PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pa sunce vam milo gubitaško, šta niste prije godinu dana predvođeni onim tamo nekim pisali da vrijedi 600. Nitko nikakvu privatizaciju nije spominjao niti ste drukali u tom smjeru, već samo o super poslovanju tokovi plina ovi oni, rusi, rusini gruzini????
A sad kad ste vidjeli da je to pušing rodjo sad su vam svi krivi pa cekate nekakvu privatizaciju.
E pa ne moš to tako. Država je gradila ptkm , izgrađena je od naših para, a sada bi nekakvi špekulanti sa par posto upravljali i krojili sudbinu ovog giganta.

Oće oće ,. al ne denes

A s druge strane ufffff kako kite po bidu
[bye]

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


gledajte, kolega Governer, novo vrijeme-novi pogledi, znate?
činjenica jest da je kolega pisao da je ovo odlična perspektivna firma a sad trubi da je jedini spas od bankrota privatizacija, ali moguće da opet promijeni pogled.

Dosta nas, koji smo u PTKM već dugo vremena, smatralo je da će se tržište plinom deregulirati, a ono je još uvijek deregulirano samo na papiru. Sanaderova vlada prihvatila je MOL-ov prijedlog da se plin koji se crpi iz hrvatskih izvora naplaćuje po tržišnoj cijeni. Međutim, ni Sanaderova ni Kosoričina vlada nisu imale hrabrosti SVIMA uvesti tržišnu cijenu plina. Štoviše, Kosoričina vlada je tu cijenu ograničila gospodarstvu, a građanstvu je nije povisila. Cijenu jeftinog plina dijelu gospodarstva i kućanstvima plaćaju HEP i PTKM.
Usto, tek je nedavno vlada omogućila nabavku plina od više dobavljača na jednoj pristupnoj točci, što je od iznimnog značaja za PTKM, ali i ta odluka donesena je prekasno.

Dakle, svi mi koji smo se kladili na deregulaciju tržišta plinom za sada još uvijek pušimo, i pušit ćemo vjerojatno do ulaska Hrvatske u EU, odnosno do proljeća iduće godine, jer sumnjam da će vlada imati muda povećati ponovno povećati cijenu plina za kućanstva i dio gospodarstva već ove jeseni.

nastavak slijedi…

Dovoljno će biti da u javnosti preko Milanovićevih ili Čačićevih usana prijeđe riječ `Petrokemija` i to će biti okidač za niski start.
Deveti je mjesec, mislim da nebi trebali predugo čekati.
Naveo sam već da nisam siguran da će svaki oblik privatizacije ići u prilog maloim dioničarima,
ali za špekulativni BOOM biti će dovoljna i jedna riječ.

Ali nimada

pa vi ste stvarno očajni, s tom privatizacijom. Pa vi ste se tu svi hvatali nekakvih fundamenata, plina, gasa,prdeža i šta ti ja znam. Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.
Ako smatraju stručnjaci da treba svježi kapital, onda nek se napravi dokap, tko zna možda bi onda i mirovinci bili zainteresirani.
A razno razni drukeri NE MOGU I NE SMIJU odlučivati o sudbini ovog giganta koju su naši DJEDOVI HRVATI gradili.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.

A jel smije država odlučivati što će sa svojim dionicama? Smije li ih država prodati ili prethodno mora obići kutinska groblja i staračke domove da pita djedove slažu li se s tim?



Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.

A jel smije država odlučivati što će sa svojim dionicama? Smije li ih država prodati ili prethodno mora obići kutinska groblja i staračke domove da pita djedove slažu li se s tim?
[/quote]

Država može raditi kada bude imala odgovrnu vladu kao norveška. Ovako, ako misle da su nesposobni da upravljaju tvrtkama, onda su nesposobni i za upravljanje državom, pa nek daju ostavku

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@T1000 – veliš, nesposobni su… Ali nekom suludom logikom ne bi bilo dobro da vlasnik Petrokemije bude sposoban, jel tako?



@T1000
– veliš, nesposobni su… Ali nekom suludom logikom ne bi bilo dobro da vlasnik Petrokemije bude sposoban, jel tako?

