PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@forumas
svi ti rezultati ugrađeni su debelo u rast cijene od 20 na 50 kn.kad vidiš kolika je TK petrokemije na ovim razinama,vidiš da je to preskupo i da bi realno dionica trebala biti u rangu 35-40 kn da bude u skladu s rezultatima

ignore: one

ovdje uvijek treba pozorno pratiti, float je nikakav. Tko bi rekao da se danas i jučer kupovalo i ispod 50 kn??

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.

Ja, se nebi usudio kupit po 50, to što si pogodio danas neznaci da će isto biti i sutra

Na ovoj kapitalizaciji povećava se top 10. Očito da su mali koji su mislili izać izašli, a današnji skok je rezultat toga. S nestrpljenjem čekamo sutra;)

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Odlična reportaža o Petrokemiji danas u Jutarnjem.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Da, procitao sam clanak. Petrokemija, div koji se budi…

Ono sto se naglasava u tekstu je velicina tvornice. Tvornice koje je nastala u nekom drugom vremenu kada je sve rađeno za velika trzista. Ljudi koji su odrasli i vecinu zivota proveli u Hrvatskoj, ne mogu ni zamisliti velicinu tog postojenja jer takvih projekata u nasoj maloj drzavi vise jednostavno nema.

Ljudi ovdje ni ne mogu zamisliti da tvornica moze vrijediti milijarde kuna jer jednostavno ne razumiju velicinu i vaznost Petrokemije.

Evo ga i online:
https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/nakon-dugog-niza-godina-na-koljenima-industrijski-div-iz-kutine-se-uspravlja/9592921/

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Lijepo srocen i objektivan clanak.
Takodjer lijepa ulagacka prilika, jer je
dionica PTKM ove godine narasla vec
oko 250%, sto je uz Optimu najveci
ovogodisnji rast na Zagrebackoj burzi.

Napomena: Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica. Udijeli koji like, znam da imaš! Vratit ću 100%, majke mi!


Lijepo srocen i objektivan clanak.
Takodjer lijepa ulagacka prilika, jer je
dionica PTKM ove godine narasla vec
oko 250%, sto je uz Optimu najveci
ovogodisnji rast na Zagrebackoj burzi.

kad nesto bnaraste 250%, to više nije dohbra prilika

to je bila dobra prilika

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

bila je ali biti će i još. Malo je takvih firmi još ostalo na ZSE. Kad bi barem neki gubitaši počeli raditi kao PTKM gdje bi nam bio kraj. Pogotovo građevinari.

razni crnogorci, bjelogorci, zorangutani, amadeo, mikardo, persuric i ostali infantili bez muda su na ignoru..a možda je to sve jedna jadna osoba.



Lijepo srocen i objektivan clanak.
Takodjer lijepa ulagacka prilika, jer je
dionica PTKM ove godine narasla vec
oko 250%, sto je uz Optimu najveci
ovogodisnji rast na Zagrebackoj burzi.

kad nesto bnaraste 250%, to više nije dohbra prilika

to je bila dobra prilika
[/quote]

Ovisi o nesrazmjeru cijene i vrijednosti nakon rasta. Ja ne znam koliko trenutno PTKM vrijedi, al znam koliko joj je cijena. Kako god, za nešto vise od godine dana firma je od najjačeg kandidata za stečaj narasla na 3 milijardi kuna kapitalizacije. Tako gledano ili se u PTKM dogodio/događa kopernikantski obrat ili su špekulanti pronašli svoju omiljenu igračku. Ili je kombinacija i jednog i drugog.

Neka svatko procijeni sam za sebe.

O cemu pricate ?..O kakvom rastu pricate..?..Definirajte period !
Netko tko je imao dionicu petrokemije prije godinu dana 08.11..ista je vrijedila 15 kn…
Kako bi se pokrili gubitci..cca 5 ih je spojeno u jednu i danas dionica vrijedi 55 kn
Koliko ja zarada..?..Koliko je rast ?..Da bi samo pokrili gubitak spajanja morala bi vrijedit 75 kn !!!
Ok..netko tko je kupio tjekom 6..7 mj kad je trzisna cijena bila 15..16 kn moze se pohvalit da je dobro zaradio..ali kad govorite o rastu onda ne zaboravite da sad ta jedna ne vrijedi koliko ih je prije godinu dana vrijedilo njih pet !..
Pitajte nekog kolika mu je bila vrijednost portfelja onda a kolika je danas pa onda cijenite rast ili pad .

Pozdrav

svi smo mi Crobex

Često vidim pisanje forumaša o cijeni plina na svjetskom tržištu i tu cijenu dovode u vezu s poslovanjem PTKM. PPD ima desetogodišnji ugovor o isporuci plina s Gaspromom, i ta cijena plina je prilagođena održivom poslovanju Petrokemije. Glavni sudionik u poslovanju Petrokemije je državna tvrtka Plinacro koja samostalno određuje cijenu transporta plina, cijena transporta plina je i bila glavni generator gomilanja gubitaka u Petrokemiji, Plinacro je sada u vlasničkoj strukturi i oni su u stvari pravi vlasnik, tj. država i kad njim bude odgovaralo dovoljno im je samo povećati cijenu transporta plina i firma je automatski u minusu. Problem ZSE je u tome što cijene pojedine dionice dirigira politika a ne tržište,

@papuk:
Sve ovo sto ste napisali je potpuno netocno.

Cijena plina koju Petrokemija placa je vezana je uz cijenu na europskom spot trzistu (tako pise u FI). PPD je samo jedan od 3 dobavljaca plina koje Petrokemija ternutno ima. PPD ima ugovor sa Gazpromom o dobavi određenih kolicina plina u Hrvatsku, ali ne i koja ce cijeni tog plina biti u tom periodu. (jednostavno nije moguce toliko dugorocno dogovoriti cijenu plina)

Plinacro sigurno nije glavni sudionik u poslovanju Petrokemije i naravno da nije glavni vlasnik. Cijena transporta plina je bila samo jedna od stvari koje su opterecivale poslovanje PTKM, ali nije ni blizu bila presudna za lose poslovanje PTKM u proslosti.

Ne znam odakle vam ti zakljuci, ali oni su u potpunosti krivi.

ajmo malo raditi umjest kehnjati jedno te isto

prihodi q4 – 650-670 milja

da ili ne

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close