PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uh jos malo do 01.10 neke stvari bi trebale biti jasnije oko novoga dobavljaca nadam se pa nasa industrija placa najskuplji plin u Europi koji apsurd a proizodimo ga 70pct za svoje potrebe toliko o vladi,ljut sam sto nas veslaju zedne preko vode nada se samo da ce ova znatno veca cijena gnoja ublazit ovo poskupljenje plina uostalom rezultate za Q2 neki vec znaju pa ako ima kakvih spoznaja molio bi na p.m.uostalom za 3tjedna cu biti pametniji

FOTO: VJESNIKOVA ARHIVA

Ina je za isti postotak povećala i cijenu za tridesetak najvećih potrošača (među njima su HEP i Petrokemija), koji plin kupuju izravno s transportnog sustava, ali su je, navode, kao i dosad umanjili zbog u ugovorima predviđenih popusta koje te tvrtke dobivaju zbog velike količine plina koju kupuju.

ne treba praviti veliku paniku….ako sam dobro upoznat (ili nisam?) cijena plina za PTKM se formira na temelju naftne formule, odnosno cijene nafte…u prilogu kažu da su podigli pa spustili…znači ne zna se da li postoji i ako da, koliko je uopće povećanje…

činjenica je da je vjerojatno plin porastao ali su porasle i cijene gnojiva…to je tržišna utakmica, ništa novo i ne treba oko toga previše buke stvarati….

da je ostala mala industrija koja koristi plin na koljenima, to je vjerojatno…ali u tome i vidim za üansu za PTKM…jer će ona možda preuzeti nabavu i za njih….pa će postati veliki distributer…kako su i sami u statutu doregistrirali firmu…

snupy posti to što imamo 70% plina, a plaćamo ga skuplje…to je nevažno..norveška je 4. izvoznica u nafte a imaju najskuplji benzin na svijetu…ali su zato oni bogatiji i od Saudijaca i ostalih Arapa….
i gospodarstvo razvijenije 5 puta…

PTKM raste zbog visoke cijene gnojiva na svjetskom tržištu i novog plinovoda gdje se očekuju niže cijene.Industrija u HR plaća puno veću cijenu plina nego u EU.Tako da je realno očekivati smanjenje.I to je to,nije previše bitan ovaj kvartal,kupuje se budućnost.

"Only dead fish swim with the stream"

Ne pita radnik za cijenu…..treba dopunit jahtu gorivom [lol] [lol]

Zadnje transakcije: PTKM-R-A Prikaži sve Oznaka Cijena Količina Iznos Datum

PTKM-R-A 195,66 6 1.173,96 8.7.2011 11:05:16
PTKM-R-A 196,00 100 19.600,00 8.7.2011 11:05:16

marcello

pojačan iskrcaj iz PTKM! netko nešto zna???? [undecid]


Ne pita radnik za cijenu…..treba dopunit jahtu gorivom [lol] [lol]

Zadnje transakcije: PTKM-R-A Prikaži sve Oznaka Cijena Količina Iznos Datum

PTKM-R-A 195,66 6 1.173,96 8.7.2011 11:05:16
PTKM-R-A 196,00 100 19.600,00 8.7.2011 11:05:16


I još dvije transakcije od 106 po 192.

"Only dead fish swim with the stream"

Ako netko zna koliko je podjeljeno 106ica, kada, koliko ih je otprilike ostalo?


Ne pita radnik za cijenu…..treba dopunit jahtu gorivom [lol] [lol]

Zadnje transakcije: PTKM-R-A Prikaži sve Oznaka Cijena Količina Iznos Datum

PTKM-R-A 195,66 6 1.173,96 8.7.2011 11:05:16
PTKM-R-A 196,00 100 19.600,00 8.7.2011 11:05:16

šteta, šteta…a takav je život…kad ti treba lova, daj šta daš…samo da dođeš do love…


pojačan iskrcaj iz PTKM! netko nešto zna???? [undecid]

kakvo izvješće očekuju forumaši?
Dajte malo svoja viđenja..

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti



pojačan iskrcaj iz PTKM! netko nešto zna???? [undecid]

kakvo izvješće očekuju forumaši?
Dajte malo svoja viđenja..
[/quote]
Da netko nešto loše zna već bi otišlo 100 radnickih i ostalih a ne samo 5-6.
Ja očekujem pozitivu veću od 10 milja,od 1 kvartala cijena gnojiva vani je samo rasla, a plin ista cijena, ako uzmemo u obzir da najviše izvoze vanka, zna se…
A sad ovo povečanje cijene INE igra od 7 do 10 mjeseca kad se potpisuju i novi ugovori za dobavljača.
Petrokemija se registrirala kao i dobavljač pa bi moglo biti zanimljivo…
[cool]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"


pojačan iskrcaj iz PTKM! netko nešto zna???? [undecid]

Sumnjam da je nešto jak iskrcaj odnsono po mom mišljenju događa se nešto zanimljivo
– generalno mali investitori nemaju para, a velika većina formuaša se koncentrirala na dionice tipa DDJH, ADPL, PTKM i još neke prateći trend koji je prisutan na burzi već neko vrijeme
– budući da je besparica i novih investitora nema (dokaz je mala likvidnost na burzi) mali igrači nisu u mogućnosti održati postojeću cijenu ili je nastaviti dizati bez potpore velikih (u provom redu mislim institucionalnih)

To je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica , a osobno imam interes da dionica ptkm-r-a raste.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


pojačan iskrcaj iz PTKM! netko nešto zna???? [undecid]

Sumnjam da je nešto jak iskrcaj odnsono po mom mišljenju događqa se nešto zanimljivo
– generalno mali investitori nemaju para, a velika većina formuaša se koncentrirala na dionice tipa DDJH, ADPL, PTKM i još neke prateći trend koji je prisutan na burzi već neko vrijeme
– budući da je besparica i novih investitora nema (dokaz je mala likvidnost na burzi) mali igrači nisu u mogućnosti održati postojeću cijenu ili je nastaviti dizati bez potpore velikih (u provom redu mislim institucionalnih)

To je moje mišljenje i nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica , a osobno imam interes da dionica ptkm-r-a raste.

[/quote]

Ukratko, po vama je trenutno više onih koji žele prodati na ovim razinama nego kupiti.
Hvala!

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

za tri je tjedna izvjestaj pa ovakve manipulacije su ocekivane ovo je zdrava korekcija i nista vise po mome jednostavno kolicina dionica je pre mala da bi mogli pricati o negativnom Q2 tj.da neko nesto zna a kako vidim top 10kupujem bar u ovom kvartalu a oni bi sigurno znali

Nemam pojma šta se dešava, samo znam da sam danas dokupio 300tinjak komada. Lijepo je ispod 200 kupovati. [thumbsup]

P.S. kupnja se skupila nešto na 192-193

193,01 20
193,00 135
192,65 82
192,60 40
192,54 300
192,51 20
192,34 276
192,30 34
192,08 10
192,06 38
192,03 120
192,01 15

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

Meni niti jedna korekcija nije zdrava ako posjedujem dionicu.
čisto me zanima kakva su vaša očekivanja. osobno bi me mali plus do nule zadovoljilo.
Ipak ovdje treba pričekati da istekne ugovor s Inom i vidjeti što će onda biti.

Moji postovi nisu poziv niti na kupnju niti na prodaju dionica, niti na bavljenje dionicama, niti su investicijski savjeti

New Report

Close