PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cestitke svim imaocima ove dionice. Napokon smo udarili u ATH.
Joj, joj. A pazite ovo (u attachiranom file-u), kako se stvara dojam velike potraznje …

bit ce ovdje kukulele ko i na ingri,belju… [shocked]



kako god bilo sve sam prodao jer već više puta sam požalio što poslije strelovitog rasta nisam na vrijeme prodao jer uvijek je bilo da poprilično padne (HDEL prije koju godinu, INGR-a nedavno i još neke…) a sada kako bude svima želim dobro a ako padne ja opet kupujem… [thumbsup]

HDEL, INGR, "streloviti rast", pa ti si stvarno neki špekulant. Ništa protiv špekulanata, ali super je što se uklapaš u moju teoriju iz jednog od prethodnih postoav gdje sam pretpostavio da su nas špekulanti danas napustili i želimo im sretan put i već unaprijed dobrodošlicu kad nam se ponovno vrate! 😀
[/quote]
rekao sam otvoreno i iskreno da sam sve prodao (ne na vrhu, na oko 310) ali Vi me malo zbunjujete sa dobrodošlicom kada se vratim jer sam rekao da se vratim ako padne kao što je inače uvijek znalo biti poslije strelovitih rastova ?
znači li ta dobrodošlica da i Vi očekujete pad ?
kod mene je sve jasno…
inače očekujem pad na oko cca 300 kn što ne znači da će biti tako.




kako god bilo sve sam prodao jer već više puta sam požalio što poslije strelovitog rasta nisam na vrijeme prodao jer uvijek je bilo da poprilično padne (HDEL prije koju godinu, INGR-a nedavno i još neke…) a sada kako bude svima želim dobro a ako padne ja opet kupujem… [thumbsup]

HDEL, INGR, "streloviti rast", pa ti si stvarno neki špekulant. Ništa protiv špekulanata, ali super je što se uklapaš u moju teoriju iz jednog od prethodnih postoav gdje sam pretpostavio da su nas špekulanti danas napustili i želimo im sretan put i već unaprijed dobrodošlicu kad nam se ponovno vrate! 😀
[/quote]
rekao sam otvoreno i iskreno da sam sve prodao (ne na vrhu, na oko 310) ali Vi me malo zbunjujete sa dobrodošlicom kada se vratim jer sam rekao da se vratim ako padne kao što je inače uvijek znalo biti poslije strelovitih rastova ?
znači li ta dobrodošlica da i Vi očekujete pad ?
kod mene je sve jasno…
inače očekujem pad na oko cca 300 kn što ne znači da će biti tako.
[/quote]

I ja prodao.
Očekojem duge i mukotrpne pregovore oko privatizacije.
Zadržavanje radnika, investicije u proizvodnju, ekologija i još xx uvjeta u kupoprodajnom ugovoru.
Ako ide ko da više preko burze zajebo se, ali sumnjam.

Ako se svi slažete da je sada kazno za ući u dionicu, onda ona može samo u jednom smjeru.

zna li tko odakle PTKM-iji udio u PBZ-u? ( 22.651 komada)

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!



Filmić: http://www.yara.com/media/stories/creating_competitive_edge_making_impact.aspx

P.S. Ono šta spominje o Nizozemskoj, to ih je koštalo 400 milijuna EUR. Za daljni su rast kao što čujete jako raspoloženi 😉

kaže u izvještaju da su napravili kapacitet za 500.000 tona godišnje..za proizvodnju ureje i to ih je koštalo 400 milijuna eurastranica 43. u izvještaju, ali stavljam i sliku da bude bolje vidljije.
http://www.yara.com/doc/38652_Financialreport2011.pdf
http://img651.imageshack.us/img651/9933/400eura.png
kapacitet proizvodnje ureje u PTKM je 1500 tona dnevno, tj. 547000 godišnje-pametnom dosta.
[/quote]

da ne bi bilo zabune, evo i linka gdje se potvrđuje kapacitet ureje, str. 31.
http://zse.hr/userdocsimages/prospekti/PTKM-M-037AProspekt-3092009111923.pdf

Da ste vi CEO od Yare, da li biste trošili 400 milijuna Eura samo da napravite proizvodni kapacitet za Ureju od 500.000 tona ili biste kupili Petrokemiju za 400 milijuna kuna i na taj način dobili kapacitet od 547.000 tona godišnje+ postrojenja za proizvodnju amonijka (koja su skuplja i složenija) + ostatak kapaciteta što ima PTKM + kupili tj. stvorili sebi novo tržište??????


Ako se svi slažete da je sada kazno za ući u dionicu, onda ona može samo u jednom smjeru.

po pisanju, 90% malih ulagača je prodalo, a kako vidimo top 10 i dalje kupuje tisuće i tisuće komada, tako da pada neće biti ako tako ne odluče veliki…pitanje je samo hoće li opet dopustiti trejderima da uđu jeftinije i opet si zarade lovu na njihovom trudu
dapače, sad im je lakše nego ikad dići PTKM na cijenu koja je njima zanimljiva jer praktički iz dana u dan free float je sve manji i sve je manje dionica koje se može kupiti/prodati na burzi. da krenu sakupljati još 20.000 komada, cijena probija 400 kn kao od šale

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

pardon, kupili petrokemiju za 400 milijuna EURA….

ovakve računice nisu ništa novo, o njima je bilo pisanja po ovom forumu i ranije koliko se ja sjećam, ali svi su to opovrgavala….ali sada akos te u poziciji direktora Yara i nekog ruskog proizvođača gnojica, računica postaje više nego jasna….

