PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vijest sa kutina.hr smo već čitali. Evo kako to glasi na petrokemija.hr:

PREDSJEDNIK RH STJEPAN MESIĆ POSJETIO PETROKEMIJU
11. studeni 2008

Predsjednik RH Stjepan Mesić posjetio je jučer našu tvornicu, u društvu s ministrom financija Vlade RH Ivanom Šukerom, županicom Marinom Lovrić, gradonačelnikom Davorom Žmegačem i drugim uglednim gostima. Prvo se zadržao u kraćem razgovoru s čelnim ljudima tvrtke koji su ga upoznali s poviješću Petrokemije, s posebnim osvrtom na proizvodnju mineralnih gnojiva započetu prije 40 godina. Predsjednik Mesić upoznat je i sa svim aktivnostima koje se odvijale proteklih sedam godina, te mu je rečeno u kako se teškom stanju tvrtka nalazila 2000. i 2001. i koje su sve aktivnosti poduzimane da bi se došlo do pozitivnog rezultata u prošloj i ovoj godini. Naglašena je dobra suradnja s Vladom RH, kao i važna odluka o dokapitalizaciji tvrtke, čime je saniran dug za plin iz prošlih vremena. Isto tako omogućena je realizacija sporazuma o prodaji dionica Petrokemije zaposlenicima, što je završeno ove godine.«Posebno je bilo riječi o svjetskoj ekonomskoj i financijskoj krizi, koja nažalost nije zaobišla ni Petrokemiju, te da smo svi u tvrtki svjesni da dolazi vrlo teško vrijeme u kojem je osnovni cilj preživjeti», ističe predsjednik Uprave Boris Mesarić. Gosti su upoznati i s vizijom razvoja hrvatske poljoprivrede, te je naglašeno kako nje nema bez milijun tona gnojiva, iako će i s takvom potrošnjom Hrvatska i dalje biti ispod europskog prosjeka potrošnje aktivne materije po hektaru.

Predsjednik Mesić na kraju je posjetio postrojenje Amonijak, gdje je razgledao komandnu salu i izrazio veliko zadovoljstvo i svoju impresioniranost viđenim. Zaključio je da je Petrokemija zaista strateška industrijska proizvodnja i jedna od rijetkih koja je opstala kod nas. «Radi se o proizvodnji koja potvrđuje Hrvatsku kao industrijski razvijenu zemlju. Petrokemija ima proizvod koji je konkurentan na svjetskom tržištu, ima dobar menadžment, i treba joj samo osigurati plin koji joj je sirovina i energent», izjavio je novinarima predsjednik RH.

marcello

Odlično super!Bravo!To je shvatilo i tržište.Ali,naopako.Pa čim vide tako pozitivne vijesti,odmah sruše dionicu za nekoliko posto [angry]! Koji smo mi Balkan…

Izgleda da je danas i 170 preskupo. [bye]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

KD prodaje?
Vaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Odlično super!Bravo!To je shvatilo i tržište.Ali,naopako.Pa čim vide tako pozitivne vijesti,odmah sruše dionicu za nekoliko posto [angry]! Koji smo mi Balkan…

Tržište shvaca mnogo bolje. Ameri bi rekli "talk is cheap", navlakace nista ne košta danima i nocima pricati kako je sve super, kako treba kupit, ali kad moraju staviti svoj voljeni novac onda je stvar potpuno drukčija, onda se dogodi to to vidiš na semaforu, PTKM na 154kn.

hm neznam zakaj se uopce javljam jer nije bas da imam volje za bilo sto
ah valjda se javljam jer bu mi mozda lakse bilo isto kao i onima koji cartmanu dele jedinice ko blesavi
dakle moram priznati bez obzira kaj sam tak dobil po piksi na ovoj dionici da koliko se ja sjecam cartman ni imal jedan los post osim onog u vezi sa cijenom nekretnina 90tih ali je to manje bitno jer je tu tema ptkm
cartman svaka cast
eto sam sam to htel reci
pofuk
p.s. ah nis izgleda da sam postao dugorocni stedisa u ovoj dionici ali mi nije jasno kako sam jednu tvoju recenicu od prije pol godine zapamtio i po toj jednoj jedinoj recenici se vidjelo da itekak kuzis
ah nis ,idem psihicu jer vec danima nisam spaval
lepi pozdrav
p.p.s. ak mi se stanje pogorsa (ne zbog gubitaka nego nesto drugo je u pitanju) 300 dionica ptkm poklanjam cartmanu jer ipak mislim da bude u jednom trenutku to nekaj vredilo ah na ovoj temi je on ipak pisal itekak kvalitetno

Trenutno 25% ptkm vrijedi 18 milja eura. To ne govori da ptkm ne vrijedi nego da je svijet i Hrvatska na pragu krize. Oni koji se vesele ovoj cijeni ptkm neka dobro razmisle čemu se vesele. Ako ptkm bude vrijedila još manje na burzi vjerujte da nećete imati puno razloga za veselje. Zlo može brzo pokucati i na vaša vrata. Tvornice umjetnih gnojiva ključne su za opstanak svijeta ovakvog kakvog ga mi znamo.
Cartmann kad budeš imao djecu doma shvatićeš da nije mudro veseliti se ovakvim stvarima.
***obrisano***

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Koliko dugo cijena mora biti ispod razine odobrene mirovnjacima pa da oni moraju prodati?

