PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



To nitko nemože predvidjeti jedini kojima odgovara ovakvo stanje su mirovinski fondovi.

Umjesto da sekta proglasava svakog tko napise da PTKM nece na 315 kn kako je Vlad tocno prognozirao sa svojim ventilatorima… [cool]… slusajte Gorana. Ruse se i ostale dionice, zaboravite na drukove ap, ap.
[/quote]
ti mislio da cijena ide na rečenu brojčicu u dva dana!?
strpljenja,
ne višegodišnjeg.
obrazac se formirao tijekom par mjeseci.
dosizanje cilja ne bi trebalo trajati duže.
_za sada_ graf od 21.08. je i dalje "na snazi".
ako kiksa, reći ću.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

pojašnjenje

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ti mislio da cijena ide na rečenu brojčicu u dva dana!?
strpljenja,
ne višegodišnjeg.
obrazac se formirao tijekom par mjeseci.
dosizanje cilja ne bi trebalo trajati duže.
_za sada_ graf od 21.08. je i dalje "na snazi".
ako kiksa, reći ću.

Ma pobogu Vlad, stvarno si car! Pratio sam tvoje prognoze i na drugim dionicama koje su uglavnom bile kratkorocne. A kad se nisu ostvarile, stavio si novu prognozu.

Tako mogu i ja. Evo slazem se s tobom. Kad stigne novac od INA, bilo to za mjesec ili par mjeseci, PTKM ide gore. I opet sve bez ventilatora.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

Nove vijesti,

Potrošnja gnojiva u Srbiji iznosi oko 1,1 milijun tona gnojiva od toga se u tvornicama ukupno proizvede 633 000 tona svih vrsta gnojiva, dok se uveze oko 500 000 tona gnojiva iz Rusije, Ukrajine, Rumunjske ali i Hrvatske………

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



ti mislio da cijena ide na rečenu brojčicu u dva dana!?
strpljenja,
ne višegodišnjeg.
obrazac se formirao tijekom par mjeseci.
dosizanje cilja ne bi trebalo trajati duže.
_za sada_ graf od 21.08. je i dalje "na snazi".
ako kiksa, reći ću.

Ma pobogu Vlad, stvarno si car! Pratio sam tvoje prognoze i na drugim dionicama koje su uglavnom bile kratkorocne. A kad se nisu ostvarile, stavio si novu prognozu.

Tako mogu i ja. Evo slazem se s tobom. Kad stigne novac od INA, bilo to za mjesec ili par mjeseci, PTKM ide gore. I opet sve bez ventilatora.

[/quote]
oprosti,skužaj,ali…
tvoj odgovor pokazuje da ama baš ništa ne znaš o TA.
vrijeme dostizanja cilja može se samo otprilke odrediti i ja sam to pojasnio.
očekivanje skoka cijene za dva dana nakon registriranja odrađenog hands-a i nedovršenog candh-a ukazuje na potpunu neupućenost.

uzgred, grobi će vjerojatno potonuti onamo kamo sam naznačio još prije 2 mjeseca (3200-3300, a poslije toga možda i niže-pratit će se razvoj formacija), a PTKM vjerovatno neće onako nisko kako ovdje neki očekuju (ispod 200) nego u skladu s prognozom.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

ups, dvostruko postanje.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Evo potvrde o o čemu sam pisao ranije u vezi izvoznih tarifa

i to ne s kojeg site-a već s bloomberga

China May Raise Export Tax on Urea to Ensure Domestic Supplies

By William Bi

Aug. 26 (Bloomberg) — China, the world’s biggest grain producer, may soon increase taxes on fertilizer exports to ensure domestic supplies for farmers, a researcher said.

The government told producers of its planned rate hikes in a recent private meeting, said Xu Hongzhi, Beijing-based analyst at Beijing Orient Agribusiness Consultant Ltd. A final decision was delayed because of protests from producers, he said.

China this year raised export duties on fertilizers for the period from April 20 to Sept. 30, helping drive prices for crop nutrients to records globally. The export tax on urea will rise to as high as 185 percent starting September from 135 percent, Scotia Capital Inc. said in a report dated Aug. 25.

“Because global prices are more than double domestic prices, the government is afraid of a possible export flood,” Xu said. Some producers earn all their profits in the northern hemisphere winter months by exporting, he said.

The Asian nation was the biggest exporter of urea in 2007, accounting for 18 percent of the market, according to the Paris- based International Fertilizer Industry Association. The main importer was India.

Urea, used to grow rice, is the most widely used fertilizer, according to the association. China’s domestic urea supply fell 16 percent in the first half of 2008 from a year earlier, Morgan Stanley said Aug. 14.

The Asian nation’s urea exports fell to 136,000 metric tons in July from 725,000 tons in April, when an export tax of 135 percent was introduced, Xu said. Still, some farmers couldn’t afford to buy the crop nutrient, he said.

The government may relax restrictions on potassium-based fertilizer as exports are smaller, Xu said.

http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=aG1B_UT7byXw

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
109 236,00
95 235,00
25 232,01
50 230,01
30 230,00
50 225,61
50 225,53
200 225,20
135 221,00
50 200,01

Cijena Prodaja
239,00 175
240,00 141
243,00 35
243,98 30
248,00 214
254,99 126
255,00 1139
255,50 52
256,00 50
257,00 300

kakvo istresanje, nestala cijela kupnja [shocked]

SEMPER FI

nije baš, bilo je skrivenih na kupnji sve u 16, što je puno bolje nego da je na strani prodaje!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

uzgred, grobi će vjerojatno potonuti onamo kamo sam naznačio još prije 2 mjeseca (3200-3300, a poslije toga možda i niže-pratit će se razvoj formacija), a PTKM vjerovatno neće onako nisko kako ovdje neki očekuju (ispod 200) nego u skladu s prognozom.

Prijatelju Petrokemija nemože ispod 225kn zbog razloga objašnjenim u mojim ranim postovima nevezanim za TA.
Međutim na tržištu kapitala svašta je moguće

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

PTKM ispod 200 kuna je bila s 85 milijuna gubitaka.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Mislim da su u o ovu cijenu uračunate sve negativne činjenice vezane uz Petrokemiju, dok pozitivne treba tek uračunati.
U panici na tržištu ništa nije nemoguće čak i cijena od 200 kn, puno je špekulanata koji prodaju da kupe nešto gdje mogu protrejdat 10-ak posto pa se vratiti po istoj cijeni.

Ali ako vam nije draži cash i trejdanje sada je Petrokemija sigurna luka, 10-15% može past zbog nelikvidnosti na tržištu ali samo kratkoročno.
Puno je drugih dionica koje mogu potegnut 50% gore ali tako i dolje, dok bi ova po fundamentima treba ići najmanje 100% gore na dnu smo već sada.

New Report

Close