Top 10 je nadokupio 5000 komada od 27.03. do danas. A prije toga je špekulirao i trejdo. Vjerujem da je on ovih dana i prodavao. Možda baš jučer. Teško da se sa 20 000 komada može odraditi toliki rast, pogotovo što će na svakoj sljedećoj stepenici biti sve više prodavača.


Ako se svi slažete da je sada kazno za ući u dionicu, onda ona može samo u jednom smjeru.

Dal ti stvarno misliš da je cijenu na ovu razinu digla ekipa sa foruma i sitni investitori – očito je da kupuju veliki igrači, nemam PTKM, ne mislim ju kupovat, ali da može još gore, može.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica.

Kolega pa normalno da su je digli veliki igrači. Za ovo je trebalo dosta novaca, no problem je što će na kraju sve završiti kod malih. Slažem se da može ić gore, dok god ima špekulantskih vijesti. Ali teško preko 400 bez neke konkretne objave.



Ako se svi slažete da je sada kazno za ući u dionicu, onda ona može samo u jednom smjeru.

Dal ti stvarno misliš da je cijenu na ovu razinu digla ekipa sa foruma i sitni investitori – očito je da kupuju veliki igrači, nemam PTKM, ne mislim ju kupovat, ali da može još gore, može.
[/quote]

svakom izvršnom direktoru a i njegovim vodećim managerima, a mislim i običnom, malom investiroru na ovome forumu je jasno da je za izgraditi ovakve kapacite koje ima Petrokemija potrebno najmanje 3 milijarde kuna…ali to nije samo to…kupac tu uzima tržište, brend i marku, ima postojeću infrastruturu i može zavladati cijelim regionalnim tržištem…niti jednom direktoru se ne isplati čekati 3 godine, ako se profit može ubirati kupnjom tvornice, sada, danas…i idućih mjeseci, po ovako jeftrinim cijenama.

Čuli ste koliko je Yara potrošila na 500.000 tona kapaciteta ureje…400 milijuna EURA…Čaćić je lijepo rekao da je ova privatizacijska priča vrijedna nekoliko stotina milijuna eura…to je posve logično, treba samo zbrojiti dva i dva….

očito je da kupuju veliki igrači, nemam PTKM, ne mislim ju kupovat, ali da može još gore, može.

Yara je prošle godine uložila 400 milijuna Eura u proširenje kapaciteta Urea gnojiva za 500 000, ptkm kapacitet oko 547 000 tona urea……. dakle Yara investirala 400 milijuna Eura u pogon koji ima PTKM,
nadalje tu je još jedan pogon za NPK koji ima veću vrijednost od Urea koji je 45 posto proizvodnje i Kan oko 25. I treba dodati da ove godine Šibenska luka ulaže 130 milijuna Kn u modernizaciju, a PTKM ima udio od 29 posto, nadalje kada se kupuje npr. tvornica kupuje se i tržište po tim brojkama za ptkm ponuda može biti do 1 milijarde ne kuna, već dolara ili Eura ovisno o traženju vlade i potražnji za dionicama, izgledno je da su gnojarske kompanije pune novaca, zbog visoke cijene gnojiva, prošli puta su Yari ugrabili Rusi, dakle ovaj put Yara zna koliko ptkm vrijedi, pa će biti i spremni ponuditi više novaca kako ne bi rusi dobili! A kako je rečeno tržište će pokazati pravu sliku, ali to je naredno vrijeme oko mjesec dana….
A dotad treba uživati u prirodi i činiti dobre stvari za prirodu, sadnja vočaka i drveća….

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju 🙂

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Ako se svi slažete da je sada kazno za ući u dionicu, onda ona može samo u jednom smjeru.

Dal ti stvarno misliš da je cijenu na ovu razinu digla ekipa sa foruma i sitni investitori – očito je da kupuju veliki igrači, nemam PTKM, ne mislim ju kupovat, ali da može još gore, može.
[/quote]
Slažem se… Jučerašnji promet cca 10 mil kuna i neka 20% oduzmemo na trejdere to je opet pozamašan promet. Štoviše, vjerujem da su mnogi nalozi na asku oni koji tu stoje dugo, pogotovo oni preko 320 kn i koji su pojedeni neplanirano. Uz to je bilo vidljivo da je omjer kupnje i prodaje 2:1.
Da li su taj promet napravili forumaši i mali? Čisto sumnjam !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

– Stardust dobro razmišljaš. Ovakav rast nije slučajan niti samo "domaćeg" porijekla.

Nema ozbiljnijih pokušaja bacanja kora od banane, kupuje se mirno kao da više strana ima ili zna targete (i ima dovoljno sredstava) koji bi trebali biti visoki a da ulog bude više nego opravdan u budućnosti.

Ove lajbeke koji piskaraju negativno o dionici u nadi da će nešto postići ne uzimam za ozbiljno. Oni dođu i nestanu kad vide da nema rezultata…….pa se vrate pod novim nikom…..pa opet odu.

marcello

New Report

Close