PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I onda jel ide ovo u privatizaciju ili ne ide??

Ima li tko neki info hoće bit kakav članak još uskoro i da li se isplati sad uletit?

Unaprijed zahvaljujem!

LEAVE THE WORLD BEHINED


EU: Dobro razmislite je li ministrima mjesto u NO-u Ine, odustanite od poreza mobilnim operaterima Autor/izvor: SEEbiz / HRT
Datum objave: 28.03.2012. – 18:51:34
BRUXELLES – Dobro razmislite je li ministrima mjesto u nadzornom odboru Ine, privedite kraju privatizaciju brodogradilišta i odustanite od dodatnog oporezivanja mobilnih operatera, glasi sažetak glavnih primjedbi koje će biti u izvješću Bruxellesa o spremnosti Hrvatske za europsko članstvo, otkriva visoki izvor iz vanjskopolitičke službe Europske unije, a prenosi hrt.hr. Naime, Bruxelles razumije da je Ina strateški važna za Hrvatsku, ali ipak ne gleda blagonaklono na imenovanje ministara Radimira Čačića i Slavka Linića u nadzorni odbor kompanije. Također, Bruxelles će upozoriti na činjenicu da porez za pružanje usluga u mobilnim mrežama nije u skladu s europskim zakonima.

Visoki izvor iz vanjskopolitičke službe Europske unije kaže i da će se u izvješću o ispunjavanju europskih obveza Hrvatske naći primjedba o nedovršenoj priči s privatizacijom brodogradilišta.

Ne bude li to pitanje riješeno do ulaska Hrvatske u EU, škverovi će morati vratiti 10 milijardi kuna, koliko su dobili kroz državne potpore. Ne vrate li novac, ići će u stečaj, što će biti loša vijest za radnike, ali i za proračun iduće godine, ističe izvor, usput kritizirajući i nedostatak stranih ulaganja u Hrvatskoj.

Sve te primjedbe mogle bi se naći u skorom izvješću i monitoring-tablicama za Hrvatsku koje će Europska komisija predstaviti članicama oko 20. travnja.

Izvor ocjenjuje da će opći ton travanjskih monitoring-tablica biti pozitivan, ali ističe kako je važno da Vlada ozbiljno odradi posao za redovito godišnje izvješće koji Bruxelles o Hrvatskoj priprema u listopadu, javlja Hrt.hr.

Jučer sam vam spomenuo Amere i EU strateški partneri koji će ubuduće kontrolirat i poteze naše vlade i odredit tko i s koliko love može ulagati u Hrvatsku ,pa tako i ti famozni rusi… [thumbsup]

…evo kolega školskog primjera gdje za istu stvar imate različite poglede.

Branite klausa i njegovu politiku, (retoriku), jer je sindikalac i predsjednik NO petrokemije. Hajde da kažemo da je to vaše mišljenje i vaš stav.
Ali kako onda tumačite i ismijavate više potrebu, a manje želju Čačića da bude u NO INE. Kad gledamo pošteno ne čini li vam se da je slučaju INE Čačić isto što i Klaus u Petrokemiji, sindikalac i predsjednik NO. Znači Klaus smije da štioti ježića, Sanadera, Mesarića, a Čačić ne smije da ispravi pogreške Ježića, Sanadera, Mesarića,Klausa. Vrlo, vrlo čudno. U ovome trenutku predsjednik sindikata čitave radničke i poštene Hrvatske koja hoće živjeti od svoga rada je Čačić koliko god hoćete iskrivljavati realnost i činjenice. Još jedanput ako je Klaus sindikalac ištiti radnike Petrokemije, Čačić hoće isto biti sindikalac i štititi interese svih građana Republike Hrvatske. Ima potpuni legitimitet i legalitet, kao i Klaus dok ga legitimni predstavnici koje zastupa ne opozovu. Pravila su za sve ista
[smiley]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Jučer sam vam spomenuo Amere i EU strateški partneri koji će ubuduće kontrolirat i poteze naše vlade i odredit tko i s koliko love može ulagati u Hrvatsku ,pa tako i ti famozni rusi… thumbsup

… da kao mi moramo biti dobri sa amerima kad uriniraju po mrtvim ljudima,(opa vi ste bolji, vi amonijak koriste za ekološki uzgoj cvijeća), da se ne slučajno ne naljute, a ne gledati svoje interese i interese svojih građana. Nek dođu amerikanci i pomognu dolarima, a ne moralnim prodikama od koji će samo oni imati koristi. Ljubav mora biti obostrana, kao i korist…. [smiley]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

ne treba zaboraviti da je za PTKM još 1998. Yara nudila 1000kn.

tad je zemlja tek izašla iz rata i općenito je situacija bila bitno gora.
kad bude objavljen natječaj za privatizaciju, javit će se više firmi, osim Yare, a Rusi imaju veliku kesu.
očekujem da i samim tim cijena bude značajno viša nego je bila 1998.
jasno je da je čačić ZA privatizaciju i da se samo traži način prodaje.
ugodno je biti dioničar petrokemije. [thumbsup]

Frankly my dear, I don't give a damn!

