PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lucijan, 05.05.2020. u 12:31

Na 100 kn TK 5.5 mlrd..

petrokemija da vrijedi 5,5 milijardi kuna??!

kao što rekoh, za mene je to nebuloza, ali ne daj se ti smetati nego samo oderi po asku 😆

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Nije vazno ni sta vi mislite ni sta ja mislim..vazno je jedino koliko ce ostati zaradjeno novaca na kraju godine.

Ako dobit bude cca 500 mil kuna ..100 kn je vise nego fer ..ako budu u minusu i kuna je previse.

 

Kad bi se znalo tko ce bit u pravu svi bi na burzi bili bogatasi

 

Pozdrav

svi smo mi Crobex

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/nije-ih-omeo-virus-istrazili-smo-kako-je-petrokemija-iz-kategorije-otpisanih-usla-medu-odlikase-foto-20200505

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

 

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

investimir, 19.05.2020. u 16:18

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

Nije to baš tako sjajno kako izgleda bar dugoročno. Cijena plina sigurno će ići gore i dibit će padati. Možda veću 3 ili 4 kvartalu a nagodinu sigurno. Ova cijena je i više nego korektna možda malo i previsoka jer je već skočila 500% u par mjeseci. Po današnjem prometu vidi se da i nije previše zanimljiva dugoročnim ulagačima. Jer zašto sada plaćati 80 ili 100 kn i kad plin poskupi i dobit padne prodavati po 50 ili manje. Budućnost se ulaže u cijenu a za PTKM budućnost i nije tako sjajna kao za neke druge dionice koje za razliku od PTKM imaju jednu lošiju godinu i ostale odlične dik će PTKM imati jednu odličnu i ostale prosječne. Zbog toga su investitori danas uložili 300 puta više u RIVP nego u PTKM. JER RIVP ima perspektivniju budućnost

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 


 

Imamo i dva nova u TOP-10.

zorangutan, 05.05.2020. u 14:27

 









Lucijan, 05.05.2020. u 12:31



 

Na 100 kn TK 5.5 mlrd..

 



 

petrokemija da vrijedi 5,5 milijardi kuna??!

kao što rekoh, za mene je to nebuloza, ali ne daj se ti smetati nego samo oderi po asku 😆

5,5 milijardi kuna??!

to bi bila balončina samo takva, nema majci da bi firmu ikome uspjeli prodati po tim cjenama!

zoro, 20.05.2020. u 02:31

 





investimir, 19.05.2020. u 16:18



 

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

Nije to baš tako sjajno kako izgleda bar dugoročno. Cijena plina sigurno će ići gore i dibit će padati. Možda veću 3 ili 4 kvartalu a nagodinu sigurno. Ova cijena je i više nego korektna možda malo i previsoka jer je već skočila 500% u par mjeseci. Po današnjem prometu vidi se da i nije previše zanimljiva dugoročnim ulagačima. Jer zašto sada plaćati 80 ili 100 kn i kad plin poskupi i dobit padne prodavati po 50 ili manje. Budućnost se ulaže u cijenu a za PTKM budućnost i nije tako sjajna kao za neke druge dionice koje za razliku od PTKM imaju jednu lošiju godinu i ostale odlične dik će PTKM imati jednu odličnu i ostale prosječne. Zbog toga su investitori danas uložili 300 puta više u RIVP nego u PTKM. JER RIVP ima perspektivniju budućnost

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 




 

 

 

da, ptkm koja ce ove godine natuci 400 milja dobiti ne valja, a rivp koja ce natuci jedno 100 milja gubitka, e to valja

 

neka mi netko objasniu tu logiku, prehlup sam da sam shvatim

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A sto ako cijena plina bude na ovim razinama slijedecih par godina. Sto to nije moguce?!

Jesi li svjestan kad ce rivp i ostale turisticke tvrtke e doci na proslogodisnju razinu poslovanja?!

Trebat ce im par godina.

