PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo izdavanje Petrokemijinog informacijskog memornduma nudi:

Komercijalni zapisi za kompanije povoljniji od bankarskih kredita
Obzirom da predstavljaju obećanje plaćanja, komercijalne zapise u mogućnosti su emitirati samo poduzeća visokog kreditnog rejtinga koja na taj način obično postižu nižu kamatnu stopu od trenutne kamatne stope na kratkoročne kredite, što ih čini atraktivnim načinom kratkoročnog financiranja. Iznosom Programa komercijalnih zapisa određen je ukupni iznos komercijalnih zapisa koji se mogu izdati.
http://www.poslovni.hr/19708.aspx

– visoku transparentnost poslovanja , koja je na tržištu kapitala vrlo bitna i mislim da je nagrada u smislu rasta cijene dionice ptkm-r-a jasno pokazala mišljenje investitora.

– detaljnom analizom informacijskog memoranduma mogu se uočiti trendovi koji su prisutni na svjetskom i regionalnom tržištu

– legendarana skromnost odnosno čimebenik opreznosti u projekciji budućih poslovnih rezultata je oduvjek bio prisutan u Petrokemiji.
Ali da se ne vraćamo u procjene dobiti za 2007 i 2008 koje su profulane za 70 i 50-milijuna kuna , svakako treba komentirati izjavu u informacijskom memorandumu da je projekcija dobiti za 2009 na razini od 5 milijuna kuna, Prosaudba je rađena na način da su sadašnje cijene gnojiva uzete kao baza za buduće prihode a budući rashodi su projecirani na manje troškove za plin koji će sukladno već poznatoj formuli padati u 3Q i 4 Q.
Međutim po svemu onome što se može vidjeti na netu, cijena hrane bi trebala rasti u 3Q i 4Q a samim time i cijena umjetnih gnojiva.
Po meni dobit petrokemije za 2009 godinu će biti veća od planirane. Neću iznositi brojke jer bi mnogima izgledale kao „soljenje pameti“ pa bi iste mogao zloupotrebiti.

Što se tiče opasnosti one su u izvješću lijepo i trensparentno navedene,

Neke stvari bi trebalo ipak posebno istaknuti:
• mišljenja sam da 1.350 tisuća tona premalo da bi petrokemija bila lider u ovom dijelu jugoistočne Europe jer je plan da će samo RH u budućnosti trošiti 1.000 tisuća tona .a Srbija i Bih i puno više od toga. Svakako treba napomentuti da Italija godišnje troši do pet milijuna tona gnojiva od kojih tri milijuna tona uvozi. Jednom je Polančec rekao da će Petrokemija postati lider u ovom dijelu Eurpoe, pa me baš zanima kako će to biti ako se ne povećaju kapaciteti.?
• Komercijalni zapisi biti će uvršteni u Redovito trožište Zagrebačke burze i na ostala tržišta ukoliko se za to ukaže potreba. Koja su to tržišta ili koje su to tržišne kotacije postavlja se pitanje ?

Pozdrav svim djelatnicima i dioničarima Petrokemije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

moze jedno brzinsko….
da sad ne kopam…a stari dionicari PTKM bit mogli infos bacit odma…
koliko treba biti vrijednost PTKM da fondovi opet mogu kupovat ?
hvala na informaciji

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Mislim da je to oko 650 mil. kuna,ali nisam 100% sigurna.



koji se uvjeti trebaju ispuniti da mirovinci mogu počet kupovat?

da cijena dođe do oko 193 Kn po dionici….
[/quote]


moze jedno brzinsko….
da sad ne kopam…a stari dionicari PTKM bit mogli infos bacit odma…
koliko treba biti vrijednost PTKM da fondovi opet mogu kupovat ?
hvala na informaciji

http://www.hanfa.hr/uploads/20090130140142.pdf

a kolega imate i na ovoj stranici nešto što će Vas možda zanimati
http://www.cartmann.com/

Kad pogledate Erste je skupio onoliko koliko je mogao, AZ onoliko koliko je htio, a ostali mirovinci koliko znam nisu skupljali.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Hvala na odgovorima…
dakle treba ju pogurnut jos gore
hmmmm [rolleyes]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Petrokemija će komercijalne zapise iskoristiti kao i država, da plati dospjele obveze (članak 1.30 prospekta) Inače memorandum je dosta kvalitetno napravljen.


Petrokemija će komercijalne zapise iskoristiti kao i država, da plati dospjele obveze (članak 1.30 prospekta) Inače memorandum je dosta kvalitetno napravljen.

Ne nije samo radi toga, već kako sam prije napisao to je visoko isplativ posao u ovoj godini……

Evo da stavim koja im je namjena

1.30 Namjena stečenog prihoda
Neto prihod od izdavanja komercijalnih zapisa koristit će se za financiranje proizvodnje i
plasman dovoljnih količina gnojiva na domaće tržište za ovogodišnju proljetnu sjetvu, te za
financiranje tekućeg poslovanja.

Znači kreditirati će domaću potrošnju, i to je odličan posao od PTKM, a zašto je odličan posao moraš znati u detalje poslovanje PTKM. Razloge ću napisati kasnije, tko razumije poslovanje PTKM može lako shvatiti zašto je odličan posao?

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Mislim da netko danas brani 152 kao sto je jucer bila cijena 140 branjena… al kad se rijesimo granice 152 idmeo do 160 ko po autoputu


Mislim da netko danas brani 152 kao sto je jucer bila cijena 140 branjena… al kad se rijesimo granice 152 idmeo do 160 ko po autoputu

meni izgleda da jucer nije bilo branjenje cijene nego iskrcaj jer ne bi netko branio cijenu s 15.000 dionica ili koliko je vec proslo po 140.


Mislim da netko danas brani 152 kao sto je jucer bila cijena 140 branjena… al kad se rijesimo granice 152 idmeo do 160 ko po autoputu

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
270 150,00
26 149,11
130 149,05
301 149,00
250 145,82
336 145,80
200 145,73
400 145,70
100 145,67
100 145,61
Cijena Prodaja
151,00 155
151,89 100
151,92 100
151,94 126
152,00 440
153,00 183
153,48 50
153,50 100
153,95 150
153,96 30

Ma nitko tu ništa ne brani, mjesecima se trgovalo ispod 100 kuna, sad se samo naplaćuje (ne tako mala) zarada. Mnogima je 50-100 % pristojan prinos za par mjeseci.

Baš me zanima da li se to BONY i dalje istresa…

I'd rather have 1% of the effort of 100 men than 100% of my own effort

danas se tovare na 150 kao juce na 140
kad utovar bude gotov idemo opet dalje
kupnja prodaja
11692 9076


danas se tovare na 150 kao juce na 140
kad utovar bude gotov idemo opet dalje
kupnja prodaja
11692 9076

Čemu žurba? Ja mislim da je sasvim dosta da svaki dan rastemo po 10 kuna. [thumbsup] [lol] [cool] [wink]

tako je,a sudeci po stanju ovaj sto skuplja po 150
morat ce malo podici letvicu [thumbsup]

New Report

Close