PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

‘Spasili smo škverove, i Petrokemiju ćemo’

Par probnih balona sa interesom i milijardama stranih investitora, onda ti svi investiroi ispasnu neozibljni i dolaze INA i PPD kao spasitelji. INA koaj je na Petrokemiji ostvarivala ekstraprofite i PPD za koji je sve jasnija slagalica sa Vrdoljakom.

Ali ovaj put mi čak ni ne smetaju te kombinacije, samo neka se više makne sa proračuna (iako relativno s obzirom na INA-u). PPD svakako uz Ploče dobiva još jednu luku iako je pitanje da li je Šibnik interesantan za ozbiljnije investicije pokraj Ploča.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Budite oprezni, nema ovdje razloga za euforiju (osim za one koji su ušli na 16 i izaći će sad na 20, uzevši planiranih 25%). Dobra je vijest da će najveći vjerovnici pokušati spasiti ovo čudo (pitanje je koliko će se moći riješiti one ekipe iznutra koja je tvrtku i uništila), ali veliko je pitanje kako će se postaviti Ina (koja je i sama tromi gigant) i može li eventualno PPD, preko svojih navodnih ruskih poznanstava, zavrtiti kompletnu priču oko racionalnijeg poslovanja i osiguranja većeg tržišta za proizvode.

Da sam bio pri lovi, bio bih dokupljivao na razinama 16-20, a za dalje bih možda čekao vidjeti kako će se situacija razvijati do uoči najavljene lipanjske akcije.


http://www.jutarnji.hr/kinezi-zele-petrokemiju–nude-milijarde-dolara–ali-to-je-cista-fantazija—-poslije-se-vise-nisu-ni-javili-/1319063/
Kakvi su ovo naslovi u Jutarnjem? Imali o ovome kakvih saznanja Andrija Radić koji se jučer slikao iza leđa premijera i koji se malo zbunio kada je u jednom trenutku davao izjavu. čak sam u jednom tv prilogu vidio sindikalca Klau(n)sa gdje je vrebao uplašeno da pozdravi uglednike, ali kolko sam vidio u razgovoru za stolom nije ga bilo!!!! U svakom slučaju jučer je ponovo bio antifašizam na djelu pojavio se drug Zoki na bijelom konju i spasio radnike PTKM, on ne mrzi kapitalizam isto kao tito, ali voli kapital koji će pokriti sve propuste loših politika. Grci imaju ciprusa, a mi ???

Molio bih upućeniji da kažu što je ostalo od Diokija?

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/Devon-Tradeu-pridruzili-se-novi-investitori-I-Kinezi-zele-ulagati-u-Dinu

Kinezi su navodno zainteresirani i za kutinsku Petrokemiju, odnosno hrvatsku petrokemijsku industriju u cijelosti, ali i za Dioki u stečaju

@joka14
Molim samo upucenije (koji danas prodaju) jel Kinezi prvenstveno zele Dioki ili Petricu?

Ipak se kreće!!!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/uwJYGWgTvfCLr24UpxWksA==.pdf



http://www.jutarnji.hr/kinezi-zele-petrokemiju–nude-milijarde-dolara–ali-to-je-cista-fantazija—-poslije-se-vise-nisu-ni-javili-/1319063/
Kakvi su ovo naslovi u Jutarnjem? Imali o ovome kakvih saznanja Andrija Radić koji se jučer slikao iza leđa premijera i koji se malo zbunio kada je u jednom trenutku davao izjavu. čak sam u jednom tv prilogu vidio sindikalca Klau(n)sa gdje je vrebao uplašeno da pozdravi uglednike, ali kolko sam vidio u razgovoru za stolom nije ga bilo!!!! U svakom slučaju jučer je ponovo bio antifašizam na djelu pojavio se drug Zoki na bijelom konju i spasio radnike PTKM, on ne mrzi kapitalizam isto kao tito, ali voli kapital koji će pokriti sve propuste loših politika. Grci imaju ciprusa, a mi ???

Molio bih upućeniji da kažu što je ostalo od Diokija?
[/quote]
Pjesnički rečeno zgarište.
Stvarno rečeno staro željezo.
A to sa Kinezima, ovim, onim strancima za Petricu ili/i Dioki je igra za javnost da kada PPD postane vlasnik Petrice ispadne kako su u “oštroj” konkurenciji odabrali najboljeg ponuđača.
Sve je isto kao i sa brodogradilištima…

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

Nadam se da ce ministar trotter za par godina proci kao sanader zbog petrokemije i luke ploce I ppd. Vaso mu sve zbraja.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity




http://www.jutarnji.hr/kinezi-zele-petrokemiju–nude-milijarde-dolara–ali-to-je-cista-fantazija—-poslije-se-vise-nisu-ni-javili-/1319063/
Kakvi su ovo naslovi u Jutarnjem? Imali o ovome kakvih saznanja Andrija Radić koji se jučer slikao iza leđa premijera i koji se malo zbunio kada je u jednom trenutku davao izjavu. čak sam u jednom tv prilogu vidio sindikalca Klau(n)sa gdje je vrebao uplašeno da pozdravi uglednike, ali kolko sam vidio u razgovoru za stolom nije ga bilo!!!! U svakom slučaju jučer je ponovo bio antifašizam na djelu pojavio se drug Zoki na bijelom konju i spasio radnike PTKM, on ne mrzi kapitalizam isto kao tito, ali voli kapital koji će pokriti sve propuste loših politika. Grci imaju ciprusa, a mi ???

Molio bih upućeniji da kažu što je ostalo od Diokija?
[/quote]
Pjesnički rečeno zgarište.
Stvarno rečeno staro željezo.
A to sa Kinezima, ovim, onim strancima za Petricu ili/i Dioki je igra za javnost da kada PPD postane vlasnik Petrice ispadne kako su u "oštroj" konkurenciji odabrali najboljeg ponuđača.
Sve je isto kao i sa brodogradilištima…
[/quote]
PPD može postati vlasnik jedino ako otkupi potraživanja od INA-e,a kako se tu ipak ne radi o hrvatima, treba odriješiti kesu. Međutim čini se da je dogovor pao i da su jedini koji će u PTKM uletiti navedeni, jer je nastalo slikanje i govorancija,a čini se da ostali nisu zainteresirani.

Ministar Vrdoljak je cijeli mandat do sada posvetio namještanju PTKM za PPD tj. “rusima” a prije svega za svoju dobrobit..sve ovo oko PTKM se događa(lo) s razlogom..budućnost PTKM nije upitna čim prođe ovaj igrokaz


Ministar Vrdoljak je cijeli mandat do sada posvetio namještanju PTKM za PPD tj. "rusima" a prije svega za svoju dobrobit..sve ovo oko PTKM se događa(lo) s razlogom..budućnost PTKM nije upitna čim prođe ovaj igrokaz

obzirom da smo u EU i NATO-u, a da je rusija pod sankcijama EU i SAD-a, teško da će proći ovaj prikriveni ulazak ruskog kapitala u PTKM

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Formalno PPD je hrvatska firma a PTKM na koljenima, zaslugom navedenog “ministra”..sve su to kockice za savršen mozaik

@baboon
a misliš da nitko u EU i SAD-u osim tebe ne zna da su rusi iza PPD-a?

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!

Nije ti to presudno..Rusi su vlasnici čudo toga u EU..od petrokemijske ind., rafinerija u Belgiji npr..Sjeverni tok…pročitaj malo, “zguglaj”

New Report

Close