PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

vezano uz moj prethodni komentar; jedino mi Bollinger Bands ima donekle smisla jer u sebi uključuje parametre ponude i potražnje…….ali ja sam samo laik

Pročitajte Vladin investicijski plan do 2015.

što bi ovo trebalo biti i značiti za PTKM ????

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Pa .ebo vam pas .ater više svima. Najpametnije šta ste smislili da onaj tko radi mora plaćati televiziju. Pa ljudi dosta je više. Propale su sve industrijske firme, Varteks je mrtav, NEXE je mrtav. Kako ovom krkanu iz SDP-a nije palo na pamet da natjera razbojnike u Kutini da pokrenu kogeneraciju i zaustavi pljačku umjesto da traži po državi tko će plačati tv. Treba nas sve zapalit da nestane i sjeme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Pa .ebo vam pas .ater više svima. Najpametnije šta ste smislili da onaj tko radi mora plaćati televiziju. Pa ljudi dosta je više. Propale su sve industrijske firme, Varteks je mrtav, NEXE je mrtav. Kako ovom krkanu iz SDP-a nije palo na pamet da natjera razbojnike u Kutini da pokrenu kogeneraciju i zaustavi pljačku umjesto da traži po državi tko će plačati tv. Treba nas sve zapalit da nestane i sjeme.

E moj mika, pisao sam puno ranije o kogeneracijskom postrojenju, al evidentno je da upravi i.e. odgovara ovakav socjalistički pristup i vođenje kompanije!
Plače mi se kad vidim koji potencijal ima taj gigant a uhljebljeni uživaju!!!

PS Da samo neko predloži da se razmišlja o takvom projektu lansiralo bi dionicu visoko, ovako nastavak proizvodnje gubitka je enorman….

Uvjek se rado sjetim jednog gospona iz privatnog sektora, kad kaže “mijenjam posao iz privatnog sektora za bilo kakav u državnoj firmi”

[emo_beztona]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Pa .ebo vam pas .ater više svima. Najpametnije šta ste smislili da onaj tko radi mora plaćati televiziju. Pa ljudi dosta je više. Propale su sve industrijske firme, Varteks je mrtav, NEXE je mrtav. Kako ovom krkanu iz SDP-a nije palo na pamet da natjera razbojnike u Kutini da pokrenu kogeneraciju i zaustavi pljačku umjesto da traži po državi tko će plačati tv. Treba nas sve zapalit da nestane i sjeme.

100% se slažem s tobom . (pogotovo da nas sve treba zapalit).
Sljedeči prijedlog bi mogao biti i da se kruh plača prema primanjima , i prezervativi prema veličini p……


Republički sindikat radnika Hrvatske i Hrvatski sindikat telekomunikacija organiziraju prosvjed protiv novih otkaza u Hrvatskom telekomu.

http://www.srht.hr/

Radnicima posrnulog “Konstruktor-inženjeringa” uplaćena je jedna minimalna plaća za svibanj, samo je pitanje, ovisno u kojoj su banci, kada će im taj novac leći na račun – kazao nam je Zoran Kačić, regionalni povjerenik Saveza samostalnih sindikata Hrvatske.

http://urednik.slobodnadalmacija.hr/ARHIVASTARIHSTRANICA/Sport/Vatreni/Vatreni/tabid/164/articleType/ArticleView/articleId/196079/Dijelu-radnika-Konstruktora-sjeo-minimalac.aspx

Ivan Vrdoljak: Došao je trenutak da brodogradnji kažemo – dosta!
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/Ivan-Vrdoljak-Dosao-je-trenutak-da-brodogradnji-kazemo-dosta

Ovo su samo neki od naslova, a rezultat je jasan.
mislim da će se sve na kraju SLOMITI PREKO MALOG ČOVJEKA I RADNIKA bez obzira radi li u privatnoj, državnoj ili nekom drugoj firmi.

Sve bi ovo bilo nekako razumljivo da ne živimo u RH jednoj od najljepših krajolika i država. svijeta.
Živimo u geografskom RAJU a životarimo u gospodarstvenom paklu.
Trenutno nešto više 347.000 nezaposlenih.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vaš link …

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA



Ajde znalci, pustite osobna prepucavanja pa dajte neku korisnu misao što se dešava; ako jedna dionica u dva dana tri put ode gore dolje (195kn-215kn)??

Ili je to znak da nikom ništa nije jasno??

Ovo ti se dešava

TA je sve na vrijeme objasnila

Prvi graf je pokazao mjesto gdje treba kupit prije cca 2 tjedna, drugi gjr jr trebalo prodati.

Moji grafovi ne mogu biti shvaceni kao vodić prilikom ulaganja. Zatako nešto obratite se profesionalcima.

