Na prijedlog Vlade od jučer je povučen cjenik iz 2007. godine, a na snazi ostaju cjenik i uvjeti prodaje gnojiva koji su vrijedili u 2006. godini, priopćili su danas iz Petrokemije d.d.
Da podsjetimo, Petrokemija je, zbog prispjelih znatno većih računa za potrošnju ulaznih sirovina, prvenstveno plina s primjenom od 1. siječnja, prije tjedan dana objavila u prosjeku cijene gnojiva veće za 10 posto. U međuvremenu Vlada RH, kao većinski vlasnik tvrtke, Petrokemiju je obavijestila o mogućem pronalaženju novih povoljnijih uvjeta poslovanja sa znatno višom cijenom plina a da pri tomu ne dođe do povećanja cijene gnojiva.
(Hina)

Zivo me zanima koji su to “novi povoljniji uvjeti poslovanja”. Krasna mi je ta “transparentnost” nase vlade.

jedino ako ce im subvencionirat plin

PTKM-R-A Vrijeme: 15:35:13
Kupnja

215,05 61
215,00 100
214,39 140
214,38 79
214,24 77

PRODAJA

220,00 309
222,00 65
224,99 1244
225,00 573
227,00 1000

Uz ovakve promete i lagani rast niti 230 kn nije daleko a tada će mnogi biti na pozitivnoj nuli!!
[smiley2][smiley2]
Što se tiče poslovanja i plina mislim da se ne treba toliko uzbuđivati jer će ,uskoro,a to se i nadamo rješiti novi gazda!![smiley2][smiley2]


PTKM-R-A Vrijeme: 15:35:13 Kupnja 215,05 61 215,00 100 214,39 140 214,38 79 214,24 77 PRODAJA 220,00 309 222,00 65 224,99 1244 225,00 573 227,00 1000 Uz ovakve promete i lagani rast niti 230 kn nije daleko a tada će mnogi biti na pozitivnoj nuli!! [smiley2][smiley2] Što se tiče poslovanja i plina mislim da se ne treba toliko uzbuđivati jer će ,uskoro,a to se i nadamo rješiti novi gazda!![smiley2][smiley2]

vrijeme je više da se proda pa nek gazda odluči oće li dizat ili spuštat cijene, a ne kojekavi besprizornjaci.
sutra tabamo 230!!!!!!
[smiley2][smiley2]

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

kolko je na kraju ina poskupila plin petrokemiji


kolko je na kraju ina poskupila plin petrokemiji

Čini se da će razliku cijene Petrokemiji država nadoknaditi iz prihoda od povečanja cijene auto-plina. Digli su mu cijenu sa 3.05 na 3.33 kn odnosno 9%. Ili možda još nešto imaju u đepu…? Mora da je nagodba dobra kad je PTKM pristala na vračanje cijena na nivo 2006 godine!

marcello


Čini se da će razliku cijene Petrokemiji država nadoknaditi iz prihoda od povečanja cijene auto-plina. Digli su mu cijenu sa 3.05 na 3.33 kn odnosno 9%. Ili možda još nešto imaju u đepu…? Mora da je nagodba dobra kad je PTKM pristala na vračanje cijena na nivo 2006 godine!

Nemaju oni što pristati ili ne, rade ono što im se kaže a Sanader ne želi probleme sa seljacima zbog skupljeg gnojiva u izbornoj godini.
Što se tiče cijene plina o tome niti glasa, pažljivo sam pratio sve vijesti ali nisam naišao na to da je i formalno povećana cijena plina, a sad se tu spominju neki veći računi(!?)

prema nekim kalkulacijama prvih 60 dioničara kontrolira oko 90% dionica. Većina njih je već jako dugo unutra, a jedino je SZIF u zadnje vrijeme prodavao veći broj dionica, a prema nekim kalkulacijama ostalo im je između 35-40 tisuća dionica.
Prema tome oni koji žele još kupiti nemaju puno vremena….pitanje da li ga imaju uopće, a pogotovo za veće kupnje.

I da, izgleda da je dosta fondova ušlo unutra uključujući Aureus.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close