PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

G. Majstrović je bio za privatizaciju i poznavao je petrokemijsku zbilju.

Jel to ista osoba?

Ako je onda ima svoju firmu i ta firma posluje s drugom firmom u kojoj je clan NO?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

Ukratko: g. Majstrović radio u Petrokemiji (izuzetno stručan); napustio P.( početkom 90-tih) i osnovao svoju firmu koja je vrlo uspješna u održavanju opreme najsloženijih procesnih postrojenja većinom na vanjskom tržištu ( radnike plaća da boli glava);ušao u NO Petrokemije nastojeći pomoći svojim izuzetnim iskustvom; izašao iz NO , jer su se po svemu sudeći igrale političke igrice ispod stola.

kada kreću mirovinci?


kada kreću mirovinci?

Gdje, na godišnji?

Ja si razmišljam da ih tužim sve skupa jer su moj novac trošili na PTKM. Nisu restrukturirali firmu, bacili novac u prazno i tu je i mojih par kuna.

Mislim da bi se trebalo probati, pa makar do Ustavnog suda, jer ova pljačka je nečuvena.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@Bolder

stvarno bi oni trebali paziti. Radi se o nečijoj štednji i starosti i ako i jedan digne tužbu, to će biti val tužbi za njim.

Ne smiju tako nesavjesno koristiti novac građana, a ako postoji i jedan klauzula ili ijedna nepravilnost, izgubiti će tužbu.

Kada tada to će se dogoditi.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



Ne smiju tako nesavjesno koristiti novac građana, a ako postoji i jedan klauzula ili ijedna nepravilnost, izgubiti će tužbu…

Da je to tako, vec bi svi oni sjedili iza resetaka. Ali ipak nije. Bilo je tu vec temelja za tuzbe na IGH, OPT, DLKV, NEXE, MGMA, INGR… i milijun drugih razloga.
A sto ces ako ti mirovinci zarade lovu na PTKM? [emo_plazi]

Ja bih volio da se otvori jedan poll na forumu gdje ce svatko javno staviti ocekivano vrijeme privatizacije PTKM i cijenu. Bas me zanima kako bi se rasporedile procjene. Ovako se malo udara po 1kunu, pa po 170 kuna, pa po 750 kuna.



kada kreću mirovinci?

Gdje, na godišnji?

Ja si razmišljam da ih tužim sve skupa jer su moj novac trošili na PTKM. Nisu restrukturirali firmu, bacili novac u prazno i tu je i mojih par kuna.

Mislim da bi se trebalo probati, pa makar do Ustavnog suda, jer ova pljačka je nečuvena.
[/quote]

Pa tko ti brani. Sve ih tuži za sve propale firme.Ali svi znamo da to nećeš napraviti jer odvjetnik košta puno, a neće biti nikakve koristi od toga. Kako to da se nisi sjetio podići tužbu dok se ulupavalo novac u druge firme tipa Dlkv, Ingr, Nexe i ostale???

Spas za Dioki: Vlada kupuje zemljište za LNG terminal na Krku
http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijeka/Spas-za-Dioki-Vlada-kupuje-zemljiste-za-LNG-terminal-na-Krku

ako se bude krenulo u LNG terminal, to će biti još jedan dodatni plus pred prodaju državnog paketa privatnom vlasniku (strateškom partneru)

