PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@Goran
:

Ugovor je potpisan nakon 10g., na zadovoljstvo svih ukljucenih strana, i Vlade i uprave i radnika, sad ti ocekujes da ce se taj ugovor niti par mjeseci nakon potpisivanja ici raskidati iako svima odgovara i stvarati problem, a ponavljam, ovaj ugovor svima odgovara. Bolje uplati loto, mnogo veca sansa je da dobijes na lotu nego da se raskine ugovor.

Možda bi bilo dobro da sutra zakažeš sastanak sa Mesarićem pa da i njemu objasniš neke stvari, jer ipak si ti uvaženi nik sa foruma a on samo predsjednik uprave Petrokemije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Zaista nikad ne odustajete, čak i kad se iz aviona vidi da vaše nade NEMAJU BAŠ NIKAKVE ŠANSE.

Posjecate me na one pakistance/indijce koji prodaju ruže na španjolskom trgu u Rimu, i kad mu u facu kažeš "ne, ne želim", on i dalje hoda 15cm iza tebe, gurka te i traži gdje ce ti tj. curi/ženi zakačit ružu uz povike "its gift from me, its free", a ako ne uspijes pobjeć dovoljno brzo ubaci ti je makar u okovratnik i zatim šeta uz tebe tražeći pare sve dok mu ne daš 5eur.

Tako i vi, da vam dođe Sanader, Mesarić i Klaus i daju izjavu specijalno za poslovni u kojem kažu "DRŽAVA NEĆE PRODATI SVOJ UDIO" vi bi i dalje pričali kako oni pojma nemaju i kako je to ustvari znak da hoće. Nevjerojatni ste, zaista. Što je najgore, to su oni i rekli, ugovorom koji se nalazi na stranicama Petrokemije, a koji svaki put previdite, desi se blackout kad dodjete na taj dio..

[lol]

Kolega, zanimljivo razmišljanje no svojstveno je za A. Camus-a ( opisuje vaš način razmišljanja )
Inače što se tiče PTKM, u početku nisam uopće vjerovao u isplativost proizvodnje (03.-05.g) kada je bila oko 90kn, pa sam u sebi kazao, završit će kao Viktor Lenac isl., no očito je da sam tada bi neiskusan i nisam razmišljao o ispaltivosti i nužnosti same djelatnosti na svjetskoj razini, ali i ne samo to nego i zapravo pokušavao naći u djeltnosti neku konkurenciju, što je zaista teško, barem na ovim prostorima.

Istina, daleko je od savršenoga – vrijeme koje dolazi nije najsjanije, te ljudi moraju biti spremni na sve, no vjera u bolju budućnost i ulaganja daju mi prava da zaista razmislim o preslagivanju portfelja, te naravno i možda o pokojem marginu.

P.S. Svima koji govore up, down, savjetovao bi da se malo suzdrže komentiranja, jer zaista kada čovjek gleda, na ovom podforumu ima najviše ‘ bolesnika’.

Ugodan Vam dan želim.




@Goran
:

Ugovor je potpisan nakon 10g., na zadovoljstvo svih ukljucenih strana, i Vlade i uprave i radnika, sad ti ocekujes da ce se taj ugovor niti par mjeseci nakon potpisivanja ici raskidati iako svima odgovara i stvarati problem, a ponavljam, ovaj ugovor svima odgovara. Bolje uplati loto, mnogo veca sansa je da dobijes na lotu nego da se raskine ugovor.

Možda bi bilo dobro da sutra zakažeš sastanak sa Mesarićem pa da i njemu objasniš neke stvari, jer ipak si ti uvaženi nik sa foruma a on samo predsjednik uprave Petrokemije.
[/quote]

Mesaricu ne treba objasnjavati jer baš njemu ugovor najvise odgovara zato što bi on prvi odletio da dođe novi vlasnik. Ne samo zato što novi vlasnik želi staviti sebe na mjesto rukovodioca ili sebi pouzdane ljude, vec zato da pokaze zaposlenima kako je došlo vrijeme za promjene, kako neće moci nastaviti raditi kao i do sad.

Jedino ti to ne kužiš jer ne razlikuješ snove od stvarnosti. I jedino što znaš je otvarati nickove i meni davati 1%, a sebi 100% nadajuci se da ces tako zavarati čitatelje.

Onaj tko je kupio dionice 8.2.2006, prije skoro 3 godine i do danas ih nije prodao – je u gubitku.

8.2.2006. PTKM se prodavala za 175kn, 11.11.2008, danas, se prodaje za 170kn.

A sad se vratite na komentare iz 8.2.2006. i prisjetite se zarada u koje su vas navlakači uvjeravali ako kupite dionice PTKM.

