PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Usudi li se netko predvidjeti raspon sutrašnjeg kretanja cijene?

bez svog plina kojeg poklanjamo talijanima i sa privatnom petrokemijom [bye] [bye] [bye] poljoprivredo RH

Wall Street i banke protiv ljudi. Drzave i vlade izmedju.

Kod svakog SPOMINJANJA bilo kakvih promjena ( špekulacija ) CIJENE rastu.
Sigurno će biti privatizacija samo je pitanje KADA!!!
A sutra bi moglo recimo 15% gore čisto radi pohlepe!!!


Usudi li se netko predvidjeti raspon sutrašnjeg kretanja cijene?

215-218,a završit će dan na 198,00kn,nakon što se kompanija iskrca [thumbsup]

POKRET OTPORA


Usudi li se netko predvidjeti raspon sutrašnjeg kretanja cijene?

Nisam sramežljiv.

3 dana rasta do 320(350 ili više je max).

Prvi val sutra do 250 mir oko podne pa dalje.

Intezitet pada dan 2 i 3.

Nisam tehničar(TA) ali je logično i bili su slični scenariji.

Nemam dionice PTKM.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



plin nije problem za ovu tvornicu….samo koja je cijena….mislim da je uprava mogla bolje ispregovarati cijenu plina, a što su ispregovarali vidit će se jasno u 1Q…

ako dobit bude između 30-40 milijuna kuna, onda će biti jasno da su napravili dobru stvar….(jer su cijene gnojiva čvrste a plin je poskupio kao i nafta….-usporedba sa 1Q 2011. Znači meni bi to bilo ipak sjajno….taj iznos od 30-40 milijuna kuna….

Nakon četiri važna kvartalna izvješća PTKM, pred nama je još jedno važno kvartalno izvješće PTKM. Prva četiri neočekivano su postala važna još onomad kad je Jaca posjetila Kutinu, pa se govorilo o 35 milja kuna dobiti koju je malo tko očekivao. Dobit se neočekivano nastavila i u sljedeća dva kvartala, ako zanemarimo Big Bossa koji u svakom kvartalu u pesimističnom scenariju očekuje 100 milijuna kuna dobiti.

E sad, ovaj kvartal doista je važan, jer tek ćemo sada vidjeti koliko cijene plina mogu ići dole, i mogu li uopće cijene plina ići dolje.

Naravno, dobit ili gubitak PTKM ovisit će i o zalihama, odnosno odnosu proizvedenog i prodanog, no svakako bi trebali biti najava nekakvog "normalnog" poslovanja, koliko je to uopće moguće obzirom na volatilnost cijena umjetnog gnojiva.

E sad, ukoliko dobit bude malena, ili nedajbože ako bude gubitka, bit će to alarm. Jerbo, ako vjerujemo da je Jagušt sposoban, a jest, te ako vjerujemo da je PTKM dobila još ponuda za plin, a Jagušt odabrao Inu, za pretpostaviti je da je dobivena najniža moguća cijena.

Ako se ta cijena ipak pokaže previsokom, to bi značilo da PTKM nema budućnost, odnosno da ne postoji mogućnost jeftinije nabavke plina.

A evo i dvije informacije jednog nižerangiranog HNS-ovca koji tvrdi da poznaje namjere svoje stranke u Kutini, no može bit i da se samo pre*erava:

1) Jagušt će i dalje ostati na čelu PTKM
2) Privatizacija PTKM nije u planu

Plus, načelno, HNS planira pročešljati dosdašnje poslovanje svih firmi u kojima je uhljebljen, kao i potaknuti investicije.

Ako je on lagao mene, ja lažem vas.

Imam dionice PTKM.

[/quote]

2) Privatizacija PTKM-NIJE U PLANU !!! [undecid]

POKRET OTPORA


2) Privatizacija PTKM-NIJE U PLANU !!! [undecid]

tako piše i u Jutarnjem (odakle je potekla ta "vijest")…novinar se malo zaigrao u stilu "što bi bilo kad bi bilo" i to je sve [yawn]

moji postovi su odraz osobnog mišljenjaa bez sugestija i odgovornosti te nisu financijski savjeti niti nagovor za kupoprodaju


Usudi li se netko predvidjeti raspon sutrašnjeg kretanja cijene?


