PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@cartman

De nemoj me nasmijavat, pa hanfa je promjenila sve te razine ak mi se dobro čini
poslje travnja…..neda mi se tražit al stopiraj se malo, normalno da će se opet promjenit
po potrebi…

mirovincima će se dozvoliti kupnja po vrlo niskim tržišnim kapitalizacijama firmi. Iskreno ne znam zašto to HANFA već i službeno nije objavila jer ovo su ekstremne situacije u kojima treba brzo reagirati. Jedini zdravi cash danas je u mirovinskim fondovima. Postoji i varijanta da je cilj istjerati sve špekulante iz dionica tako da prodaju po niskim cijenama. Na žalost na takav način i neki mali investitori prodaju zbog panike.
[/quote]

Da, biti će olabavljen kriterij… Pitanje je koja će biti granična tržišna kapitalizacija tj. koja će to biti konkretno cijena za PTKM. No i usprkos tome, ta nova granična cijena ništa ne znači jer i ova stara od 197 kn je probijena…

New York (aktiencheck.de AG) – Sophie Jourdier, Analystin der Citigroup (NYSE: C – Nachrichten) , stuft die Aktie von K+S (Xetra: 716200 – Nachrichten) (ISIN DE0007162000/ WKN 716200) unverändert mit "buy" ein und bestätigt das Kursziel von 105 EUR.
http://de.biz.yahoo.com/13112008/338/k-s-buy.html

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Hoćemo li već jednom na tu 0 pa da krene sve ispočetka.

S nule se teško išta može dignuti, ali po najnovijim pokazateljima i izjavama nije nemoguće da dno bude na razinama 10x nižim nego što su sad. I naši uvijek optimistični političari koji vole narod držati u zabludi kako je sve super i kako moramo biti sretni što smo glasali za njih – teška srca najavljuju krizu realnog sektora u slijedećoj godini, a to znači enormni udar na mirovinske fondove jer će broj zaposlenih pasti – manje ljudi ce uplacivati u mir. fondove, dio će otici na zavod (udar na budjet), a dio u prijevremenu mirovinu sto zahtjeva dodatne isplate. A odnos je i sad kritičan, ako ne uspijemo riješiti problem velikih kredita koji su podignuti s velikim rizikom u nadi da neće biti problema s vraćanjem istih – u grdoj smo gabuli i navodi koje donosi nacional u posljednjem broju nisu daleko od istine, ma koliko neki pokušavali zatvorit oći.

"Jeftin" dokup je najcesci uzrok bankrota investitora, čak i najuspješniji svjetski investitori su pokleknuli zbog toga, npr. Jesse Livermore, on je čak uvijek upozoravao da "jeftin dokup s ciljem smanjenja prosjeka ulaza" ne postoji, jer ono što danas izgleda jeftino za godinu dana može biti 10x "jeftinije".

Kriteriji se neće mijenjati, čak da teoretski i bude promjena mogu se isključivo povečati jer su se trenutni kriteriji pokazali kao nedovoljni da bi sačuvali imovinu mir. fondova od špekulanata i loših dionica.

Vecina dionica u vlasništvu mir. fondova i dalje imaju kapitalizaciju preko 600 milijuna kuna, ove koje su ispod poput Optima telekoma, Magme, Petrokemije,…su se ionako pokazale kao loše ulaganje da bi zbog njih nekoliko mijenjali pravila, dapače, ako ih i budu mijenjali zbog njih to će biti iskljućivo na gore.



@cartman

De nemoj me nasmijavat, pa hanfa je promjenila sve te razine ak mi se dobro čini
poslje travnja…..neda mi se tražit al stopiraj se malo, normalno da će se opet promjenit
po potrebi…

mirovincima će se dozvoliti kupnja po vrlo niskim tržišnim kapitalizacijama firmi. Iskreno ne znam zašto to HANFA već i službeno nije objavila jer ovo su ekstremne situacije u kojima treba brzo reagirati. Jedini zdravi cash danas je u mirovinskim fondovima. Postoji i varijanta da je cilj istjerati sve špekulante iz dionica tako da prodaju po niskim cijenama. Na žalost na takav način i neki mali investitori prodaju zbog panike.

[/quote]

Joj ne kužim!
Kako bi to mogao bilo tko istjerati "špekulante" iz bilo čega? Pa nije ovo 1945-eta godina.

Spekuliranje nije za glupane, mentalne lijenčine i osobe inferiorne EIQ


Da, zamisli ako zbog mojih komentara netko nije kupio po 220kn prije mjesec dana kad si uralao da me treba izbacit jer zbog mene ljudi ne žele kupit?

a daj mi onda reci zasto mislis da postoje drukeri koji guraju prema gore ako ti ne vjerujes da je moguce tvoje drukanje prema dole?
ja osobno naravno ne mislim niti da je moguce spustiti niti dignuti cijenu sa trabunjanjem da ovom forumu..
ovo je cisto ovako razbibriga i da se ipak razmjeni koja korisna informacija uz nekakvo debelo filtriranje ali da ce pisanje spustit ili dignut cijenu, kaj got!

ja osobno mislim da je tvoje pisanje u nekim stvarima nelogicno ali daleko da ikog treba iotkuda izbacivati…svako ima pravo na misljenje…zivciraju me samo oni sta pisu bedastoce u nadi da mogu nesto izdrukati (bilo dolje bilo gore)..na kraju to ispadne cisti spam

Nerviraju i mene, ali ti drukeri u svom očaju i želji da cijena poraste ne znaju što bi pa rade spam po forumu, otvaraju hrpe nickova i na razne načine pokušavaju otjerati neistomišljenike.

