PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne mora se kupovna cijena isplatiti sve kroz cijenu dionice, veliki igrači mogu imati i druge dogovore, tako da treba paziti da ne ostaneš nasukan na burzi…

 

ajmo ne biti djeca

 

veliki igrači ne mogu dogovoriti ništa izvan burze jer ptkm je na burzi. i tko kupi 25 i više posto dionica, mora dati ponudu. prije todorića se to još moglo izmuljati, sad više ni pod razno

 

ako ne vjeruješ meni, vidi kupoprodaju sukc, spva, lekinih hotela itd itd. kad si na burzi, onda te zakon štiti. zato burza i postoji – tvrtka trazi kapital na burzi, a zauzvrat nudi udio u dobiti i jednak tretman

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 09.06.2021. u 14:05

veliki igrači ne mogu dogovoriti ništa izvan burze jer ptkm je na burzi. i tko kupi 25 i više posto dionica, mora dati ponudu.


 

većinski vlasnik je terra mineralna gnojiva sa 54,52%….osnivači su INA i PPD…recimo da PPD proda svoj udio u terri INA-i ili nekom trećem, ima li obveze JP? po meni nema jer nije prodao dionice nego je i dalje isti pravni subjekt Terra m.g. i dalje ostaje većinski vlasnik…ili ako recimo INA i PPD zajedno prodaju Terru m.g. nekom trećem? javna ponuda? ne bih rekao jer terra je i dalje većinski vlasnik

kad to tako sagledaš, rekao bih da je to sve pripremljeno baš za takav scenarij-prodaju terre bez obveze JP

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Većinski vlasnici Petrokemije nisu demantirali da se razgovara o mogućoj prodaji, no neslužbeno se čuje da je turska grupacija doista iskazala interes.

 

Turski investitor nije i prvi koji je Ini i PPD-u iskazao zanimanje za Petrokemiju, no, kako se čuje, prvi je s kojim se ušlo u ozbiljnije razgovore. Oni još nisu došli do faze dubinskog snimanja kompanije, no više sugovornika tvrdi da sindikalna obavijest nije bez osnova.

 

dakle, pregovori su tu, toliko je sigurno. dalje od toga je nezahvalno pričati. možemo jedino ukrstiti i sučeliti stavove o vrednovanju ptkm i srodnih ind djelatnosi

 

Izlaze li PPD i Ina iz vlasništva Petrokemije? Turci pokazuju interes


Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

rangutan, idi bre leči se

 

ako turci kupe ptkm, ide ponuda. ne postoji način da kupe a da izbjegnu ponudu

 

ptkm vrijedi 4 miljarde i bas tu ce turci muljati, tu gdje sve oci gledaju. boze moj, trump je mila majka naspraM NEKIH FOPRUMASA

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

&parica

bumo vidli ko je u pravu…kad i ako bude prodaje 😉

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

zorangutan, 09.06.2021. u 14:15

 





investimir, 09.06.2021. u 14:05



 

veliki igrači ne mogu dogovoriti ništa izvan burze jer ptkm je na burzi. i tko kupi 25 i više posto dionica, mora dati ponudu.


 

 



 

većinski vlasnik je terra mineralna gnojiva sa 54,52%….osnivači su INA i PPD…recimo da PPD proda svoj udio u terri INA-i ili nekom trećem, ima li obveze JP? po meni nema jer nije prodao dionice nego je i dalje isti pravni subjekt Terra m.g. i dalje ostaje većinski vlasnik…ili ako recimo INA i PPD zajedno prodaju Terru m.g. nekom trećem? javna ponuda? ne bih rekao jer terra je i dalje većinski vlasnik

kad to tako sagledaš, rekao bih da je to sve pripremljeno baš za takav scenarij-prodaju terre bez obveze JP

slažem se, ako ina kupi udio u terri od ppd-a, de facto se ništa ne mijenja i nema javne ponude. ako netko kupi cijelu terru min.gn. od ine i ppd-a opet nema javne ponude. jedino ako bi se terra kao firma ugasila pa se dionice prenjele na osnivače terre (ina i ppp) koji bi nakon toga prodavali svoje pakete koje bi netko treći kupio, tek onda bi morala ići javna ponuda. meni je jasno da investimir koji je kupovao na 60+ kuna sada druka i vrijeđa ostale u pokušaju da digne cijenu ptkm na burzi iznad 60 kn i tako smanji gubitak, ali realnost je takva da javne ponude može i ne mora biti,sve ovisi kako će se , ako će se uopće ,ovo odigrati.

zorangutan, 09.06.2021. u 14:15

 





investimir, 09.06.2021. u 14:05



 

veliki igrači ne mogu dogovoriti ništa izvan burze jer ptkm je na burzi. i tko kupi 25 i više posto dionica, mora dati ponudu.


