PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao što sam Vam i najavio.

Sada smo došli na moju predstečajnu cijenu od Diokija od 30 kn.

Tu sam ja počeo ulaziti.

Nakon godinu i pol uspjeli su je srušiti na tri kune i naposljetku delistirati s burze.

Jedina je razlika što Dioki ima vrijednu imovinu (zemljište) na strateškim mjestima.
Što može (moglo) je rezultirati različitim drugim ulaganjima i poslovima osim bazične petrokemijske industrije.

A Petrokemija ima umjetno g.OVNO.[emo_beztona]

ps. prije 13-16 kn ne bi kupovao, ali samo u dobrotvorne svrhe[emo_namigusa]

[b]black magic[/b]

Čim je Lopina uletio i puno piše vrijeme je za lupiti petama vjetra jer uvijek ispadne suprotno od njegovog predviđanja.

Svima koji tuguju nad gubitkom :
– Novce koje ulažete na burzu, ne treba žaliti
( da vam je trebalo za špeceraj i režije – ne bi niti ulagali u dionice)
– Ja sam izgubio na Đuri brdo novaca
(industrija u Hrv. na žalost dolazi na fer vrijednosti)
– Ako ste još ljuti zbog gubitka, sjetite se ljudi iz Gunje i Rajeva sela !

ČOVJEČE PAZI DA NE IDEŠ MALEN ISPOD CROBEXA

opaaaaaa, nadam se da ce biti tuzbica protiv pojedinaca[emo_cool][emo_cool]

Ž.E.LJ.K.O K.L.A.U.S.-uno di noi! Nakon Matije Gubeca-novi borac za pravicu malog čovjeka!!!Hvala ti Željko za sve, Bog te poživio i nagradio!

@ Lopina

Da se niste malo zeznuli u računici? Naime, vi ste računali kao da je moguće dokap provesti po cijeni od 100kn i to svih 16,66 mil. dionica, a u Odluci GS-a piše da će se temeljni kapital povećati za max. 500 mil. kuna, što je dobrih milijardu kuna manje od vašeg izračuna. Evo, tu je citat iz te Odluke:

“3. Ovom odlukom, temeljni kapital Društva povećava se s iznosa od 133.093.410,00 kuna za iznos do najviše 499.999.980 kuna na iznos do najviše 633.093.390,00 kuna.”

Samo mi nije jasno zašto je ponuđen raspon dokapa od 30 do 100kn po dionici, kada su u točki niže naveli da će se dokap provoditi po nominali od 30kn? Znači li to da onaj koji uplati dokap može uplatiti i 100kn po dionici, ali i dalje dobiva dionicu nominalne vrijednosti 30kn? Ako je tako, onda nema šanse da se ovo dokapitalizira po više od tih 30kn po dionici. A i gdje bi taj novac – recimo to tako – viška, iznad 30kn, bio upisan u bilanci? U temeljni kapital ne može ići jer nema pokriće u vrijednosnom papiru, eventualno da se upiše pod kapitalne rezerve? Ako tko to kuži, neka slobodno pojasni. Evo tog izvatka iz Odluke:

“4. Povećanje temeljnog kapitala Društva iz točke 3. ove odluke provest će se uplatom u novcu izdavanjem najmanje 8.333.333 do najviše 16.666.666 novih redovnih dionica na ime, pojedinačne nominalne vrijednosti od 30,00 kuna.”

Ljudi, vi se zabavljate brojem dionica i bookom, umjesto da se pozabavite budućim poslovanjem.

1) Koliko će PTKM gubitaka tući po kvartalu i do kad?

2) Dokap je za pokrivanje gubitka, gdje je dokap za neophodne i neodgodive investicije?

3) Konzultanti su napravili plan restrukturiranja, kako se on provodi, odnosno što se to čeka da se uope pročne provoditi?


Ljudi, vi se zabavljate brojem dionica i bookom, umjesto da se pozabavite budućim poslovanjem.

1) Koliko će PTKM gubitaka tući po kvartalu i do kad?

2) Dokap je za pokrivanje gubitka, gdje je dokap za neophodne i neodgodive investicije?

3) Konzultanti su napravili plan restrukturiranja, kako se on provodi, odnosno što se to čeka da se uope pročne provoditi?


