PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni pretvaranje duga prema INA-i i PPD-u u vlasnitsvo ne izgleda kao najbolja opcija za PTKM.

za PTM je to vrlo dobra opcija jer bi time dobili povoljnu dobavu plina i napokon stabilno poslovanje i privatnog vlasnika, no za dioničare to neće biti baš najbolje rješenje, ali ovdje ni nema win-win situacije, osim u mokrim snovima

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Najbolja opcija je prodaja Turcima ili Irancima.


….također, petrokemijska industrija dobija sve više na značaju, pogotovo kod niskih cijena plina jer proizvodnja gnjojiva balansira potrošnju plina van sezone te time, osim što dodaje vrijednost plinu pretvaranjem u proizvod, distributer postiže bolji cijenu na spot tržištu

Je tako su i na DIOKiju dolazile jahte, limuzine i ljudi u crnom. Ovdje je nekakav slican scenarij. Pretpostavljam da ovi subjekti iz Irana,Turske i Egipta osim sto nose pojaseve od exploziva nose i lovu u gotovini u brodskim kontejnerima za ova biser koji nije imao kune dobiti jos od stoljeca 7.
Ako zelite da vam kusin bude stina samo ovo kupujte. Jos malo pa nestalo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Povoljnu dobavu plina? Zasto?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


dok tu neki prde o starom željezu i sličnim glupostima, obvezujuča ponuda PPDa koja je trebala biti realizirana ovih dana je prologirana zbog iznenadnog interesa subjekata iz turske i irana a po današnjem večernjem špekulira se i s subjektima iz egipta

skidanje sa popisa strateških tvrtki je za ptkm najbolje što se moglo dogoditi jer time više nije samo strateško partnerstvo u igri nego se cijela tvrtka može prodati bez kontrolnog paketa države što je i bila najveća kočnica u prodaji ptkm

također, petrokemijska industrija dobija sve više na značaju, pogotovo kod niskih cijena plina jer proizvodnja gnjojiva balansira potrošnju plina van sezone te time osim što dodaje vrijednost plinu pretvaranjem u proizvod, udistributer postiže bolji cijenu na spot tržištu

priče o starom željezu mogu držati vodu, jer željezo može biti jako skupo kad ga svi traže, a nema ga baš previše na tržištu, poglavito ako se nalazi na pravome mjestu u pravome trenutku…. čude me ove priče “hrvatskih domoljuba” da ne daju privatizaciju. Ta priča o rasprodaji hrvatske imovine je glupost i partizanska . Istina je da je Podravka, Petrokemija, Končar davno privatizirane, od kruga ljudi za koje nitko nezna, nevidi ih i ne čuje ih, a oni vuku glavne konce u svemu ovome. Formalno su te tvrtke u državnom vlasništvu, a njima upravljaju vuku konce, i na kraju dobirt završi na nekom privatnom offshor računu pera, marka ili janka…. njima ni malo ne smeta što na papiru nisu vlasnici. Tito nije imao nikakvu imovinu na svom imenu, a upravljao je sa 20 milijuna ljudi….. takva je i današnja politika, državi tvorince i troškovi , a dobit pojedincima…..

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Povoljnu dobavu plina? Zasto?

Sa vise plina ce moc sprzit vise love i napravit veci gubitak.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie jel iza tvog nicka stoji Željko Klaus?

samo se vi skinite sa budžeta i državne sise i sretno vam bilo na tržištu. ako je država pustila tržištu radno intenzivne grane tipa tekstilna, obućarska i drvna industrija koji su sad nosioci izvoza ne vidim razlog da svi mi dotiramo ovakve uzaludne projekte. možda je u bivšoj državi ovo kao dio jednog ogromnog petrokemijskog kompleksa koji se je prostirao od krka do pančeva i imalo nekakvog smisla no danas kad se umjetno gnojivo može kupiti na svakom ćošku od raznih proizvođača ne vidim potrebu da svi mi plaćamo vaš suludi izvoz u egipat, iran i druge države trećeg svijeta. ja stvarno ne bi imao nikakvu korist ako bi ovaj zastarijeli pogon propao ali to su činjenice. i da bude sve po idealnom scenariju malim dioničarima to ništa neće značiti jer za njih tu nema idealnog scenarija. samo reduciranje štete.

who dares, wins

@ambijent
Prokuzija si me.Taj sam.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Vaš link …

Za one koji kažu da nije ostvarila dobit od stoljeća 7

Za one koji ne kuže da će imati povoljniju cijenu plina:
PPD je trgovac plinom, dakle zarađuje na maržama prema kupcu, ukoliko preuzme PTKM neće sam sebi lupati sulude marže,a u interesu je da ju preuzme jer PTKM ima puno dugovanja prema njima.

@Fedor19

Ne kuze? 🙂

Sam kazes: “PPD je trgovac plinom, dakle zarađuje na maržama prema kupcu…”.
OK

“…ukoliko preuzme PTKM neće sam sebi lupati sulude marže…”
A sam sebi ce u PPD-u znacajno skidati marzu kako bi ona ostala u firmi u kojoj nije jedini vlasnik?

“…a u interesu je da ju preuzme jer PTKM ima puno dugovanja prema njima.”
I ne samo zbog toga. Treba nastaviti prodavati plin PTKM, sta ne?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@FEdor19
To okaci macku o rep tu dobit.To je nakon sta je postavljena sposobna SDP uprava trebalo je pokazat kako se zna vodit spalionica love. Nakon toga opet po starom. Przi!!!!

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Nakon te ‘dobitne’ godine bio je trenutak za privatizaciju. Samo, znamo kako je prica isla dalje…

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Gdje je nestao drug Klaus? Nešto se ne javlja u zadnje vrijeme, a govorio je da će prodaja ići samo preko njega mrtvog, pa da nije umro u međuvremenu?

Ajde Frankie nemoj za..bavat , bit će još za kupit po ovoj cijeni 🙂

New Report

Close