Ne, ako oni misle da su nesposobni, nek odu s vlade i nek sdodju drugi. a prodaja ne može. dokle god ptkm ima manji minus od pdv-a koji plaćaju državi, isplati je se sanirati i da radi minuse, jer imamo 3000 ljudi koji tamo rade, imamo, njihove doprinose.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

@T1000 – promaknuo mi je trenutak u kojemu si objasnio otkud tebi pravo da govoriš vlasnicima što da rade sa svojom imovinom?



@T1000
– promaknuo mi je trenutak u kojemu si objasnio otkud tebi pravo da govoriš vlasnicima što da rade sa svojom imovinom?

oprosti, ali moj djed, otac, stric, ujak su radili u Jugoslaviji, Hrvatskoj, i iz njihovih plaća se izdvajalo i za gradnju te tvornice. A ja tebe pitam, i sve vas, zašto ne prodate svoje dionice ako vam ne valja i gotovo. Pa skupite se svi skupa pa ponudite nekom stranom investitoru, radite vi a svojim vlasništvom što god želite, niko vam to ne uzima za zlo.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti


Ali nimada

pa vi ste stvarno očajni, s tom privatizacijom. Pa vi ste se tu svi hvatali nekakvih fundamenata, plina, gasa,prdeža i šta ti ja znam. Pa jednostavno je, ako vam se ne sviđaju tvrtka, uvijek možete prodati svoje dionice, isto tako i onaj koji misli da je jako pameta, ako mu nije zgodno, uvijek može prodati svoje dionice, ali NE MOŽE određivati što će država raditi sa svojim dionicama.
Ako smatraju stručnjaci da treba svježi kapital, onda nek se napravi dokap, tko zna možda bi onda i mirovinci bili zainteresirani.
A razno razni drukeri NE MOGU I NE SMIJU odlučivati o sudbini ovog giganta koju su naši DJEDOVI HRVATI gradili.

Vjeruj mi da nitko sretniji od mene da u Hrvatskoj uspješno funkcioniraju poduzeća u državnom vlasništvu. Navoditi detalje o tome čemu takva poduzeća koriste i do čega je održavanje takvih kakva jesu dovelo, mislim da nema potrebe.
Pozivanja na djedovinu, babovinu i slične budalaštine već su ljudima više smiješni nego tragični.


A ja tebe pitam, i sve vas, zašto ne prodate svoje dionice ako vam ne valja i gotovo. Pa skupite se svi skupa pa ponudite nekom stranom investitoru, radite vi a svojim vlasništvom što god želite, niko vam to ne uzima za zlo.

Osobno, ja čekam da strani investitor ponudi cijenu po kojoj će otkupiti moje dionice. Je li ta odluka dobra ili loša, pokazat će vrijeme.


Jer ako je dobro drugima, zašto, za Boga miloga nije dobro nama?

Predlažem da kupite najmanje kontrolni paket, pa spriječite moguću privatizaciju. Ako je drugima dobra, zašto vama ne bi bila?


Na tržište se povremeno baci koja "košćica" kao mamac ali ask se ne miče.

Šta je ,je ……to je sigurno zbog privatizacije ….
[thumbsup]

POKRET OTPORA


Ne, ako oni misle da su nesposobni, nek odu s vlade i nek sdodju drugi. a prodaja ne može. dokle god ptkm ima manji minus od pdv-a koji plaćaju državi, isplati je se sanirati i da radi minuse, jer imamo 3000 ljudi koji tamo rade, imamo, njihove doprinose.

Da li ste vi možda primjetili da već godinama odu jedni, pa dođu drugi … I tako u krug a sve isto…

A ovo s PDVom je totalno nonsens, pa ni Klaus ne bi ovo provalio. Razmislite još jednom kolega.

Nego, ako se još jednom ponovi 2009. i ako se još jednom u roku od godine dana istopi četvrtina kapitala, hoćemo li i dalje imati tamo 3000 ljudi koji rade ?
Kom ćemo prodavati skupo gnojivo kad se tržište još više liberalizira… Koliko je ono porastao uvoz gnojiva ove godine, kako će se kretati kad uđemo u EU … ?

New Report

Close