 

 



 

većinski vlasnik je terra mineralna gnojiva sa 54,52%….osnivači su INA i PPD…recimo da PPD proda svoj udio u terri INA-i ili nekom trećem, ima li obveze JP? po meni nema jer nije prodao dionice nego je i dalje isti pravni subjekt Terra m.g. i dalje ostaje većinski vlasnik…ili ako recimo INA i PPD zajedno prodaju Terru m.g. nekom trećem? javna ponuda? ne bih rekao jer terra je i dalje većinski vlasnik

kad to tako sagledaš, rekao bih da je to sve pripremljeno baš za takav scenarij-prodaju terre bez obveze JP

O majko mila…nakon toliko godina na burzi i jos ne znate kad ide ponuda…

Ako kupac, psredno ili neposredno stekne vise od 25% vlasnistva obvezan je dat ponudu za preuzimanje…pa Andabaka nije prodao dionice nego d.o.o., Leko isto, ARNT isto…

Rastimo zajedno...

meni je jasno da investimir koji je kupovao na 60+ kuna sada druka i vrijeđa ostale u pokušaju da digne cijenu ptkm na burzi iznad 60 kn i tako smanji gubitak, ali realnost je takva da javne ponude može i ne mora biti,sve ovisi kako će se , ako će se uopće ,ovo odigrati.

 

meni je jasno da ti lupetaš da bi kupio po 50 kn. neće da može, kolega

 

tko posredno ili neposredno stekne 25 oszto dionica, mora dati ponudu. ili šta – arapin kupi lucidus i onda se pravi da s lucidus nije kupio dionice sukc. aha, malo morgen

 

dlkv nitko n eračuna svi se čude. ddjh nitko ne računa, svi se čude. ptkm nitko ne zna i ne čita zakon, svi zabrinuti hoće li il neće ponuda. bas me zanima sta ce turci s recimo 24 posto dionica, kakvu kontrolu ce imati s tim, bas me zanima

 

glede drukanja – prodaja ptkm je na jako, jako dugom štapu. psteno fgovorećim, u ovom trenutku to je mozda 10- 20 posto sanse. da ne rekne neki da drukam

 

ali to da ce turci kupiti 54 psto dionica ptkm pa se onda praviti da ih nisu kupili, ajmo ne hablati bedastoće

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Sukladno čl. 260. st. 1. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala izdavatelja Petrokemija d.d. u segment promatranja zbog neprovjerenih medijskih napisa o mogućoj prodaji većinskog udjela u društvu Petrokemija d.d.

 

https://eho.zse.hr/obavijesti-o-trgovanju/view/4060

 

trebalo bi javiti burzi da je ovo nepotrebno jer turci ako i kupe to nema odraza na ostale dionice. kažu naši najveći znalci

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

većinski vlasnik je terra mineralna gnojiva sa 54,52%….osnivači su INA i PPD…recimo da PPD proda svoj udio u terri INA-i ili nekom trećem, ima li obveze JP? po meni nema jer nije prodao dionice nego je i dalje isti pravni subjekt Terra m.g. i dalje ostaje većinski vlasnik…ili ako recimo INA i PPD zajedno prodaju Terru m.g. nekom trećem? javna ponuda? ne bih rekao jer terra je i dalje većinski vlasnik

 

ne bih rekao jer terra je i dalje vlasnik. o moj bože, što se ovdje sve piše

 

kupiš gama, pa se praviše da nisi kupio lrhc

upiš lcds pa se praviš da nisi kupio sukc

adris kupi expertus pa se pravi da nije kupio 58 posto lekinih hotela itd itd

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Starsno je sto je to objavljeno u medijima 24.05 . a ZSE tek sad kao stavlja dionicu pod “promatranje” !?!?

Oni valjda citaju jedino Poslovni pa kad se tu objavi onda kao nesto reagiraju !?!

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

PPD i Ina ostaju vlasnici kutinske Petrokemije: ‘Nije istina da tvrtku prodajemo turskom investitoru’

 

hm, demantirali su tako da ništa nisu demantirali. nismo donijeli odluku o prodaji. pa to ni ne pitamo. pitamo pregovarate li, a vi se pravbite ludi

 

U ovom trenutku nema nikakvih formalnopravnih događanja niti poslovne odluke po pitanju prodaje udjela u tvrtki Terra mineralna gnojiva”, kratko nam je potvrđeno iz PPD-a

 

a je Ministarstvo “od Ine i PPD-a dobilo informaciju kako nikakva poslovna odluka o prodaji njihovih udjela nije donesena

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

znači kao što se pretpostavljalo, obična novinska patka …slijedi stagnacija i klizanje cijene dionice….

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Opa…

https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/PTKM/COI-PTKM-d4ca0e2bc7dc7d6992d7b643419f78d1.pdf

izgleda da su glasine točne i da ipak ide prodaja!

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

može li tko izbaciti koliki je tromjesečni prosjek da vidimo do koje cijene ima smisla kupovati? thnx

New Report

Close