Godišnji prihod
2,2 mlrd 2010
2,5 mlrd 2011
3,05 mlrd 2012
prvih šest mjeseci 2013 cca 16 % manji prihodi dakle 2,5 mlrd kn bi bio dobar
rezultat
I izgleda da je cca 2,5 mlrd kn godišnjih prihoda neki prosjek.
Koliko to vrijedi,ne više od o,5 P/S dakle 1.250 mlrd kn
Broj dionica nakon dokapitalizacije 4.436 tis ,dakle 282 kn po dionici
Ali država želi sačuvati 25%.Strateški partner neću ulatiti bez 50%.
Da bi država sačuvala 25% treba prodati 18%.Kome.Nikome,to nitko neće kupiti.
Ako mirovinci prodaju i svojih 26% novi vlasni ima 43% i da obvezujuću ponudu.
Po kojoj cijeni.
Diskont zbog revollucionarnog sindikata-upiši sam
Diskont zbog države koja ti visi na vratu sa svojih 25%
Diskont što treba zadržati većinu neradnika i održati proizvodnju.Dakle,zabranjen porast produktivnosti i pozitivno poslovanje.
I nhormalno da to nitko neće kupiti,mislim da je skupo i za jednu kunu.
Sindikate ignortirati,višak radnika na biro,kolektivni ugovor prilagoditi novom
zakonu i tek tada privatizacija.Dakle,najprije štrajkovi,revolucije,pregovori
pa privatizacija.
I to privatizacija ne sa kupnjom dionica nego kroz dokapitalizaciju i bez obvezujuće ponude.Drugogt rješenja nema.
Ili ima,predstečajna nagodba,možda stečaj ili privatizacija uz ulazak strateškog
partnera kao npr.u DLKV_po 10.
A onda na P/S od 0,5 vrijednosr dionice bi trebala biti ne 280 nego višestruko manja.Sa aspekta države to ne mora biti loše.Njima je važno da PTKM nastavi poslovanje kao uspješna firma,a da li će dioničari spušit to i nije bitno,oni su
ionako kolateralne žrtve svih dokapitalizacija sve po deset
A to prijeti i Petrici.

U PTKM možemo izvući samo gaće na štapu.Naravno s obzirom na sadašnju cijenu.


Godišnji prihod
2,2 mlrd 2010
2,5 mlrd 2011
3,05 mlrd 2012
prvih šest mjeseci 2013 cca 16 % manji prihodi dakle 2,5 mlrd kn bi bio dobar
rezultat
I izgleda da je cca 2,5 mlrd kn godišnjih prihoda neki prosjek.
Koliko to vrijedi,ne više od o,5 P/S dakle 1.250 mlrd kn
Broj dionica nakon dokapitalizacije 4.436 tis ,dakle 282 kn po dionici
Ali država želi sačuvati 25%.Strateški partner neću ulatiti bez 50%.
Da bi država sačuvala 25% treba prodati 18%.Kome.Nikome,to nitko neće kupiti.
Ako mirovinci prodaju i svojih 26% novi vlasni ima 43% i da obvezujuću ponudu.
Po kojoj cijeni.
Diskont zbog revollucionarnog sindikata-upiši sam
Diskont zbog države koja ti visi na vratu sa svojih 25%
Diskont što treba zadržati većinu neradnika i održati proizvodnju.Dakle,zabranjen porast produktivnosti i pozitivno poslovanje.
I nhormalno da to nitko neće kupiti,mislim da je skupo i za jednu kunu.
Sindikate ignortirati,višak radnika na biro,kolektivni ugovor prilagoditi novom
zakonu i tek tada privatizacija.Dakle,najprije štrajkovi,revolucije,pregovori
pa privatizacija.
I to privatizacija ne sa kupnjom dionica nego kroz dokapitalizaciju i bez obvezujuće ponude.Drugogt rješenja nema.
Ili ima,predstečajna nagodba,možda stečaj ili privatizacija uz ulazak strateškog
partnera kao npr.u DLKV_po 10.
A onda na P/S od 0,5 vrijednosr dionice bi trebala biti ne 280 nego višestruko manja.Sa aspekta države to ne mora biti loše.Njima je važno da PTKM nastavi poslovanje kao uspješna firma,a da li će dioničari spušit to i nije bitno,oni su
ionako kolateralne žrtve svih dokapitalizacija sve po deset
A to prijeti i Petrici.

U PTKM možemo izvući samo gaće na štapu.Naravno s obzirom na sadašnju cijenu.