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

A ja mislio da sam napravio dobar posao kupivši danas po 161 🙁

Njemacka Commerzbank ponavlja preporuku "kupiti" K+S. Target im je 80 eura. danasnja cijena oko 31 euro.
http://www.finanzen.net/analyse/K_S_buy-Commerzbank_Corp__Markets_309708

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Njemacka Commerzbank ponavlja preporuku "kupiti" K+S. Target im je 80 eura. danasnja cijena oko 31 euro.
http://www.finanzen.net/analyse/K_S_buy-Commerzbank_Corp__Markets_309708

gledaj hvala na preporuci ali sam i dalje vjeran ptkm
pofuk
kako tu dosta vremena provodimo zajednicki i valda imamo nekakve iste interese ja bih molio da pojedini forumasi ipak biraju izraze dok se obracaju drugima jer Vam moram napomenuti da sam ja ipak viceprvak svijeta u vrijedjanju ,omalozavanju i psovanju
unaprijed hvala
pofuk
prijatna vece

@Panda,

K+S etwas fester, Zahlen positiv, Ausblick aber negativ (news "Bankaustria"-12.11.2008)

Ako zelis objektivno informirati forumase potrebno je citirati cijeli danasnji clanak o K+S, ne samo dio koji ti odgovara. U istom clanku Cheuvreux procjenjuje K + S kao "underperform", sa Kursziel = 28 EUR.

Samo danas je K + S pala za -5%, tako da "Abwärtstrend" nije "gestoppt".



@Panda
,

K+S etwas fester, Zahlen positiv, Ausblick aber negativ (news "Bankaustria"-12.11.2008)

Ako zelis objektivno informirati forumase potrebno je citirati cijeli danasnji clanak o K+S, ne samo dio koji ti odgovara. U istom clanku Cheuvreux procjenjuje K + S kao "underperform", sa Kursziel = 28 EUR.

Samo danas je K + S pala za -5%, tako da "Abwärtstrend" nije "gestoppt".

znam kolega, ali ipak je jedna Commerzank respektabilnija kuca sa imenom, a ne ovaj drugi kojega navodis kojega ja zapravo nikada nisam cuo.

Ako pogledas graf, http://de.finance.yahoo.com/q/bc?s=SDF.DE&t=3m&l=on&z=m&q=c&c=
vidjeti ces da imas jedan dugoroni downtrend koji je zavrsio na 28, te je prekinut rastom…
Da, danas je cijena pala, ali ako nisi daytrader to ti ne igra nikakvu ulogu. Pala je zbog opceg trzista a to nema bas puno veze sa ovom firmom…
uglavnom joj je problem proizvodnja kalija koja je prekinuta te je samo zbog toga doslo do smanjenja profita za ovu godinu ali i drastican pad cijene zbog toga segmenta. Iz prijasnjih postova jasno se vidi da svi komentariju da su fundamenti "intakt".
Ja sam prenio ono sto su drugi napisali, na vama je da odlucite sto cete uraditi.
Pozdrav

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

E moji prijatelji čađari, dobili i vi po prstima. Ajde ajde, nije to ništa, što bi tek bilo da niste pod staklenim zvonom. Bit će bolje, mora se i ovo prodat, samo treba strpljiv bit i pričekat koju godinu. [cool]

I'LL BE BACK

PLIN Zašto Vlada uopće pregovara s MOL-om o uvozu plina
Ini ostaje profitabilni dio plinskog biznisa
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3194458/index.do;jsessionid=EAA5BC5AE5F8853748B68CC648279758.2
……….
Iz Rusije trenutačno dobavljamo oko 1,2 milijarde prostornih metara plina, a uvoznik tog plina je, kao dojučerašnja državna kompanija, bila Ina, kojoj ugovor s Gazpromom istječe 2010. Sada će Vlada sa svojom novom firmom, što je potpuno logično i očekivano, preuzeti posao daljnjeg dogovaranja dobave plina od Rusa. Nepoznanica je zašto se to proglašava strateškim izdvajanjem plinskog biznisa iz Ine kad je razvidno da Ina ne može i ne smije imati monopol na svu buduću dobavu plina za Hrvatsku.
……

evo i sam Madjar im kaze da nisu sigurni sta rade…to je moj zakljucak..

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

New Report

Close