PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Država nam je dužna ko grčka,moraju i dalje uzimat ,tako da ćemo i u budučnosti imati priliku gledat PTKM kao kravu muzaru… [bye]

Mene bi bilo sram da tako jeftino i jalovo drukam. Ne bih si mogao nick pogledat u ogledalo.



Država nam je dužna ko grčka,moraju i dalje uzimat ,tako da ćemo i u budučnosti imati priliku gledat PTKM kao kravu muzaru… [bye]

Mene bi bilo sram da tako jeftino i jalovo drukam. Ne bih si mogao nick pogledat u ogledalo.
[/quote]

he,he …pa nisi valjda nasjeo na ove fore o jeftinijem plinu i ide to gore 250 kn!?
Hm daj molim te uozbilji se [thumbsup]

POKRET OTPORA

lebowski
mali komentar kao odgovor na moj nick…koji te boli
Kao višegodišnji poz. obrtnik (opa.-ali je tako!)gledam na ptkm iz jednog drugog pogleda…
da se ptkm nalazi s sjedištem u Njemačkoj njezini sadašnji fundamenti i teh.analiza dizali bi cijenu na više…cca 300kn,međutim ista se nalazi u državi "banana"u kojoj će uskoro kreditni reiting dolje tzv."smeće",a to znači da nam u gospodarstvu država ne može čuvat leđa ,odnosno da su nam firme financijski stabilne kao "kule od karata"

POKRET OTPORA


lebowski
mali komentar kao odgovor na moj nick…koji te boli
Kao višegodišnji poz. obrtnik (opa.-ali je tako!)gledam na ptkm iz jednog drugog pogleda…
da se ptkm nalazi s sjedištem u Njemačkoj njezini sadašnji fundamenti i teh.analiza dizali bi cijenu na više…cca 300kn,međutim ista se nalazi u državi "banana"u kojoj će uskoro kreditni reiting dolje tzv."smeće",a to znači da nam u gospodarstvu država ne može čuvat leđa ,odnosno da su nam firme financijski stabilne kao "kule od karata"

komentar ti uopće ne stoji niti jedan posto.

1. Petrokemija 100% proizvode prodaje realnom gospodarstvu, bilo domaćim poljoprivrednicima bilo stranima. Nije to jedna građevinsko poduzeće koje gradi za državu ceste, škole ili nabavlja vodu ili uredski materijal za državne urede.

2. Ili će nova vlada napraviti nove rezove ili će doći MMF u suprotnom.

"The Social Democrats will probably be forced to turn to the International Monetary Fund to strengthen the country’s recovery amid the euro region’s sovereign debt crisis, said Goran Saravanja, chief analyst at Zagrebacka Banka d.d., the Croatian unit of Italy’s UniCredit SpA (UCG), said. The country may also have to sell state assets to raise revenue, he said."
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-29/croatia-shouldn-t-rush-into-feuding-euro-area-milanovic-says.html

3. ako nisi primjetio danas mnoge firme imaju mnogo bolji kreditni rejting nego suverene države, što je bilo nezamislivo nekoliko godina prije. Dakle, cijene gnojiva budu stabilne, a firma dobro poslovala, uvjeren sam da će se jeftinije zaduživati nego država.

dakle, ako firma profitabilno posluje, nema nam šta država "čuvati leđa"…država treba sve osigurati da firmu vodi uspješan menadžment jer će samo tako onda dobiti eventualno dividiendu ili prodati firmu po većoj cijeni….sve ostalo su tlapnje…

Izvještaj od USDA je pokazao pravac za sljedeću godinu, potražnja za žitaricama je izrazito velika uz tedenciju stalnog rasta, znači cijene žitarica će rasti, poljorpivrednici će saditi rekordne količine žitarica uz upotrebu gnojiva, potražnja za gnojivom će tako rasti, a jer je Kineski izvoz potpuno ograničen, cijene gnojiva će isto rasti!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Treba znati i dodatne činjenice, AZ fond kada proda udio u Merkatoru imati će slobodno 46 milijuna Eura……. djelić iznosa sigurno će završiti i u ovoj dionici!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Cijena urea-e u listopadu 487 $, dakle nešto manje nego u rujnu, ali tu negdje s prosjekom u trećem kvartalu (prosjek 3Q je bio 485$). http://www.indexmundi.com/commodities/?commodity=urea&months=60