Ja sam bio uvjeren da se neće dopustiti stečaj Diokija,kad ono:
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=15&ved=0CD8QFjAEOAo&url=http%3A%2F%2Fwww.energetika-net.com%2Fvijesti%2Fplin%2Fdioki-i-ina-bez-sporazuma-o-dugu-za-plin-12001&ei=j-l7U4ObNeaj0QWW64DABA&usg=AFQjCNG3ejxaKN6AKFVJ-C42TxtdSRtmGA&bvm=bv.67229260,d.bGE&cad=rja
Vidi li se poveznica? Neće odmah biti gotovo ima vremena,ali kako nabaviti jeftin plin, vidim da je i na Diokiju navodno vlada posredovala


Čim je Lopina uletio i puno piše vrijeme je za lupiti petama vjetra jer uvijek ispadne suprotno od njegovog predviđanja.

Kad vam lopina dođe na temu i počne se razbacivati P/B-om znate da nešto s dionicom nije u redu. Mnoge je on dionice ispratio u povijest. Valjda neće i ovu. Ali da meni lopina dođe na temu i počne pisati o nekoj mojoj dionici moram priznati da bi utekao. Njegov osjećaj za ući u dionicu kojoj uskoro prijeti stečaj i delistiranje je gotovo nepogriješiv

nakon ovog dokapa, PTM treba odmah prodati najboljem ponuđaču (početna cijena ova koja bude u dokapu tj. 30-100 kn) uz jedini uvjet zadržavanja proizvodnje! poziv treba uputiti osobno i rusima koji imaju i ovce i novce tj, i jeftini plin i ogroman kapital pa neka se onda EU preznojava hoće li joj rusi početi s preuzimanjem firmi u RH (ne zaboravimo da se Rusi vrte i oko INA-e!)

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

Alias,kakav stečaj.
16.666.666 dionica po min 30 je 500 mil kn.
ili po 100 1,667 mlrd
Da li će dokapitalizacija proći.Sigurno,država zadržava strateški paket od 25%
dionica pa mora u dokup,1 mil dionica minimalno u slućaju minimalne dokap ili
3,2 mil dionica ako bude maksimalna dokapitalizacija.
Naravno,da će PTKM u novu dokapitalizaciju po 10,ako budu poslovali kao zadnjih godina,stečaj tek za sedam godina.
Moj investitorski horizont je jako kratak.Slab mi je dalekozor!!!!!!A i ono što vidim nije sigurno,fata motgana možda!!!!

Med i mlijeko teče,ali treba šljakati da bi protok bio konstantan!!!!

Fender00
Pročite malo pravila dokapitalizacije.
LEDO nominala 390 .dokapitalizacija 8.000
temeljni kapital povećan po 390,razlika od 8.000-390 t. 7.610 u rezerve.

PRKM recimo da dokapitalizacija prođe po 60,sa ukupnim brojem 16.666.666 dionica
temeljni kapital raste za 500 mil kn
kapital i rezetve za 1 mlrd kn,500 mil temeljni kapital,500 kapitalne rezerve

Nemojte se ljutiti,jer niste u pravu!!!!!

@fender
Dokapitalizacija se može provesti i po većoj cijeni nego je nominala. Nekad je to i znatno više npr Ledo nominala je 380 kn
Samo problem je kada se to provodi ispod knjigovodstvene vrijednosti, a dioničari su iz toga isključeni (recimo visokim pristupnim iznosom)
Pravi igrači naprave prospekt, odrade prezentaciju i nađu investitore koj im plate (dokapitaliziraju) tvrtku na temelju planova i budućeg poslovanja koje će se tom dokapitalizacijom omogućiti. Prodaju im budući posao i zaradu i traže da to plate unaprijed.

Država ovdje nema jasnu strategiju ni ideju što želi i što misli napraviti. Odgađanje donošenja odluke dovodi do velike štete.
Dokapitalizacije su išle po 270, pa 170, pa sada 30??? (možda sam koju i propustio?)
Na kraju će ispasti da bi nekom investitoru trebalo platiti da kupi tvrtku.
Da je pravde mislim da bi dioničari mogli rušiti neke odluke ali pitanje je smisla.

Nemoj misliti na m2!

lopina kakvih 7 godina, kenjarati tih tvojih 500 milja skuri za manje od godinu i pol [emo_zloban], barem prema prošloj godini

Da li jučer Hanfa trebala zaustaviti trgovanje nakon informacije o dokapitalizaciji,utoliko prije što je devedeset puno veći broj od 3o,a manji od 100.Vi koji ste prodavali u panici da li će te tužiti Hanfu za štetu koja vam je nanesena zbog njihove neodgovornosti.Ako danas cijena padne ispod mog prosječnog
ulaza u vremenu od 16 sati i 17 minuta do zatvaranja.Bum ih tužil,rekal bi Zagorec!!!!!

Isuse,
pogledam jutros na ekran i pomislila sam da mi se redovi pobrkali.

New Report

Close