PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad je to izjavio?

izgleda da svi tolko iznenadjeni cijenom ptkm da su ostali bez pisane rijeci.
oni koji su izvisili padom od 330 ili 240 su vidno sokirani i pomalo oduzeti, a oni koji sad mogu kupit ispod 100 ne mogu doci sebi od sline koja curi, ponuda investitora u petak.


dioničari trebaju tužiti direktno nesposobnog ministra koji je izjavio da ptkm prodaju po 100 kn. pa da za sva vremena zapamti što smije govoriti javno dok se dionica trguje na burzi.

da je u americi već bi bio u sing-singu i tuco kamen.

a viro se treba za šećer naplatiti direktno od onog klempavog trola iz poljoprivrede da vidi da nije biti ministar šiljiti mlade sdepeovke već odgovarati za svoje postupke.
možda i on bude čistio krompir kao debeli čoban


ako se ne varam zadnji BVPS na dan 31.12.2013 iznosi cca/ oko 98 … pa shodno tome…


Ova strateška firma po 100 kn ,gdje to ima.
Izgleda se i ovdje priprema preuzimanje od nekog lovatora pa namjerno ruše cijenu.

Po 100 kuna veliš? Za par dana će ti se ova cijena od 100 kuna činiti “nebeskim prostranstvom”, zaboravi tri znamenke u narednih par godina dok se sve ovo ne otpetlja (najmanje dvije do tri godine)!

http://www.seebiz.eu/petrokemija-rok-za-obvezujuce-ponude-produzen-do-12-ozujka/ar-83205/
bojim se da nisu nešto zadovoljni ponudama, ako ih je uopće bilo…..

Koliko je XY spalio novca na PTKM do sada?

Koliki je minus za sada?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ne znam tko bi i zasto kupio firmu koja gubi novac, na trzistu padajuce populacije i korumpiranih(čitaj skupih)vlasti, gdje je najveci implicitni kupac proizvoda drzava koja slabi (preko subvencija za poljoprivredu) i koja se sve teze zaduzuje…?

Ima li tu ijedna pozitivna strana?

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Sve ima svoju vrijednost, samo često od šume ne vidimo drvo.[emo_smijeh]

vjerojatno ponude nece ni biti, drzava preuzela plinski biznis kako bi kroz nizu cijenu plina vratila petricu u zivot, u medjuvremenu mirovinci I dokap a prodaja u sretnija vremena

Po meni, uglavnom, istina što kažeš…sve te dokapitalizacije, prodaje, strateški partneri su čisto zašprehavanje….nema tu ni istine ni namjere…..

Dr. Zelić (jutros vijesti HRT2) izjavio da jadransko podmorje ima rezervi 747 miljardi m3 ekvivalenata energenata (nafta, plin) što bi tempom kojim trošimo godišnje energente trenutno, bilo dovoljno za idućih 60-tak godina. Mislim da je izjavio i da treba angažirati strane kompanije za crpljenje istih…..Ne znam jedino od kuda mu tako precizna procjena….ostalo stoji, valjda.
Ako ima ponudjača za ptkm oni to kao “ne znaju”?
Znači da bi produljenje roka “radi prijevoda” uvjeta moglo još samo omogućiti
nekima da se nakrcaju…..dok ima. Ako će biti……

marcello

Evo i argumenata po kojima INA mora/treba biti hrvatska….

Zelić: Zbog potencijalnih zaliha nafte INA treba biti hrvatska

marcello

odgoda je do srijede iz razloga sto se kompletira dokumentacija za garanciju,jer EBRD stoji iza jedne od kompanija kao garancija …


Po meni, uglavnom, istina što kažeš…sve te dokapitalizacije, prodaje, strateški partneri su čisto zašprehavanje….nema tu ni istine ni namjere…..

Ovdje se uopće više ne radi o tome da li sam pogon Petrokemije vrijedi ili ne vrijedi za uložiti neki novac. Stranci više gledaju da li okolnosti u kojima bi nakon kupnje poslovali pružaju neki potencijal.
Kada se sve sabere a to znači nestabilni zakoni, neuređena i korumpirana država (to kaže ljestvica korupcije a ne ja), razni sindikati koji poslije preuzimanja počinju igrati svoju “prljavu igru” (proučite slučaj Brodosplita), porezne inspekcije, nameti, nenaklonjenost države prema realnom sektoru itd…
svatko iole normalan i željan zarade izgubi svaku volju da ovdje bilo šta preuzme ili kupi, uloži kad se iz aviona vidi da će ga domaći rodoljubi “očerupati” na sto različitih smicalica.
Nedavno je jedan strani poslovni čovjek najbolje to oslikao sa izjavom: “Ako se u Hrvatskoj i uspije ostvariti neka dobit na uloženo, negdje drugdje bih sa tim istim ulogom ostvario i trostruku dobit sa daleko manjim strahom i neizvjesnošću. I zašto bih onda ulagao ovdje?”

Sve je to točno što ti pišeš ali to isto vrijedi za skoro sve teme. Ptkm i uspjeh pokretanja vađenja nafte i plina u kratkom roku presudit će rezultate sljedećih parlamentarnih izbora i vlast (slast). A izbori se bliže brže nego bi to neki htjeli.
Zato ovu temu treba zasebno promatrati!
EU i Zapad iznenada imaju jedan cilj a Istok svoj drugi cilj…..Petrokemija će biti jezičac na vagi.

marcello

New Report

Close