Pitanje je kakve su cijene plina za ovaj kvartal…

kako ja znam od 01.11 doslo je do poskupljenja ptkm gnoja za izvoz 3.6pct a sto se tice cijene plina ona je ostala pretpostavljam ista jer valda bi neko ili Ptkm ili Ina najavila poskupljenje tako su to bar napravili prilkom zadnjeg dizanja cijene 01.07 s tim da su tu vijest objavili 12.07da su digli cijenu,kako je sad sredina 11mj pretpostavljam da je cijena ostala ista

Evo jedan pravi hint ……….. pravac koji je nedavno otvoren između Hrvatske i Mađarske (točnije UMS Dravaszerdahely – 75 bar – FGSZ) , odlično funkcionira ima isporuku dnevne količine od
2750 000 m3 plina iliti oko 1 milijardu m3 godišnje, to se već sada isporučuje, dok je manja potrošnja iz Pule i skladišta Molve

http://www.plinacro.hr/default.aspx?id=266

Vrijeme za novi ugovor dolazi!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


kako ja znam od 01.11 doslo je do poskupljenja ptkm gnoja za izvoz 3.6pct a sto se tice cijene plina ona je ostala pretpostavljam ista jer valda bi neko ili Ptkm ili Ina najavila poskupljenje tako su to bar napravili prilkom zadnjeg dizanja cijene 01.07 s tim da su tu vijest objavili 12.07da su digli cijenu,kako je sad sredina 11mj pretpostavljam da je cijena ostala ista

Mislim da cijena plina nije ostala ista. Zašto onda ovakve izjave u FI-ju za 3Q na nekoliko mjesta:

Procjenjuje se da će se trend rasta cijene plina nastaviti u četvrtom tromjesečju 2011.g. i prvom tromjesečju 2012. godine.

Kao odraz kretanja na svjetskom tržištu energenata prisutan je rast cijene plina. Ova najvažnija sirovina nabavlja se na domaćem tržištu prema tzv „ruskoj formuli“. Ocjenjuje se da će u nastavku 2011.godine cijena plina i dalje rasti sukladno kretanju cijene lož ulja na svjetskom tržištu i tečaju USD.

A valjda budu i konkretniji uskoro, da znamo što očekivati u zadnjem kvartalu.
I rade li išta na sklapanju novog ugovora za plin? Neće valjda čekati zadnji tren za odluku?

koliko ja pratim tek od prosloga tjedna je malo cijen plina skocla na svjetskom trzistu cijeli 10mj.je padala i kretala se oko 3.75dolara sad ako je doslo do poskupljenja ja neznam zasto niko nista nepise o tome niti INA niti PTKM


koliko ja pratim tek od prosloga tjedna je malo cijen plina skocla na svjetskom trzistu cijeli 10mj.je padala i kretala se oko 3.75dolara sad ako je doslo do poskupljenja ja neznam zasto niko nista nepise o tome niti INA niti PTKM

mislim da su se ovdje lončići polupali…možda sam ih i ja polupao…ne znam…. ako sam polupao, ispravite me.

Dakle, ono kako ja razumijem je da se cijena plina formira (obračunava) iz cijene lož ulja na svjetskom tržištu i tečaja USD. To znači da cijena plina za PTKM nije vezana za kretanje cijene plina na svjetkom tržištu, nego za lož ulje i USD. Tj, ako cijena plina na svjetskim tržištima pada ili je konstantna, a lož ulje skoči za 100%, tada je plin za PTKM skuplji 100%, OK?

ove najave u novinama važe za velike industrijske pogone (a ne za PTKM, jer PTKM ima potpisan ugovor sa Prirodnim plinom o godišnjoj nabavi i formulu za obračun/izračun cijene plina-dakle formulu….rusku…OK? capito, comprende, understood? verstanden? jeste li me razumeli?

dakle, ako za cijelu iduću godinu PTKM ima potpisan ugovor npr. sa Eonom ili OMV….a u novinama pročitate da je plin za industriju poskupio 7%-nemojte to pakovati PTKM.

New Report

Close