PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Inace, proboj zastave je na 195, ali vec na nekih 192 je proboj ovog mini-trokuta koji cini njen vrh.

ti i tvoje zastavice!:) kolega ja poštujem jako TA, ali pusti to…stvar je da gnojivo divlja, firma je u plusu i od iduće godine još treba biti jeftiniji plin…sve govori da ova dionica mora ići gore…

P.S. zastavica je dotaknuta na 195….ali nije još pala….kupnja je jača od prodaje…veći broj dionica na kupnji od prodaje..

Ne samo što cijena gnojiva raste jer trenutno je potražnja veća od ponude, i što će petrokemija potpisati novi (čitaj povoljniji) ugovor za plin kojim će moći ostvarivati veliku dobit, na međunarodnom tržištu bilježi se oporavak cijena za žitarice, dakle inače cijena nakon žetve pada, ali trend je preokrenut……
Smatram da ima dovoljno žitarica za sve, ali ljudskom neracionalnom upotrebom, javljaju se manjkovi, posebno ako se na nekom području dese suše, ili poplave, pa urod umanji, te zbog nerazumnog korištenja bilo u prehrani, bilo u proizvodnju goriva, ali i zbog povećanja ljudske populacije, njihovog standarda i običaja…… Upravo zbog toga cijena gnojiva raste…… Dali će cijena dionice uključiti sve te faktore, predstoji da vidimo……..

Ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju, autor posjeduje dionice poduzeća….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Jeli dobro ako je potražnja za dionicom veća od prodaje?


P.S. zastavica je dotaknuta na 195….ali nije još pala….

Uh što je lijepo pala…
[lol]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"


Patern koji je ovdje nacrtan prije 20 dana, (veliki trokut) ima sve više šanse da se ostvari
http://www.poslovni.hr/forum/ptkm-petrokemija-dd-608-pg2671.aspx#post1176079

Trenutno se radi kratkorocan patern zvan bullish pennant
Da li ce tako biti ili ne tesko je predvidjeti.

Posjedujem ptkm i ovo nije nagovor niti na kupnju niti na prodaju niti na bavljenje dionicama


očito si bio u pravu ali sa malim kašnjenjem jer se netko krcao sa 188,187,186..ali sada cijena jako lijepo ide prema tvojih 260…



P.S. zastavica je dotaknuta na 195….ali nije još pala….

Uh što je lijepo pala…
[lol]
[/quote]

pala je ko kruška:)
ja bi reko da nam Mađari dolaze….kad su već ugruvali 20 milijardi kuna u INU zašto ne bi kupili jednu Petricu….bolje po 200 nego po 600 ili 1000 kuna….


Jeli dobro ako je potražnja za dionicom veća od prodaje?


Nije dobro jer će onda potražnja (kupac) morati platiti više. Nadam se da su ti sad stvari malo jasnije.

ono "Nije dobro" to je bilo pod navodnicima, da ne bi bilo zabune:)
mora se polagano kupovati, ne dizati jako cijenu da ne bude očito:)


pala je ko kruška:)
ja bi reko da nam Mađari dolaze….kad su već ugruvali 20 milijardi kuna u INU zašto ne bi kupili jednu Petricu….bolje po 200 nego po 600 ili 1000 kuna….

Kada bi netko htio kupiti 25 posto plus jedna dionica PTKM potrebno je izdvojiti 680 milijuna Kn, računam oko 100 Eura po dionici!

Jer top 30 dioničara drže preko 85 posto dionica………. PTKM

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Jeli dobro ako je potražnja za dionicom veća od prodaje?


Nije dobro jer će onda potražnja (kupac) morati platiti više. Nadam se da su ti sad stvari malo jasnije.
[/quote]

Ja sam se ka malo zahebavao, jer ne mislim više kupovat Petrokemiju.
Što sam kupio kupio, 20% portfelja je sasvim dovoljno
Mislim prodavat ali ne na ovim cijenama, mnogo većim


Jeli dobro ako je potražnja za dionicom veća od prodaje?


Zavisi dali želiš kupiti ili prodati

Just for the records, da vidimo promjene:

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 822.346 24,61 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 137.572 4,12 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. BAKIĆ NENAD 80.050 2,40 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 61.872 1,85 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 50.505 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 28.400 0,85 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 74,55

marcello

pusti prvih 10,izdvoji 123 kn pa pogledaj od 11-30 mjesta da razumiješ… [shocked]

"It's gonna be legen ... wait for it ... dary!!!"

http://hr.seebiz.eu/ZSE/zagrebacka-burza-petrokemija-dobitnik-dana-indeksi-i-drugi-dan-u-plusu/ar-7242/ [cool] [cool] [cool]

POKRET OTPORA

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik/nositelj računa Stanje [%] Vrsta računa Mjesto
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
2. REPUBLIKA HRVATSKA 822.346 24,61 Zast. račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
4. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 160.549 4,81 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 137.572 4,12 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
6. HRVATSKA POŠTANSKA BANKA D.D./KAPITALNI FOND D.D. 95.273 2,85 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. BA KIĆ NENAD 80.370 2,41 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA +320
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 61.872 1,85 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 50.505 1,51 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 28.400 0,85 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
Ukupno: 74,56

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close