PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto bi lagao? Kakve imam koristi od toga? Te sve stvari šta sam napisao sam ćuo od radnika. A i nekoliko puta sam bio u Petrokemiji. Odite molim vas u Petrokemiju, prošečite po pogonima i pogledajte kakvo je tamo stanje. I ja uopće kvalitetu gnojiva nisam spominjao. Svaka čast ak je najkvalitetnije gnojivo. Normalno da su određena sredstva ulagana, ali to je mizerno. Krovovi hala prokišnjavaju, još uvijek se koristi 90% uređaja i alata odkad je nastala Petrokemija. Hoću reći, da Petrokemija nije u bajnom stanju, onakvom kakvom ju vi zamišljate.

..........................................................................................

moze neko top 10

ako se tehnologija unaprijeđuje onda je jasno kako će trebati sve manje radnika. mislim da je veliki broj ljudi koji tamo radi "oduvijek" sklon alkoholu, nije to samo obilježje Kutine, već cijele Lijepe naše. prema tome, bolje da takvi uzmu otpremninu i odu. A to da u Kutini ima još tvornica SUPER!! samo neka ljudi rade, proizvode, samo neka se lova vrti. kamo sreće da imamo barem još 50-ak takvih tvornica.


Zašto bi lagao? Kakve imam koristi od toga? Te sve stvari šta sam napisao sam ćuo od radnika. A i nekoliko puta sam bio u Petrokemiji. Odite molim vas u Petrokemiju, prošečite po pogonima i pogledajte kakvo je tamo stanje. I ja uopće kvalitetu gnojiva nisam spominjao. Svaka čast ak je najkvalitetnije gnojivo. Normalno da su određena sredstva ulagana, ali to je mizerno. Krovovi hala prokišnjavaju, još uvijek se koristi 90% uređaja i alata odkad je nastala Petrokemija. Hoću reći, da Petrokemija nije u bajnom stanju, onakvom kakvom ju vi zamišljate.

ne znam kako si čuo to od radnika kad su svi alkoholizirani. Kad ti pijanci nešto pričaju to treba uzeti sa rezervom. Naravno da ti nitko nije pričao jer ti niti ne znaš gdje je Kutina.
Ove godine samo na postrojenju amonijaka ugrađen je izmjenjivač topline težak 60 tona i novi kotlovski izmjenjivač. To će sve povečati efikasnost postrojenja za 3-5%, a ptkm je i ovako najefikasnija tvornica na svijetu po potrošnji plina i proizvedene tone gnojiva. Slijede ulaganja u big bag vreće koje koriste farmeri diljem svijeta i koje će se koristiti i kod nas. U te vreće je YARA pakirala u ptkm, a teže 1000 kg. Jel ti misliš da je to sve moguće u truloj tvornici gdje su svi mortus pijani. Naravno da je nemoguće i nemoj trovat više ugledno društvo ovog foruma svojim dosjetkama iz dječjih pustolovina.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ja sam vam samo htio opisat pobliže, kako to tamo izgleda. Tu ima jaaaaaaaaaaaaako puno prostora za napredak. Pod hitno treba ove starije u mirovinu. Super je stvar šta petrokemija i u ovakvim uvjetima ima lijepu zaradu. Za par godina to bi mogla biti odlična tvornica i odlična dionica, sretno svima koji su unutra.

..........................................................................................

Ja ne razumijem kako firma koja ostvari 900% povećanje prihoda nije renovirana čak 20 godina?I kakve su to sad glupe priče o radnicima pijancima i penzionerima u Upravi?Mislim da svi vlasnici ovih dionica žele dobro poslovanje,rast dionice i podjelu dividendi…a ne zanimaju ih ove bedastoće tipa "u tvornici curi krov"…Pa to je na Upravi firme da rješava..Svašta,ljudi moji! [angry]

dobro ljudi budimo konstruktivni a ne price rekla kazala neka brojke govore i jos jednom molim top 10 i ako neko moze uporediti trenutno cijene gnoja sa ptkm cijenama


Ja ne razumijem kako firma koja ostvari 900% povećanje prihoda nije renovirana čak 20 godina?I kakve su to sad glupe priče o radnicima pijancima i penzionerima u Upravi?Mislim da svi vlasnici ovih dionica žele dobro poslovanje,rast dionice i podjelu dividendi…a ne zanimaju ih ove bedastoće tipa "u tvornici curi krov"…Pa to je na Upravi firme da rješava..Svašta,ljudi moji! [angry]

