PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


najgore od svega je , šta neki analitičari ,najavljuju i gubitak u sljedečoj godini
iskreno nisam se nadao ovolikom minusu

Ajd’ nas razveseli pa postaj linkove na te najave i analitičare [emo_zacudjen]

marcello

dolazi nova tehnologija
stajska gnojiva i ostala djubrad idu u ropotarnicu povijesti napokon

Postanite Eu-robovi



najgore od svega je , šta neki analitičari ,najavljuju i gubitak u sljedečoj godini
iskreno nisam se nadao ovolikom minusu

Ajd' nas razveseli pa postaj linkove na te najave i analitičare [emo_zacudjen]
[/quote]
Erste banka procjenjuje da će neto prihod Petrokemije ove godine biti 2,8 milijardi kuna, što će rezultirati gubitkom od 117,4 milijuna kuna.

Sljedeće godine prihod će biti za 100 milijuna kuna veći uz neto dobit od 47,9 milijuna kuna. Već 2014. neto prihod će pasti na 2,5 milijardi kuna pa će konačni rezultat poslovanja biti gubitak od šest milijuna kuna.
http://www.business.hr/vijesti/erste-dionicu-petrokemije-drzati

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Anonimno, 05.11.2012. u 13:52
LEBOWSKI

Anonimno, 05.11.2012. u 13:52
Šta ja znam, možda bi bilo dobro da postave svoga za predsjednika NO-a, da predloži i određene druge članove NO-a, da predloži promjenu revizora, a usput i da njihova banka napravi procjenu vrijednosti PTKM bez privatizacijskog efekta? To bi bilo dobro, jel tako.

Vama treba profesionalac koji će ovu tvornicu dovesti u red.
Kada bi mirovinski fondovi ušli u PTKM, tada je Vladi jasno da se radi o strateškoj industriji.
Ne bi trebali biti o gnojivu ovisni o Srbiji (čitaj Rusiji).

Normalno profesionalci nisu jeftini, ali se itekako isplate.

Kako baš ne vidim previše ljudi u Hrvatskoj koji imaju iskustva, odnosno prate najnovije tehnologije i organizaciju rada po novim metodama, a da rade u proizvodnji, pa znaju s čime se sve SPOSOBAN rukovoditelj mora hvatati u koštac….

Preporučam sljedeće: Osigurajte novce, otiđite u Yaru i otmite im Direktora proizvodnje.
Ponudite mu sve čak i avion ako treba.

Normalno mora se dokazati rezultatima.

Nažalost u početku će možda smanjiti radnu snagu.

Makar da sam ja Direktor, koliko sam shvatio skladišta su puna, ako je dovoljno gotovog proizvoda do trećeg mjeseca, ljude bi poslao doma na minimalac.
Tako bi se možda mogli izbjeći otkazi.
Nakon veeeeelikog pospremanja, povećanja energetske učinkovitostu, očekujem da će plaće rasti, a možda se i poveća broj zaposlenih.

Samo nemojte filozofirati već morate djelovati, nemate baš puno vremena ako Srbi prorade.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]


Samo nemojte filozofirati već morate djelovati, nemate baš puno vremena ako Srbi prorade.

LP

Osim što barate najsvježijim i najboljim informacijama, drago mi je što ne filozofirate.[emo_vrtimise]


dolazi nova tehnologija
stajska gnojiva i ostala djubrad idu u ropotarnicu povijesti napokon

Objasni.

Nije mi jasno o kakvom duelu govorite?? Kao radnici s jedne, a dioničari s druge.. Da je se slušalo dioničare danas bi ti radnici imali razvojnu perspektivu i sigurno radno mjesto.. ovako su na dva loša kvartalna izviješća daleko od stečaja.. Mogu onda skupa sa Srečkom Horvatom i ostalim mrziteljima kapitala ići pitati novce državnih obveznika da ih spase. I osnivati stožer za zaštitu od rastrošnbe i nesposobno uprave o čijim radnjama niko ništa nije znao. Pljuc pljuc.

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

ja ču uzet kad bude ispod 200kn…pa ču tužit ako ukratko ne ide opet na 380kn..jer je neko nekad reka da vridi tolko +++ ajde Gandi dosadan si več..

Ovaj, a zašto ste tako optimistični?

Pa kad su imali dobit mogli su uložiti u zelene tehnologije.

Pogledajte gdje su bile petrokemijske firme u Hrvata 2009. godine.

Zadnjih deset godina se nisu pomakli, osim što im je za sve kriva INA.

LP

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

… jel imaju pravu tužiti oni što kupe po 200, prodaju po 300, a onda ode na 700, a oni prodaju po 300 zato što je neki anonimac ovdje nešto piskarao !!![emo_namigusa]… kao da su svi oni što stalno viću bum te tužil !!!

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Jasno ko dan iskrcaj na PTKM već traje neko vrijeme. Problem se iskrcat sa većim količinama!Evidentno, da vas ne zavaraju ovi lažnjaci koji se poredaju malo iznad!!

Nadam se da potencijalni kupci to vide i da je na temelju ovakvih uzastopnih milijunskih gubitaka kupovat PTKM iznad 200 kn ogroman rizik!

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


ja ču uzet kad bude ispod 200kn…pa ču tužit ako ukratko ne ide opet na 380kn..jer je neko nekad reka da vridi tolko

Nije van mozga

Ma ja se dam kladiti da pola ekipe kaj se danas ukrcalo inače redovito pljuje po petrici ali mogu vam samo jedno poručiti: dabog da je prodali po 1000kn jer če tolko uskoro i biti(ako ne odemo u stečaj)[emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]
pozdrav strpljivima i zapamtite što je uvijek jedi govorio” may the force be with
you”

10:31:15 1.200 206,90
10:20:32 100 206,97
10:01:12 10 206,98
10:01:12 100 206,98

… evo “mali” se preplašili pa u skroz nelikvidnom tržištu i vremenu okrenili iljadarku u komadu…. pohvalno

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

izgleda da sam se zahebao što sam ovo držao, trebao sam to prodat na 350kn, ali čekao sam privatizaciju.
napravio sam puni krug u više od godinu dana, doduše još sam u plusu 10ak%, ali toliko bih bio i u banci skoro, a bez živciranja i praćenja. možda je zaista bolje držati u banci kako je žena govorila dok se ova situacija ne smiri, ali čudi me XY, on je to fino pogurao, dobro je radio s onim bidovima i cijena je išla gore. čudi me da je pustio da se ovako stropošta cijena, ne razumijem zašto je onda uopće dizao.
a i s ovim minusom ne znam šta misliti, je li to dobro ili loše za nas, samo se bojim da od rusa najvljivanih nećemo vidjeti ni R…
gdje je onaj Adolf, šta on sad radi, enma ni njega više tu da zanovijeta.

disc:imam dionice PTKM-RA i ovo nije nagovor na prodaju ili kupnju istih

KAD NEMA BOOKA, NEMA NI DRUKA!

New Report

Close