Miljun puta sam napisao da drukanje na forumu ne može utjecati na cijenu, to dokazuje i samo kretanje cijene, ali drukeri nikako da shvate. U te drukere 99.99% spadaš i ti jer je smiješno da se poplava novih nickova događa u određenim trenucima i da su svi usmjereni na jedno, napad na one koji se ne slažu s drukerima.

Gospodine Cartmann, jeste li Vi bezgrešni? Ne razumijem što uopće želit reći? Svaki Vaš post bruji nervozom i teškim riječima.Kažete da PTKM pada. Pa ona najmanje pada osim zadnjih 7 dana.
Pretpostavljam da investitori ne žele platiti KD-u više .Ako moraju izaći ,neka izađu nisko.
Svaki treći post na temi PTKM JE vaš,a pričate o spamanju.Najviše se čudim,kako Vi s toliko energije
ne pišete ponešto i na drugim temama.Imate iskustva ,pa pišite nešto konstruktivno a nemojte stalno
biti u borbi s vjetrenjačama.
Pozdrav

klodovik

Gospodine Klodovik, cijenim vaš upit, zajedno s upitima vaših 15 kolega koji su nekim čudnim spletom okolnosti odlučili doći na baš na ovu temu u posljednjih tjedan dana i komentirati isključivo moje komentare, ali vjerujem da na ovom forumu postoji još mnogo zanimljivih tema te zanimljvih forumaša koje vi i vaše kolege možete ispitivati. Ne morate baš svi doći na ovu temu odnikud i postavljati pitanja samo meni. Zbog tog čudnog spleta okolnosti odlučio sam da više ne komuniciram s takvim nickovima jer se očito radi o dvostrukim personalitijima inace aktivnih forumaša na ovoj temi koji su posljednjih dana netragom nestali ili pišu znatno manje nego prije (ne stignu ljudi sve).

Ali kao imam vremena odgovorit ću na pitanje. Kad sam došao na temu dočekala me eskluzivna vijest da Enver Moralić kupuje Petrokemiju i kako će cijena skočiti u nebesa čim se to objavi i kako je dobar forumaš odlučio tu vrijednu informaciju nesebično podijeliti s nama malim ljudima da i mi zaradimo štogod para. Prvi tren rekao super, iako mi je, naravno, bilo sumljivo. Starim poznanstvima dođem do Envera osobno da provjerim tu informaciju, a on se na sve to nasmije i kaže da to nema veze s istinom. To je nepobitan dokaz da na ovoj temi ima zločestih i pokvarenih ljudi koji žele prevariti svoje kolege, a takve ljude ne volim i s posebnim zadovoljstvom im zapnem nogu svaki put kad dobijem priliku.

G-dine Cartmann,
na svakoj temi se nađe pokvarenih i zlih ljudi kao i u životu ,ali što ćemo sad. Svako neka stvara sliku o sebi. Nisam primijetio zloću kod mike,gorana, big bossa,geronima,itd. osim što se ne slažu u svemu s
Vama.Dobro je da i Vi pišete jer treba i drugačijeg mišljenja.Ovaj nick je jedino moj i ne mislim imati
drugi.Čitam češće ptkm jer mi je interesantna kao tvrtka. Ni ja ne mislim nastavljati polemiku.
Pozdrav

klodovik


U te drukere 99.99% spadaš i ti

ha, nakon ovakvih argumenata ne ostaje mi drugo nego da se povucem. otkriven sam.

Važeći podaci za 02.09.2008.
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 142.564 4,27 Skrb. račun
4. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 109.287 3,27 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 62.145 1,86 Skrb. račun
7. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 46.679 1,40 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 41.983 1,26 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. HPB D.D. 38.603 1,16 Skrb. račun
Ukupno: 78,72

Važeći podaci za uredovni dan 13.11.2008 .
PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 98.396 2,95 Skrb. račun
5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 71.410 2,14 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D. 39.300 1,18 Skrb. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
Ukupno: 67,06
Vježba za one koji ne mogu spavati ……[undecid]

marcello


G-dine Cartmann,
na svakoj temi se nađe pokvarenih i zlih ljudi kao i u životu ,ali što ćemo sad. Svako neka stvara sliku o sebi. Nisam primijetio zloću kod mike,gorana, big bossa,geronima,itd. osim što se ne slažu u svemu s
Vama.Dobro je da i Vi pišete jer treba i drugačijeg mišljenja.Ovaj nick je jedino moj i ne mislim imati
drugi.Čitam češće ptkm jer mi je interesantna kao tvrtka. Ni ja ne mislim nastavljati polemiku.
Pozdrav

Neke osobe koje ste spomenuli nisu napisali komentar jos od vremena kad niste ni bili registrirani… A ako ne vidite zlocu i pokvaretnost u tome da neki od tih pišu kako će Moralić kupiti PTKM, a znaju da to nije istina, ili danas da će se smanjiti kriteriji a također znaju da to nije istina onda ste ili poslovno nesposobni ili su vam takve prevare i laži normalne.

Ne znam tko je pisao o Moraliću.Takve informacije me ne mogu navući na kupnju.Ovo što se piše
u zadnje vrijeme nije toliko gadno kao što želite prikazati,no dobro možda Vi bolje znate.Nemojte
opet s teškim riječima.Svi smo na svoj način osjetljivi.
Pozdrav

klodovik

Ne znaš tko je pisao o Moraliću, ali znaš da su ok neki nickovi koji ne pišu već mjesecima.

Pisao je isti onaj tko sad piše da će Hanfa promjeniti ograničenja ulaganja mir. fondova, a ti da si čovjek došao bi za mjesec-dva-tri i pitao tog istog zašto je to tvrdio ako to nije bila istina. I gdje su nizozemci koji su trebali kupiti PTKM? I Turci, Rusi, Kinezi,…

New Report

Close