PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

parchy
Šta je tu čudno?


parchy
Šta je tu čudno?

A ništa u 6 miseci pad od 80,90% stvarno šta je tu čudno, svjetskog, Eu ili HR problema koji cijelo tržište ruši nema…
Pretpostavljan da si zaradija na padu.

Nisam ti ja kriv što si hvatao padajuće noževe. Očekujem da će to ići još dolje, a onda ću odlučiti da li ću uletiti ili ne. Sretno!


Nisam ti ja kriv što si hvatao padajuće noževe. Očekujem da će to ići još dolje, a onda ću odlučiti da li ću uletiti ili ne. Sretno!

?? ko te krivi?? moj novac i moje odluke. btw imaš neki sličan primjer sastavnice Crobexa koja je sletjela 80% u pola godine dok je svijet bio bez Lehmana i sličnog?
Inače kad nisam hvatao nijemo sam promatrao rast na kojem sam mogao zaraditi. Očekujem solidan rast ovaj tjedan. Sretno!

Kupio si po 70kn, propustio rast i sada si preko 20% u minusu. Na temelju čega očekuješ rast?

http://www.jutarnji.hr/dragan-marcinko–sigurno-cemo-prodati-petrokemiju–vec-mi-se-javljaju-ulagaci-iz-rusije/1180448/

Dokapitalizacija neminovnost.
Minimalno cijena dokapitalizacije po 10,maksimalna oko BV.Sadašnji je oko 80/procjena/ i svakog dana je sve manji jer se jede supstanca.
U stečaj ne vjerujem,PSN moguća ,ali treba požuriti jer je PSN privremena mjera.
A kako nam vlada djeluje kao raštimani otkestar,što bi rekli mi Dalmatinci,jedan
u kupe drugi u špade,možda Petra ne uđe u PSN,a bila bi ljuta potriba!!!!

U ovom trenutku je samoubojstvo prodavati Petrokemiju.
Treba osigurati opskrbu plinom – LNG terminal novi dobavni pravci i domaći izvori te onda tražiti – iako će se tada gurati u redu za Petrokemiju.
Restrukturairanje pod hitno inače je frka.

Ma totalna glupost. Petrokemiji treba svjez novac za placanje ostalih troskova i nabavku sirovina te za ulaganje, financijako restrukturiranje i osuvremenjivanje postrojenja. Pretvaranjem duga u equity u kompaniju nece uci svjez novac. Kao sto je netko spomenuo, vjerojatno ce najbolje rjesenje biti predstecajna uz znacajan otpis duga od strane svih vjerovnika. Naravno, ako isti na to pristanu. U suprotnome, lako moguc je i skori stecaj.

o kakvim dugovima vi pričate? koliko petrokemija ima dospjelih neplaćenih obaveza?
problem petrokemije nisu dugovi. pogledajte malo financijske izvještaje. s 2,5 milijarde prihoda se oni lako mogu financirati. Najveći njen problem su troškovi poslovanja čijim će se smanjenjem i racionalizacijom krvna slike kompanije automatski drastično poboljšati.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Naravno, ako se nastavi ovakvo poslovanje, dugovi će početi postajati problem. Ali u ovom trenutku, trenutni dugovi su najmanji problem i mislim da sve te dugove Petrokemija više manje uredno otplaćuje.

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

Nema plina – nema Petrokemije.
Dok se gužva u Ukrajini Petrokemija je fakat bezvrijedna.
Sada se vidi kakva je katastrofalna politika glede LNG-a vođena u HR.
Je li i koliko kriv MOL to je za analizu no naši su im isporučili upravljačka prava.

Od koga ste dobili pisma?

– To su zasad samo pisma u kojima potencijalni ulagači kažu da žele razgovarati. No, o čemu točno, još ne znamo. Ovo je samo početak. Imena ćemo objaviti jedino ako se njihove namjere pokažu ozbiljnima.

Možete li barem reći iz kojih se zemalja javljaju?

– Postoji interes iz Rusije. Neka pisma koja smo dobivali u pravilu dolaze od posrednika, odvjetnika ili konzultanata, no ne znam koga točno zastupaju. Ni sa kim još nismo razgovarali. Samo smo svima rekli da je proces završen i da, ukoliko žele, slobodno se mogu javiti Upravi i prezentirati svoje ponude.

Kako mene ovo podsjeća na Dioki, pa to je nevjerojatno,i tamo je bilo i još ima misterioznih strateških ko u priči… Pa što se dečki nisu javili onda na natječaj, mislim ovi iz Rusije?

Vaš link …[/url]

“Drugi razlog za njihovo odustajanje je vlasnički udio. Mi smo nudili da kroz dokapitalizaciju i investicije postanu vlasnik 51 posto kompanije, što njima očito nije bilo dovoljno. Treći razlog je cijena plina.”

Na koji nacin bi strateski postao vlasnik 51% kroz dokapitalizaciju a da ujedno i drzava ostane na 25%+1? I drzava bi djelomicno sudjelovala u dokapu? A sve ostale bi iskljucili? Zasto onda drzava u proslom dokapu nije upisala toliko da ostane iznad 50%?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

čini mi se da bi ovaj “skriveni vojnik” mogao uskoro pasti na “ruskom frontu”

ima li taj skriveni prodavač doista 2840 komada? (tj. nešto manje jer su mu već odgrizli dio)…

p.s. upravo su ga počistili, nije imao niti 500 komada [emo_smijeh]
očito mu je jedini cilj bio usporiti rast preko 60 kn
do 60 kn sad nema niti 1500 komada

moje pisanje nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica, nego osobni stav i razmišljanje

New Report

Close