To je što ako. Sigurno neće biti na ovim razinama ni do kraja godine a što se tiče turističkog sektora, o čemu ovisi. Samo o turistima. Najprije će se oporaviti čim se otvore granice. Nagodinu sigurno. A zbog čega bi ovakva cijena plina trebala potrajati godinama? Kako je skočila nafta tako će i plin. Ova godina je odlična za ptkm a slijedeće su jako upitne. Za trejdere ok ali dugoročno nula bodova. Iskreno nisam jedno vrijeme pratio i žao mi je što nisam ušao po 15-20kn.toga vise neće biti to sam siguran ali sigurno neću ulaziti na ovim razinama pa kada plin poskupi a sigurno hoće prodavati ispod

Ove godine ako bude 30% od proslogodisnje poslovanja turizma bit ce bingo. Do godine ici ce jos 20-30%,a tek za par godina na proslogodisnju razinu.

A samo promisli na destinacije u HR koje ovise o avio prometu i kruzerima(jedna od njih Dubrovnik), kad ce se stabilizirati.

Dok i ako i kad plin poskupi ptkm ce bit daleko,…..

 

To što pišeš nema veze s vezom. Kakvih 5 g za oporavak turizma. To je sektor koji će se najprije oporaviti. I to čim se otvore granice. Nije koroma uništila hotrle i zagadila more. A ovaj dobitak je već uračunst u cijenu Ptkm jer je prije par mjeseci bila 15kn.Nikakve garancije nema da će plin biti jeftin i do kraja godine a da ne govorim dalje. Samo vi kupujte sretno vam bilo. Meni ne smeta da ode i na 200kn. Samo sam realan.

Znas zasto ti smatras da ce se turisticki sektor najprije oporaviti, jer je i najpogođeniji. Rivp ce ostvarit ovu godinu cca 30% prihoda (u najboljem slučaju) a cijena dionice je…..

A ptkm uz proslogodisnju dobit i dobit 1Q, cijena dionice je na istom mjestu.

Eto ja sam ne realan. 🙆‍♂️🤦‍♂️

 

kako god to gledali, 5,5 milijardi kuna za tvornicu gnojiva u HR nitko neće platiti niti u ludilu i to jasno govori koliki je realan prostor preostao za rast cijene dionice.

kad bi mogli po toj cijeni prodavati, većinski bi odmah sad prodali tvornicu i sve dionice koje imaju..ali ništa od toga

investimir, 20.05.2020. u 21:41

 





zoro, 20.05.2020. u 02:31



 

 





investimir, 19.05.2020. u 16:18



 

 

PLIN PAO ISPOD 6. LUUUUUUUDILO

 

SADA JE DVIJE TRECINEN JEFTINIJI NO U KV 2 2019.

 

ovo ce biti ludilo od kvartala, imat ce neto profitnu marzu iznad 25 posto – oko 100 milja dobti ns 450 milja prihoda

Nije to baš tako sjajno kako izgleda bar dugoročno. Cijena plina sigurno će ići gore i dibit će padati. Možda veću 3 ili 4 kvartalu a nagodinu sigurno. Ova cijena je i više nego korektna možda malo i previsoka jer je već skočila 500% u par mjeseci. Po današnjem prometu vidi se da i nije previše zanimljiva dugoročnim ulagačima. Jer zašto sada plaćati 80 ili 100 kn i kad plin poskupi i dobit padne prodavati po 50 ili manje. Budućnost se ulaže u cijenu a za PTKM budućnost i nije tako sjajna kao za neke druge dionice koje za razliku od PTKM imaju jednu lošiju godinu i ostale odlične dik će PTKM imati jednu odličnu i ostale prosječne. Zbog toga su investitori danas uložili 300 puta više u RIVP nego u PTKM. JER RIVP ima perspektivniju budućnost

u pola godine četvrt milijarde kn – ludilo

 




 

 

 



 

 

da, ptkm koja ce ove godine natuci 400 milja dobiti ne valja, a rivp koja ce natuci jedno 100 milja gubitka, e to valja

 

neka mi netko objasniu tu logiku, prehlup sam da sam shvatim

Da. Nisam rekao da ne valja. Ali u cijenu se računa budućnost. Ptkm će imati ovakvu dobit samo ove godine a Rivp samo ove neće To je velika razlika. Ko je lud kupovati po100kn. A sljedeće godine kad plin ode na 15 prodavati po 50.Da je cijena plina trajno snižena to bi bila druga priča.

New Report

Close