Cijenim to sto si napisao neke konkretne brojke, a ne floskule kao ostali.

Prihodi su cinjenica i tu nema dileme.
P/S = 0.5 je pocetna pretpostavka. Po meni previsok za firmu koja “stvara” gubitke. Sa druge strane P/S = 0.5 je prenizak ako se pogleda profitabilnost industrije (konkurencije). Sad se samo trebamo odluciti da li PTKM uopce moze stvarati profit i koliki?

Ovo sa privatizacijom stoji. Jedno je prodavati 25%, 50% ili cijelu kompaniju. Sigurno da postoji razlika u premiji i sl. Tu su i zaposlenici (zadrzavanje istih i sl.). Oni zlocesti bi rekli da se ne zabrinjavamo sa time jer ionako nitko nece biti zainteresiran. Medjutim, ja ne bih iskljucio opciju da bude barem dvoje zainteresiranih i onda stvari postaju sasvim drugacije.

Stoji i ovo sa dokapitalizacijama i sl. Pitanje je kako ce eventualni strateski partner uci u PTKM – dodatna dokapitalizacija uz razvodnjavanje malih i sl… Sve su to rizici. Ali, dionicom se uvijek kupuje neizvjesna buducnost i tu se najbolje zaradi ili izgubi. Kada se kupuje/ prodaje na sadasnjost onda tu nema neke zarade/gubitka.

Da je PTKM sjajna prilika – onda bih imao 100% portfelja u njoj. Ovako sa 8% portfelja mozete zakljuciti da mi je bolja nego vecini, ali daleko od prilike zivota (ako takve uopce postoje).

slično je izvodio i PPV


Fakat možda uopče ni ne traže financijskog savjetnika ni strateškog partnera već je to ministar izjavio tek tako da mu pajdo izađe. [emo_smijeh][emo_smijeh]

traže.
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/sRudygQDK8934akjC73zbQ==.pdf
Petrokemija, d.d. tvornica gnojiva
Aleja Vukovar 4, 44320 Kutina, Hrvatska
Redovna dionica PTKM-R-A ISIN HRPTKMRA0005
Uvrštena na Službeno tržište Zagrebacke burze

Obavijest sukladno Zakonu o tržištu kapitala

Natjecaj za financijskog savjetnika

Uprava Petrokemije d.d. na osnovu suglasnosti Nadzornog odbora pokrece proces
prikupljanja ponuda za izbor financijskog savjetnika za izbor strateškog partnera.
O daljnjim procesima u postupku Uprava ce izvještavati dionicare i investicijsku javnost.

Petrokemija, d.d.
tel 044 647 270
fax 044 680 882
e-mail: uprava@petrokemija.hr
web: http://www.petrokemija.hr

Russia’s Uralkali quit one of the world’s two big potash cartels last month, heralding a price war for the crop nutrient and pummelling the shares of companies that produce it.

“Currently we are witnessing a notable restraint in ordering on the part of our customers, because a new, stable price level has not been established yet. But it is undeniable that the global potash market is bracing for lower prices,” K+S Chief Executive Norbert Steiner said in the letter.

http://www.reuters.com/article/2013/08/30/ks-costcuts-idUSL6N0GV12L20130830?feedType=RSS&feedName=basicMaterialsSector&rpc=43

Znači pad cijene mineralnih gnojiva uz ionako visoku cijenu plina dotući će još jednu firmu u Hrvata. Iliti još bolje onu banku koja je najviše novaca ukrcala u dokapitalizaciju. Nešto slično onome što guru govori o dalekovodu, ingri itd. Ni privatizacija neće tu pomoći

petrokemija je objavila smanjenje cijene gnojiva…da li je ovo slučaj posezonskog karaktera ili nastupna dobrodošlica novog šefa – ne znam…u svakom slučaju hvala petrokemiji, ovim se cijena njihovog gnojiva izjednačava sa istim cijenama u slo, bih i srb

New Report

Close