PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@goblin
nemojte pretjerivati kolega kuna po dionici bi vjerojatno bila kuna previse[emo_smijeh]


@ alias
koje je onda Vaše objašnjenje da se:
a) osnovalo povjerenstvo za prodaju (privatizaciju)
b) odustalo od rasprave po točki nove dokapitalizacije na zadnjoj sjednici NO
?

Ja sam rekao “za velike novce”. Jer ljudi ovdje očekuju 300, 500 ili šta ja znam koliko kn po dionici itd. Budite realni. Koliko bi ste vi platili za ovakvu kompaniju? Ja uvijek kada kupujem neku dionicu polazim od sebe i toga koliko sam je ja spreman platiti. Moram priznati da PTKM ne cijenim previše.

@ Mikan
Govorim o kumulativnoj dobiti. Jer ako meni komapnija zaradi u 5 godina 200 mil kuna, a izgubi milijardu meni to nije dobit. Jedna lasta ne nosi proljeće

alias,

a jeste to okrenuli kako vam paše, svaka čast.
dakle, da sad HT počne raditi 500 mil. kuna gubitka i tako 10 godina, vi ćete 2023. godine govoriti da HT posluje iznimno pozitivno i da u svojoj povijesti nikada nije bio u gubitku?

paralela je potpuna, a druga je stvar da li ćete je vi prihvatiti kao takvu. 😉

@ Mikan
Vjerujte mi da analize treba raditi u intervalima od nekoliko godina. Ja ih radim u periodu od najmanje 10. Pa svaka dionica ima u svojoj povijesti neku iznimno uspješnu godinu. Dal je onda treba valuirati po toj godini ili recimo po 20 neuspješnih godina? Koliko vidim PTKM ima jednu godinu 50 mil dobiti pa onda drugu 280 mil gubitka itd. Svatko okrece kako mu paše. Ja nisam u njoj pa gledam objektivno. Kad si u njoj onda je to malo subjektivnije

Cijena umjetnog gnoja manja je dvadesetak posto, osim uree nego u proljeće a to će imati utjecaj i na dobit(ako ne još veći gubitak)

Bez obzira na sve, ne treba podcjenjivati vrijednost Petrokemije! Dovoljno je samo približiti se tvornici ili proći njenim postrojenjima, pa zaključiti da ima svoju vrijednost u pravim rukama, a ta vrijednost nije ova trenutna tržišna….

http://www.poslovni.hr/hrvatska/grcic-u-pripremi-prodaja-narodnih-novina-%5Bb%5Dpetrokemije%5B/b%5D-i-cluba-adriatic-259006

ma da al tko će vratiti dugove koje su oni natrpali ove godine, zna se narod;) opet će kapnuti lova i proračuna ,ma ne kažem ja da to postrojenje ne vridi, vridio je i dioki a di je sad,slinić ju je potira u stečaj,
nastavi li poslovanje petrokemije i dogodine ovako,adio baraka,
al ja osobno ne vidim kako bi ona napravila turnauraun,

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

država će to prodati 25% za jednu kunu, ali da kupac npr. ubaci u firmu svježi novac…jedino je tako mogući “turnaround” ffffff:)


država će to prodati 25% za jednu kunu, ali da kupac npr. ubaci u firmu svježi novac…jedino je tako mogući "turnaround" ffffff:)

Turnaround je moguc ako naprave ono sto je Agrium napravio u Rumunjskoj. Pocnu se baviti trgovinom. Odnosno proizvode kada je isplativo, a preprodaju kada proizvodnja nije isplativa. Proizvoditi sa gubitkom je put u propast. Bolje da sjede i ne rade nista.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

nešto se događa kod trgovanja?!
netko je nešto načuo… valjda su zaključili da ako X dana ranije sve obave, da je to X/2 (možda sam bio preblag?) milijuna sprženih kuna manje.

nalog od 1700 kom na kupnji ?…po 160kn

http://www.vecernji.hr/gospodarstvo/ruski-gazprom-zeli-preuzeti-inu-od-mol-a-908871

Koliko dugo su Mirovinski fondovi unutra.
Još par mjeseci i ode ovo u predstečajnu.

promašene priče o privatizaciji, kao i loša izvješća stjerala je cijenu tu gdje je sad
pad od 380 do 150 kuna je pad od skoro 60%
već se lagano vidi kupnja na 130 kn

New Report

Close