PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad pročitam ovakve postove sjetim se Virovitičko-podravskog župana koji je svojevremeno na jednom portalu otvorio nick gdje je hvalio sam sebe…

ovdje će rezultati 1Q biti ključni

Mislim da su Q1 već u cjeni, mi mali ionako saznamo zadnji, a i nemožemo utjecati na cjenu ovako “dubokih” dionica. Veliki su se već iskrcali.
Po meni je i ovo bitna vijest :

Dok je plina bit će i Novog Urengoja!

Za koga je ovo bitna vijest, za Ruse ne. Kao što sam naveo par postova prije cijena plina za industriju u Rusiji je 11 centi po kubiku, znači 4 puta iliti 400 % niže nego u Hrvatskoj. Znamo li da Hrvatska proizvodi 70% plina za svoje potrebe nameče se logično pitanje tko sa ovom cijenom ubija Hrvatsku industriju.
Dali smo toliko nesposobni da ne možemo proizvesti plin jeftinije ili je posrijedi tolika količina odljeva novaca po stranačkom ključu da je to nemoguće. INA je imala hrpu inžinjera i stručnih ljudi, volio bih čuti njihove komentare po tome pitanju.

minus samo zato što neznamo računati postotke [emo_smijeh]

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Pertici bi trebalo ali u četvrtom krugu, ima li se novaca? – Nema!!!

ZAŠTO NITKO NE ŽELI ININ PLIN? Nije bilo zainteresiranih za zalihe skladiša Okoli

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uprava-ine-pisala-vladi-zaustavite-nanosenje-stete-ini-zbog-prisilne-prodaje-plina-cemo-izgubiti-350-milijuna-kuna/740204.aspx
Zašto nisu pisali kad su potpisali ugovor sa PTKM da kupe od njih 30% skuplji plin. Ili bolje rečeno zašto je uprava PTKM potpisala takav ugovor, a nadzorni odbor “mudro” šutio !!!! Jel vidite kako se skače na zadnje noge kad netko ima vlasnika i kad je to nepovoljno za vlasnike… dok sindikat vodi firmu važi ona samoupravljačka – bolj rečeno sindikalna ” mune ko mune, a kolektivna odgovornost”.
Ina ne može izgubiti ono što nikada nije trebala ni dobiti.Prilika da se sve izravna u miru i da Remetinec ne bude prenapučen…. :)))

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

INU se tjera na gubitak od oko 300 milijuna kuna što smanjuje potencijal investiranja u daljnji razvoj i dovodi u pitanje mnoga radna mjesta ljudi koji pune proračun RH,

I Petrokemiju su tjerali da kupuju najskuplji plin na svijetu!!![emo_bijesan]

Sad bi fino sa plinom iz skladišta Okoli(inin plin) trebali umanjiti gubitke PTKM na ININOM preplačenom plinu i sve OK.

Zašto nema nade za PTKM ako INA bude prepuštena Mađarima? Ako postoji tržište i vlasnik kompanije se zna ( a kod Petrice se ne zna) onda kupuje gdje je povoljnije a ne dozvoljava da ga se političkim igrama guli do besvjesti


INU se tjera na gubitak od oko 300 milijuna kuna što smanjuje potencijal investiranja u daljnji razvoj i dovodi u pitanje mnoga radna mjesta ljudi koji pune proračun RH,

I Petrokemiju su tjerali da kupuju najskuplji plin na svijetu!!![emo_bijesan]

Ina je loše planirala i prognozirala pa je skladište krcato Ininim plinom.
E onda Ina smanji proizvodnju….jer uvoz je Take-or-pay……no excuse!

Petrokemija refinancira obveze po komercijalnim zapisima

New Report

Close