Više ne posjedujem dionice ptkm i ovi grafovi nisu bili niti su nagovor na trgovanje dionicama ptkm
[/quote] cudi me da “majstor ta” crta prilicno amaterske linije trenda i kanala

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial

Ergovićeva obveznica pala na pet posto vrijednosti

Ponovno pitam ima li itko više normalan u ovoj državi. Da li Vlada ove .srane države razumije što znače ovakve vijesti. Gospodo ovdje se ne radi o 2 tisuće kuna nego o 2 mlrd. kuna. Ako mislite da će .izdarije kao restrukturiranja, predstečajne nagodbe, debt/ equity .ebilane i slično izvući ovu državu onda ste zalutali u ljudski rod. U NEXE-u, Dalekovodu, DIOKI-ju i sličnima nestaju radna mjesta, nestaju veliki izvoznici, nestaju naše penzije. Treba početi nešto i investirati i fakturirati. U Kutini imate sjajnu investiciju ponavljam po 500 put i ponavljaću sve dok to ne pokrenete ili dokažete da je .lupa i neisplativa.
Hitno raspišite tender za privatizaciju Kutine jer crno nam se piše gospodo.
Niste niti svjesni kakva sudbina čeka ovu državu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Mršić: Politika treba pogurati izvoznike u Rusiju

Jel vam konačno došlo iz .uzičetina u glavurde. Ovdje ljudi bar 6 godina pišu da treba ići u Rusiju, a vi tek sad otkrivate te varijante. A šta očekivati od države gdje bi ministar poljoprivrede po rezultatima svoje firme ručao u kontejneru. Dragi bog ga je spasio kad se upisao u SDP-ejce. Kako će taj lik uopće raspravljati o kogeneraciji, IRR tog projekta i perspektivi ptkm.
Vjerovatno misli da kogenercija proizvodi smrznuti jogurt.
Nek se jave svi koji misle da ovakva država postoji još negdje na svijetu.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Vaš link …[/url]
Kao to je nešto novo skupi plin od juče popodne, pa su se sjetili malo oplesti po INI.
Nego, drugi je razlog ovakvog teksta, osjeća se da dolazi vrijeme ˝SJEČE LOŠEG TKIVA˝, nije samo plin u pitanju, ima još mnogo područja gdje se moglo lijepe novce uštedjeti:
a)Pogledati omjer kratkoročnih i dugoročnih obveza, SVE JE JASNO. Lijepi miliončeki su se mogli tu uštedjeti
b) Koliko puta je gospoda aplicirala na obrtna sredstva kod HABOR-a?? A njihova kamata na posuđeni novac je do 5%, međutim, oni više vole PBZ-ovih 9%!!! Koliki desetci miliona su se mogli tu uštedjeti???
c) Imaju novca za svakakove luksuze, ako sami ne umiju napisati projekt za kogeneraciju, zašto ne plate čovjeku koji zna?? Za takovu investiciju ih sigurno nitko neće prozivati po novinama kao za luksuzne Audije.

JE LI SVE TO UPRAVLJANJE MANIROM UREDNOG I SAVJESNOG GOSPODARSTVENIKA?! Na to ih direktno obvezuje zakon RH, a ako se to ne poštiva što to znači??? KRŠI SE ZAKON, GDJE JE ODGOVORNIMA ONDA MJESTO?? Sigurno ne u ulozi frontmena.

DA LI JE ONDA SAMO PLIN PROBLEM????
Petrokemija je tvrtka stvorena da godišnje stvara stotine miliona kuna dodane vrijednosti ovoj državi kojoj je svaka lipa značajna, a ne da u 4god. natuče 100 miliona dolara minusa!!!!
Mi u 7 mjesec ulazimo u EU, elitnu družinu, koja ne prašta tržišne pogreške i osrednje upravljanje.
Gospodo, vrijeme je za USPJEH ILI PROPAST, ODLUČITE SE, GDJE ŽELITE BITI IDUĆE GODINE?

Evo link koji je LukaL stavio na blog.
http://www.investincroatia.org/projects/2102-kombi-kogeneracijsko-postrojenje-za-proizvodnju-elektricne-i-toplinske-energije-te-to-kutina-110-mw-kogeneracija

“Sporazum iz ’98. ostaje temeljni dokument kojeg se sindikati i branitelji Petrokemije neće odreći samo zbog toga što se netko nije u stanju nositi s krizom i njome uzrokovanim problemima”, zaključio je Željko Klaus.

Bože kakav lik 😀

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

http://www.banka.hr/hrvatska/petrokemija-postala-clanica-fertilizers-europe

To je možda bila šansa da se pita druge gnojare kako je moguće da svi drugi rade u plusu, a jedino naša gnojara u minusu.Ili je i ovaj put do Madrida samo služio za napucavanje novih troškova.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

S&P i Fitch Ratings imaju raspon ocjene kreditinih rejtinga od ‘AAA’ do ‘AA’ do ‘A’ zatim do ‘BBB’, da bi završilo s D. S iznimkom rejtinga ‘AAA’, ‘CC’, ‘C’ i ‘D’ kategorija, sve kategorije su kvantificirane i s predznakom plus ili minus. Generalno gledajući mi smo u vrhu kreditnog rejtinga “smeća” pa ima još prostora za daljnji pad.

Da Vlada nije u mogućnosti prije izbora koji su slijedeće godine bitnije djelovati na gospodarstvo i vući ozbiljnije poteze govori i ovaj članak koji kaže

Milanović: Stanje nije panično, neće biti rekonstrukcije Vlade niti nam treba pomoć MMF-a

Sumnjam da će se u nas ništa promijenti u narednih godinu dana a također sumnjam da ćemo uopće imati rast BDP slijedeće godine.

Tonemo sve dublje i dublje jer prije izbora nema junaka koji bi bio u stanju potpisati dolazak MMF-a jer tehnički gledano to znači gubitak financijske suverenosti što je znak slabosti i političke nespobnosti.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close