..iako naravno, moguće je da ne bude ništa od svega i da se PTKM vrati na cijene odakle je krenula.
jer realno, ovo jest strateška firma ako želimo imati poljoprivredu, a i SDP će tražiti dobar odnos sa sindikatima.
vidjet ćemo. [smiley]

Imam PTKM i ovo nije nagovor na kupnju i prodaju

Frankly my dear, I don't give a damn!


malo je suludo da je HT na ovoj cijeni,a ptkm 30% i više skuplja.
a HT daje dividendu 20-30kn kako kad…

umjetno dizanje cijene, manipulativni bidovi, sumnjivi članci u novinama i takve stvari [bye]

Ček ček ček jel ti to se usudiš komentirati na forumu o dionicama ,a ne razumiješ niti osnovne stvari? Kakve veze ima cijena PTKM od 270 i HTa od 205kn jedna s drugom molim te objasni mi…Vrijedi li PTKM "više" zato jer je cijena PTKM veća od HTove? Vrijedi li KSST više od PTKm jer je njemu cijena 1500, a PTKM 270kn po dionici?

...


ne treba zaboraviti da je za PTKM još 1998. Yara nudila 1000kn.

Ali su onda i sva postrojenja bila za 14 godina mlađa.

Imam dionice PTKM i navijam za što veću cijenu ali treba situaciju sagledat realno.

media

I onda jel ide ovo u privatizaciju ili ne ide??

Ima li tko neki info hoće bit kakav članak još uskoro i da li se isplati sad uletit?

Unaprijed zahvaljujem!
<="" p="">

Ne ide u privatizaciju, pricao sam s deckom koji je u SDP-u dosta visoko, rekao je nema šanse prije hotela da prodaju PTKM, javnost bi ih razapela i izgubili bi vec i lokalne izbore.

Druga – VAŽNA – stvar : NITI JEDAN JEDINI ruski medij nije prenio ovu vijest niti je pisao o interesu ruskih kompanija za Petrokemiju. Zar to nije u najmanju ruku čudno ?

ej na kojem katu radi, mora biti da je neko potkrovlje !! [smiley]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

… čeka se današnje priopćenje sa sjednice Vlade? … ono bi moglo potaknuti rast, a kako vidimo, tijek prodaje donio je blagi oporavak vrijednosti dionice, nakon jutrašnjeg (nedramatičnog) pada …

ej na kojem katu radi, mora biti da je neko potkrovlje !! [smiley]

mora da je visoko jako visoko pokrovlje ili je u pitanju jarbol
http://www.youtube.com/watch?v=SKm5xQyD2vE

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


I onda jel ide ovo u privatizaciju ili ne ide??

Ima li tko neki info hoće bit kakav članak još uskoro i da li se isplati sad uletit?

Unaprijed zahvaljujem!


Ove godine ne ide u privatizaciju.
Ove godine će se samo pripremiti sve za brzu privatizaciju bez narodnih buna u sljedećoj godini.
Lovi na 200-220kn, ispod 200 mislim da neće.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Hahaha zazivanje Hanfe, ukidanja skrbničkih računa, automatskih naloga, manipulacija i plačka malih ulagača.. Sve je tu [lol]

Nakon jučerašnjeg intervjua Čačića, te njegovog gostovanja u Otvorenom, jasne su 3 stvari:

1. PTKM nije od strateškog interesa, privatizacije će biti, to je svima jasno, i to skoro što god mu to značilo
2. Postoji priličan niz zainteresiranih
3. Nikakva službena odluka još nije donesena, ali to smo znali i čistim uvidom na http://www.vlada.hr. Ne znam što ste mislili, da će on kad sleti iz Moskve reći prodano rusima, sad ću obavjestiti Milanovća..

Ja mislim da Ste u krivu kolega, kako to mislite da kompanija koja proizvodi glavni noseći element poljoprivrednog uzgoja , dakle proizvodnje hrane a hrana je nužna svim gradjanima jedne države – nije od strateškog značaja ? Jeste li vi pri sebi ??

Pa tako moze doce neka ruska kompanija ili ne daj Bože zapadna, i podici nam cijene hrane jos 20 % podizanjem troskova plina i konacne cijene gnojiva. Hocete li i onda pricati da nije strateska ?

Mislim da ce doci do velikih prosvjeda jos zbog ove pozicije Vlade, a svakim danom gube sve vise povjerenja zbog svoje taktike : "Lupi harač i sve rasprodaj", dok nam se broj nezaposlenih mladih ljudi iz dana u dan povecava kolega dragi. Dakle, bolje pitanje je : "Hoce li HNS i SDP ostati toliko dugo jos na vlasti da stignu privatizirati Petrokemiju?"

http://www.vecernji.hr/kolumne/klausov-labudi-pjev-kolumna-392380

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Labuđi pjev imaju špekulanti i fondovi………….. vidimo kako se bore protiv privatizacije……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Željezo se kuje dok je vruće, pa bi tako trebalo i PTKM ubaciti u vatru(privatizaciju) dok postoji interes ovakvih renomiranih firmi i institucija poput EBRD-a,a čaćić nam je jučer otklonio mnoge dvojbe i javno potvrdio da je PTKM najpoželjnija udavača u RH!

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

New Report

Close