PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nove vijesti

Uvoznici gnojiva i proizvođači u SAD-u podižu cijene svojih gnojiva zbog izrazitog rasta cijena žitarica i jakog smanjenja kineskog izvoza gnojiva u iznosu od 48 posto u odnosu na prošlu godinu, po svemu bi urea mogla otići na 600 dolara po toni……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Eto još se ove godine bira po prvi puta dobavljač plina……….

Ja da sam mirovinski fond, još više bi uvećao svoju poziciju, jer što više čeka atraktivnost dionice sve više i više raste, cijene gnojiva rastu zbog velike potražnje za žitaricama po svim podacima taj rast potražnje ostaje dugoročan, 2008. enorman rast cijena gnojiva nije bio opravdan jer je postojala velika ponuda žitarica, pa se pojavom krize tržište urušilo gnojiva kao kula od karata. Ove godine i da se pojavi kriza postoji nedostak žitarica koji tjera cijenu gnojiva prema gore bez obzira na cijenu plina, pravim izborom dobavljača plina sada PTKM ima mogućnost da izbriše svoje akumulirane gubitke tijekom svih ovih godina i i da naplati odličnom dobiti!

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

ajde dosadan si više.
rast će PTKM, šta si se usra’o, vidiš da imate jakog kupca, a čini se da su srezali lopovluke i kombinacije unutra, pa će i poslovanje bit ok.
ići će i cijena gnojivako i ostalog, vidiš da se kinezi množe ko zečevi.a ne žele više jest rižu, a za svinju je potrebno puno više riže(gnojiva) nego za čovjeka.iako i dalje mislim da su strani fertilajzeri puno manje rizičniji, a možda i s boljim potencijalom rasta
ajde odmori sad malo, daj si mira, srce će te [lol]

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Nažalost nisi u krivu jučer je Čobanković obećao seljacima da neće biti skupljeg gnojiva. Da li postoje kakve pravne mogućnosti sutra u eu da se spriječe takva politička pljačka dioničara?

Mislim da je ova sumnja opravdana, međutim, ne treba baš ni ministrima previše vjerovati. Možebitno će PTKM poskupjeti gnojiva (lupam) 25%, a onda će Čobi intervenirati pa prepoloviti poskupljenje.

Također, ove jeseni očekuju se prilično visoke cijene kukuruza. Po nekim procjenama, mogle bi doseći čak i najviše razine zabilježene 2007. ili 2008. godine. Bez obzira na suše, ovo bi trebala biti dobra jesen za seljake, a kad je dobra godina, onda je malo teže objasniti narodu zašto prosvjeduješ.

sudeći po neaktivnosti drukera (na dolje op.a.) u današnjem trgovanju (za razliku od nekih drugih dana kada su oni aktivno sudjelovali), shvatio sam da su uvijedjeli da nema smisla više to raditi te da su se i oni izgleda nakrcali. fundamenti očigledno postaju jasni svima.

cijena plina je viša, cijena lož ulja i nafte (u III.kvartalu) jednaka ili niža nego u II.-om, 3.kvartal je uvijek bio jači u izvozu, i izgleda da nema više alapanja u firmi….

sve to daje veliki optimizam za 3.kvartal, čiji izvještaj ćemo sa velikim zanimanjem gledati….ono što je meni samo nejasno/upitno su visina transportnih troškovi za inozemstvo i njihov utjecaj na rezultat…jer (ako me sjećanje dobro služi) do je bio kamen spoticanja u prijašnjim izvještajima….

Asset Sales

The Social Democrats will probably be forced to turn to the International Monetary Fund to strengthen the country’s recovery amid the euro region’s sovereign debt crisis, said Goran Saravanja, chief analyst at Zagrebacka Banka d.d., the Croatian unit of Italy’s UniCredit SpA (UCG), said. The country may also have to sell state assets to raise revenue, he said.

“I’d be surprised if big state companies aren’t sold by the end of their mandate,” Saravanja said.

Strategic companies such as the national grid and other utilities, should stay in state hands, according to Milanovic. A contract signed by Sanader’s government that ceded control of the oil company INA Industrije Nafte d.d. to Hungary’s Mol Nyrt. “would be very hard, if not impossible, to revoke, due to incompetence and negligence of the government, to say the least,” said Milanovic. He said the government should instead “concentrate on enhancing cooperation” with the Hungarian refiner.
http://www.bloomberg.com/news/2011-08-29/croatia-shouldn-t-rush-into-feuding-euro-area-milanovic-says.html

znači HEP i drugi "utilites" firme bi ostale u vlasništvu….ali onda nešto drugo mora na bubanj….

mora to sve na bubanj pitanje je u kakvom su stanju drzavne financije to ce se tek vidjeti na kraju godine inace po meni manevarski prostor vlade je znatno suzen u odnosu na 2008 eto danas citam prinosi na trezorce nisu nikad bili visi

Evo odličnih opreznih vijesti

Izvoz gnojiva u 3q za 7 mjesec je 204 milijuna Kn, dakle samo jedan mjesec, nadalje prošle godine kada je ptkm ostvarivala rekordni izvoz u 3q prihod ukupnog izvoza je bio 98 milijun Kn za 7 mjesec 2010. ,

Izvor: DZS ROBNA RAZMJENA S INOZEMSTVOM

http://www.dzs.hr/

Što to znači ono upravo što sam pisao da će ptkm bez novog dobavljača plina ostvariti minimalno dobit od 80 milijuna KN za 3q ti gore podaci su potvrda, cijena žitarica nadalje jako raste, potražnja za gnojivom je velika, na početku 8 mjeseca upravo zbog špekulacija na burzama stala je kupovina gnojiva dok u zadnjih 10 dana jako se aktivirala i kupci kupuju jako velike količine gnojiva!

