PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prema Borealisovoj računici, Petrokemija vrijedi između 111 i 185 kuna po dionici, odnodno između 65 i 108 milijuna eura, a kupili bi je tako da od države prvo kupe 23,29 posto dionica i plate ih između 15 i 25 milijuna eura, pri čemu bi 10 milijuna eura dali u dva navrata po 5 milijuna ovisno o kretanju dobiti kompanije. Borealis je također spreman na dionički ugovor sa ostalim vlasnicima kompanije.
http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&ved=0CDEQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.jutarnji.hr%2Fprivatizacija-petrokemije-ceski-milijarder-bi-ulozio-200-mil–eura–borealis-nesto-manje%2F1154942%2F&ei=FYDWUqPKBof9yAOdyIHYDw&usg=AFQjCNHfTnsW5YRyth_FzVQJKbO6zTBdxQ&bvm=bv.59378465,d.bGQ&cad=rja

Cijena Borealisa vjerojatno ovisi o količini kupljenih dionica od strane države, a negdje sam pročitao da država više nije sigurna o zadržavanju 25%+1 dionica. Uz jeftini plin PTKM može raditi ko bonbon. Ne zaboravimo dokap od 170 kuna po dionici od strane mirovinaca, ne bi baš bilo dobro za mirovince da ide ispod te cifre.

http://www.atkearney.com/metals-mining/ideas-insights/featured-article/-/asset_publisher/4rTTGHNzeaaK/content/succeeding-in-europe-s-fertilizer-market/10192

@Bolder
To ćemo tek vidjeti. Ima ili nema dubioza. Po mom mišljenju bit će ih ohoho.

pri čemu bi 10 milijuna eura dali u dva navrata po 5 milijuna ovisno o kretanju dobiti kompanije

Ovo mi je odlično, Borealis već zna gdje će nabaviti plin i po koliko i naravno ostvarivati dobit, a mi ronimo iz godine u godinu

Čini mi se da je prioritet spasiti poslovanje i radna mjesta, ne znam koliko će tu biti veselja za dioničare

Nisam siguran da će Vlada prodavati svoje dionice baš pod svaku cijenu, tako da ne treba previse razmišljati o donjim granicama procjene vrijednosti tvrtke.

savjet ne trazim, niti bih ga dao.

za razliku od herbalifea, koji sam kupio na cca 28 i proucivsi poslovanje mirno promatrao rast do 73, pad na 24, pa rast na 80+, za razliku od herbalifea i hlf, za koje sam bio vrlo zainteresiran, ovdje sam zbog radnika i grada zainteresiran za petrokemiju, dok me ptkm zanima samo zbog iduce knjige.

sto se ptkm tice, ako sam dobro izracunao, u tri histericna dana, na rastu do 380 kuna, protrzeno je nesto vise od 90.000 dionica, nesto vise od 30,000.000 kuna prometa.
zeli li tko, imenom i prezimenom, ili samo nickom, doprinijeti mojoj iducoj knjizi, neka se, kako se to kaze, ne ustrucava poslati poruku u inbox… najvise me zanimaju kupci u ta tri dana, i njihovo postupanje, i obrazlozenje i kupnje i postupanja – drzanje, prodaja, dokupljivanje, sto god – nakon ta tri dana.

unaprijed hvala

www.knjigara.com

kolega barmen,

mnogi na ovom forumu se više ne sjećaju tog vrtoglavog rasta i pumpanja cjene dionice….a nije bilo tako davno.

To si trebo analizirati i postavljati upite u danima kad su se stvari događale, u tim trenutcima su ulagači – špekulanti najemotivniji i iznjeli bi Vam pravo stanje promišljnja, djelvanja na kupnji ili prodaji…nekažem da je kasno…al ako postoje sčuvani topici iz tih dana na forumu pronjuškati…

Osobno sam imao i malo sreće, sjećam se na 210 kupio oko 300 dionica prodao na 265….a poslije kod akceleracije u trgovanju koristio literaturu iz fizike…

[emo_smijesak]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Ja sam tada prodao pola paketa po 340 a ulaz mi je bio ispod 170 i o tome imaju dokazi na forumu. ali šta sad vrijedi pričati o tome.zanima me šta je sada sa dionicom-zašto naglo pada-ps.rijtko otvaram portfelj

bez drukanja -hvala

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


"samo ako"…da je "samo ako" svatko bi onda to potpisao..

pa mislim da jedan Borealis ili bilo koja normalna tvrtka (profitno orijentirana) ne bi potpisala da kupuje nešto za 100 kad npr. isto to može za 70…
nitko ne bi išao kupovati benzin po 10 kn na benzinsku ako ga na drugoj benzinskoj može kupiti po 7 kn po litri….

Ipak su tri potencijalna kupca. Pa sta ce se natjecat tko ce dati slabiju ponudu?!

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Nisam siguran da će Vlada prodavati svoje dionice baš pod svaku cijenu, tako da ne treba previse razmišljati o donjim granicama procjene vrijednosti tvrtke.

Hmm, ako ovo ne uspije ima sve uvjete da krene putem Diokija onda će i sadašnja industrijska proizvodnja biti sanak pusti


Ipak su tri potencijalna kupca. Pa sta ce se natjecat tko ce dati slabiju ponudu?!

bila su i na HPB-u 2 kupca pa je na kraju samo jedan dao ponudu i to ispod cijene koju je nudio na početku i sve je propalo…a HPB je banka koja posluje s dobiti, dok za PTKM ne treba niti trošiti riječi u kakvom je stanju i kolike stotine milijuna kuna gubitaka napravi svake godine

Hmm, ako ovo ne uspije ima sve uvjete da krene putem Diokija onda će i sadašnja industrijska proizvodnja biti sanak pusti

Nitko od nas ne želi propast još jedne proizvodne tvrtke u Hrvatskoj. Međutim, ne bi trebali željeti niti da tvrtke prodajemo ispod cijene, samo zato što svi znaju da smo u banani i da bi nam dobro došao novac od prodaje.

Ovo navijanje na forumu da se sruši cijena prije bi se moglo protumačiti kao želja da sve ode u tri p.m.. Naš je vječni problem kombinacija pogrešne slike o sebi (prelijepa zemlja, zemlja mudrog i obrazovanog stanovništva, zemlja s ogromnim potencijalom) i kompleksa niže vrijednosti. Shvaćam da su vremena teška, da kriza traje sad već nekoliko godina i da ljudi teško žive. Svejedno ne shvaćam raširenost općeg crnila i pljuvanja po ama baš svemu. Petrokemiju treba privatizirati (jer smo i više nego dovoljno puta dokazali da ne znamo niti organizirati posao niti provoditi ga bez lopovluka/mita/rodijaštva), ali to ne znači da u tom procesu treba spuštati hlače i pred kim i da se tvrtka mora odmah prodati bez obzira na cijenu.

Nemam dionice PTKM, ali navijam za dobar rasplet!

Ono što se meni čini jest da su jalni ljudi nanjušili krv i da svi navijaju da bude čim manja cijena jer će onda njihova zavist prema jednome određenom dioničaru biti bar malo utažena…. Žele da drugome bude čim gore tako da bi oni izgledali manje jadni. To je ono što se meni čini…..pa vi sad vidite…

Umjesto da svi skupa navijamo da bude svima čim bolje jer samim time napredujemo svi! Ali neeeeeee…. Zavist je jača……

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close