+ 7-15%

-HANFA-bi trebala stavit PTKM na promatranje…za to vrijeme provijerit SVE račne -transakcije koje su učestvovale u kupnji-podizanju cijene PTKM…pogotovo transakcije u zadnjim minutama …!
Tko prati dnevnu trgovinu sigurno je primijetio" igre" na bidu i asku,skidanje s aska u zadnjim sekundama …i podizanje zadnje cijene koja ostavlja lažni dojam u svrhu navlačenja novih kupaca!
-Najmanje što može napravit HANFA bi sutra trebala obustavit trgovanje dionicom PTKM dok od uprave ptkm ne dobije očitovanje o novim materijalnim činjenicama !
vozdra

[thumbsup]

POKRET OTPORA


iz tvojih usta, u božje uši !

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju……… al ipak volio bih da svi počmu kupovati !!!

Mnogi ne shvaćaju da je ptkm tri puta povećala cijene gnojiva od prvog 1q, nadalje da je svjetska cijena gnojiva veća za 54 posto u ovome trenutku nego u 1q 2011. nadalje, došlo je do jako velike potražnje kako u RH tako i vani, nedavno je NB stavio sliku red pred Kutinom za odvoz gnojiva, http://trzistakapitala.wordpress.com/2012/02/08/komentar-o-petrokemiji/#comment-11417
[/quote]

Nije stavio NB nego XY. Ako ga zoves NB moze te tuziti.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Portali su se raspisali o PTKM,forumi bruje o PTKM bumu u ponediljak,a meni se pali alarm u glavi.Pograšno bi bilo sad špekulaciju o privatizacicji uzet zdravo za gotovo.Već se dešavalo da na raznim dionicama ovakve trenutke neki investitori koriste za kapitalizaciju dobiti i treba biti oprezan sa ulaganjem.Svi znamo da se kupuje na glasine,al taj momenat je prošao, sad se na sva zvona zvoni o PTKM ……..kao što rekoh kad je nešto tako "kao sigurno",odma mi se pali alarm.Mislim da skidanje sa aska u ponediljak ujutro nosi sobom priličan rizik i ne očekujem baš stampedo u trgovanju.Mislim da ovde malo opreza ne bi bilo na odmet.

u današnjem jutarnjem piše:

"…Prema neslužbenim informacijama iz Vladinih krugova, osim već najavljene privatizacije Hrvatske poštanske banke (HPB) i Croatia osiguranja, zvijezda novog kruga privatizacije u Hrvata mogla bi biti kutinska Petrokemija. Za nju, tvrde naši sugovonici postoji interes ulagača…"

Fraza vladini krugovi kao i fraza naši sugovornici za ozbiljnog i pametnog investitora nemaju nikakvo značenje, eventualno ima odbijajuće.
Nakon takvih vijesti za malog ulagača nikada ništa dobrog ne bude. Ukoliko mali investitori već sutra počnu kupovati dionice PTKM-R-A, a od privatizacije Petrokemije ništa ne bude, hoće li vladini krugovi i naši sugovornici investotorima nadoknaditi štetu?

Nadalje, u istom tekstu piše:

"…Za Petrokemiju ima više zainteresiranih ulagača, no odluku o njenoj prodaji još nismo donijeli..."

a piše još i ovo:

"… Naime, jedan naš sugovornik iz Banskih dvora kaže da Vlada još nije donijela odluku o tome koje će tvrtke u ovoj godini na bubanj. Ono što je u ovom trenutku izvjesno je to da će se država rješavati vlasništva u poduzećima u kojima ima manje od 25 posto udjela…"
_____________________

Ovaj i ovakav tekst ima samo jedan nazivnik – neprofesionalni novinarski uradak. Cilj mu je na kupnju navući što više malih i naivnih ulagača, kao i kratkotrajno dizanje cijene pomenute dionice. Prozirno.Tekst je pun oprečnih pretpostavki, niti jedno relevantno ime, sve napisano po sistemu rekla-kazala, tako da, ako se cijena dionice nakon par dana strmoglavi nitko neće biti odgovoran za skupu kupnju.

Nek sutra prvo počnu kupovati vladini krugovi i naši sugovornici, pa ćemo mi za njima
[wink]

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

New Report

Close