A što će biti tek kada ptkm sklopi povoljan plinski ugovor……….

Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju autor posjeduje dionice PTKM..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

zahvalio bi kolegi bigbosu na ovom izvjestaju dzs, koliko znam oni to azuriraju mjesecno i to valja pratiti i za pretpostavit je da je na nasem trzistu prodano oko 50mil kuna gnoja u 7mjesecu pa ce opet biti ljepi plus

ide ptkm na 200…(sad me sigurno neće pobrisat kao maloprije …) [thumbsup]

POKRET OTPORA

navikao sam gledat lažnjake na bidu (znate one velike naloge što se miču kad im se cijena približi, a kad se cijena udalji, onda ili se podignu, ili se još pojačaju), evo danas prvi put vidim lažnjake na asku.
prvo na 180, pa kad ga je načelo, na 182, pa na 185, a bome sad poslije otvaranja amera uteče na 187.

jel netko od vas dioničara išao možda po CD??

ne vjerujem da je ovo Alfon kupio dans, iako vidim da i njemu živci popuštaju, ali me zanima da nije možda bilo prodaje radi, štajaznam, branjenja, ili možda dokapaKORFa? [tongue]

PS-evo zadnju apdejt, eno ga na 189kn.
trebalo bi do Heinzelove vidjet šta se kuha ispod top10

"Bog će ga kazniti koliko druka!!" Rato, 2012


Lažnjaci nisu, ali imaju svoju svrhu, prednost je jer možeš akumulirati dionica bez značajnog dizanja cijene…… Prilika….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


ide ptkm na 200…(sad me sigurno neće pobrisat kao maloprije …) [thumbsup]

ako 30.10. (u to bi vrijeme bio recimo izvještaj za III. kvartal) bude pokazalo da je firma zaradila još dodatnih 40 milijuna kuna onda će cijena ići prema ili biti 300 kn… jer po toj šemi godišnje firma stvori novih 160 milijuna kuna…..a trenutna joj je tržišna kapitalizacija 600 milijuna kuna…zato bi cijena išla gore….ali sve ovisi o izvještaju…..

činjenica da se neće ići u siječnju u remont (zato što će biti plina u izobilju i to vjerujem nešto jeftinijeg) pa će firma raditi većim kapacitetom; i također jer će se potići bolja optimizacija rada (radnici ne bi lapili u siječnju nego u kolovozu-kad su inače godišnji odmori), ja vidim velike uštede.



ide ptkm na 200…(sad me sigurno neće pobrisat kao maloprije …) [thumbsup]

ako 30.10. (u to bi vrijeme bio recimo izvještaj za III. kvartal) bude pokazalo da je firma zaradila još dodatnih 40 milijuna kuna onda će cijena ići prema ili biti 300 kn… jer po toj šemi godišnje firma stvori novih 160 milijuna kuna…..a trenutna joj je tržišna kapitalizacija 600 milijuna kuna…zato bi cijena išla gore….ali sve ovisi o izvještaju…..

činjenica da se neće ići u siječnju u remont (zato što će biti plina u izobilju i to vjerujem nešto jeftinijeg) pa će firma raditi većim kapacitetom; i također jer će se potići bolja optimizacija rada (radnici ne bi lapili u siječnju nego u kolovozu-kad su inače godišnji odmori), ja vidim velike uštede.
[/quote]
zaboravio si napisati: Ovo nije nagovor na kupnju i prodaju autor posjeduje dionice PTKM……..



ide ptkm na 200…(sad me sigurno neće pobrisat kao maloprije …) [thumbsup]

ako 30.10. (u to bi vrijeme bio recimo izvještaj za III. kvartal) bude pokazalo da je firma zaradila još dodatnih 40 milijuna kuna onda će cijena ići prema ili biti 300 kn… jer po toj šemi godišnje firma stvori novih 160 milijuna kuna…..a trenutna joj je tržišna kapitalizacija 600 milijuna kuna…zato bi cijena išla gore….ali sve ovisi o izvještaju…..

činjenica da se neće ići u siječnju u remont (zato što će biti plina u izobilju i to vjerujem nešto jeftinijeg) pa će firma raditi većim kapacitetom; i također jer će se potići bolja optimizacija rada (radnici ne bi lapili u siječnju nego u kolovozu-kad su inače godišnji odmori), ja vidim velike uštede.
[/quote]

da.da shvatio sam tvoju por. PTKM je kao :-Pave sam na svijetu! [thumbsup]

POKRET OTPORA

New Report

Close