DAnas 12:40, najveci dobitnici / gubitnici iz DAXa

Gewinner/Verlierer DAX
K+S Aktien… +1,50% 35,80
Deutsche Po… +1,45% 10,145
Infineon Te… -7,77% 2,435
Commerzbank AG -6,03% 7,640

Moze li mi netko tko dobro razumije pojasniti je li ovo defanzivan tip dionica ili je ovo samo slucajnost?


DAnas 12:40, najveci dobitnici / gubitnici iz DAXa

Gewinner/Verlierer DAX
K+S Aktien… +1,50% 35,80
Deutsche Po… +1,45% 10,145
Infineon Te… -7,77% 2,435
Commerzbank AG -6,03% 7,640

Moze li mi netko tko dobro razumije pojasniti je li ovo defanzivan tip dionica ili je ovo samo slucajnost?

ovo nije niti defanzivan tip dionice, niti slučajnost. Očekuje nas veliki rast ponovno ubudućnosti za cijeli sektor.

Eine Normalisierung sehen Analysten beider Fraktionen – also mit quantitativem Ansatz und von fundamentaler Seite – auch bei den Düngemittelherstellern[/u]. Aktien von K+S (Xetra: 716200 – Nachrichten) oder der kanadischen Potash of Saskatchewan standen im Frühsommer bereits auf der Liste der quantitativ auffälligen Werte bei Invesco und bestätigten anschließend auch mit einem heftigen Kursverlust diese Einschätzung. Dass die komplette Branche von der Liste der auffälligen Werte verschwunden ist, bestätigt den Experten zufolge, dass auf dem aktuellem Kursniveau der Abwärtstrend gestoppt ist. "Hier haben sich die Dinge wohl wieder normalisiert", sagt Michael Fraikin. Die K+S-Aktie hatte beispielsweise seit Juni rund zwei Drittel an Wert verloren.

ovdje imate jasnu izjavu analitičara "da su se stvari normalizirale" i sa tehničke, ali i sa fundamentalne strane.

http://de.biz.yahoo.com/11112008/299/boerse-kehrt-ruhe.html

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

jasno se kaže da je trend prema dolje zaustavljen. –Abwärtstrend gestoppt ist.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
40 165,01
164 165,00
10 164,00
35 163,10
200 163,00
50 155,00
100 150,00
50 122,00
50 120,00
2000 80,00
Cijena Prodaja
173,55 25
173,60 35
175,99 39
176,00 40
176,77 5
176,78 30
176,80 100
176,99 57
177,00 200
177,01 108

Evo konačno se i kolega Cartmann pojavio na kupnji, brani cijenu od 80,00 kuna. Danas smo najgori od dionica sa preko 100.000,00 kuna prometa sa padom od 7,84%.
Možda se i ja postavim na 65,00 kuna…

Zbogom pameti!

Evo ja sam rasipo po bidu a vi uživajte…

Da nisu srijedinom rujna kupovali mirovinski (Erste, AZ) znatnije količine po 235-240 kuna (i onda kratkoručno branili cijenu) več bi bili duboko pod 150 kuna.


jasno se kaže da je trend prema dolje zaustavljen. –Abwärtstrend gestoppt ist.

Ma u cijeloj EU nema problema s cijenama gnojiva i cijene nisu snižavane već se reže proizvodnja posebno Urea gnojiva…… Ali svjetska cijena Urea i Amonija je pala, dok NPK i KAN se drže…..
Biti će jako veliki manjak gnojiva u sljedećoj godini diljem svijeta……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Da li ima kupaca, ima, ja znam nekoliko, a vi samo rasipajte. Pozdrav iz okolice Kt!

Jel’ to mirovinski pokusavaju pokazati po koliko su spremni uzeti ostatak od Slovenaca?

Inace, ne vidim da AZ ostavruje famozni plan rusenja cijene kako bi zeznuo Erste. Ocito su oba fonda usla s ozbiljnim namjerama.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@Dragon,

Yara, Gazprom ..???

Ja dokupio po 165 kuna, ni sam si ne mogu vjerovati, samo se nadam da to neću opet reći i na nižim razinama jer sam to već rekao na 188 kuna ali nema veze ja ih skupljam na dužžiii period i ako se tako nastavi sa krizom mogli bi mi kupovati i po niže. Jedan kolega sa TA na moje pitanje koja je najniža točka na petrici mi je odgovorio da ju vidi nedefinirani na 120 kn.
Ovo nije nagovor ni na kupnju a dabome ni na prodaju
Posjedujem dionice petrice u velikim količinama i imaću ih još ako bog da

New Report

Close