U pravu si Klas…….to su minorne informacije /namjerne ili ne?/ Petrokemija je SAMO na kratko još

"neprepoznata" ali vrlo dobro POZNATA dionica, Dobro veliš, upravo to treba riješavati. I ja osobno sam mijenjao krovište……..da budem up-to-date ali i iz eko-razloga. Rezultat više nego dobar. Stučnjaci Petrokemije su za to
dokazali svoje znanje. Samo "lajbeki" to ne kuže!
O podjeli divinedi sam nešto ranije pisao (tu će biti glavni sindikati, "mladi dioničari", lokalni izbori u proljeće…..whatever! Pravi dioničar Ptkm će znati ocijeniti.
Sve se odigrava uglavnom unutar "zna se" i tu je teško doći do realne vrijednosti dionice. Sad je trenutak za grabež i to vladajući neće propustiti. Uostalom W. Buffet je nedavno postao najbogatiji (na svijetu) i prešišao B. Gates-a? Good luck!
P.S. o ulaganjima u tehnologiju, transport i sl. možemo uvijek naći na:
http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=52


Ja sam vam samo htio opisat pobliže, kako to tamo izgleda. Tu ima jaaaaaaaaaaaaako puno prostora za napredak. Pod hitno treba ove starije u mirovinu. Super je stvar šta petrokemija i u ovakvim uvjetima ima lijepu zaradu. Za par godina to bi mogla biti odlična tvornica i odlična dionica, sretno svima koji su unutra.

Hvala na dobrim željama! Potra….
"………Za par godina to bi mogla biti odlična tvornica i odlična dionica",,,,,
To je dionica Perokemije već DANAS.

marcello

Poštovanje i pozdrav svima![smiley]
Pratim ovaj forum duže od godinu dana a redovito topic o ptkm.Do sada se nisam izravno uključivao u raspravu jer to nisam želio a putem mail-a kontaktiram s jednim uvaženim forumašom.Međutim,ponukan određenim postovima potrabbb-a prepunih laži prisiljen sam reagirati.
Zaposlen sam u ptkm duže od 20 godina i prošao sam praktično sva postrojenja i poznajem mnogo radnika.Toliko o meni a sada o tvrdnjama potrabbb-a:
1.Ovi stariji su većinom kronični alkoholičari koji samo čekaju mirovinu
Poznajem 3 radnika ptkm koje možemo nazvati kroničnim pijancima-jedan je dobio izvanredni otkaz ugovora o radu,drugi je dobio premještaj na slabije plaćeno mjesto uređivanja zelenih površina u krugu tvornice(po zimi čisti snijeg) a treći je na liječenju u Popovači te ako to ne uspije završit će kao ovi ranije opisani. [bye]
2.Zamislite si tvornicu u koju 20 godina nije ulagano
Ako želite zamisliti takovu tvornicu onda morate pogledati na istok:bliži-BiH i Srbija,a dalji-Ukrajina i ostale države bivše SSSR….pričali su mi kolege koji su tamo bili kako izgledaju firme i proizvodnja u koju nije ulagano 20-ak i više godina….katastrofa od kvalitete i produktivnosti,npr.Ukrajinci svoje kompresore pokreću skupim(struja) elektromotorima a u ptkm se kompresori pokreću parnim SIEMENS turbinama…itd.Koliko se svake godine ulaže u ptkm to se najbolje vidi iz FI a ulagalo se i tijekom ratnih godina kada su stručnjaci iz ptkm projektirali i pustili u rad čađaru u Iranu…
3.Krovovi hala prokišnjavaju, još uvijek se koristi 90% uređaja i alata odkad je nastala Petrokemija
Da,krovovi ponekad prokišnjavaju ali se i konstantno popravljaju i to ne utječe na kvalitetu i kvantitetu proizvodnje.Ovo o 90% uređaja baš ne razumijem,no ako imate doma Zepter ili AMC posuđe onda znate da će vas to posuđe služiti doživotno,tako i veliki dio posuda u ptkm traje duugo i trajat će i dalje….
Ima još puuno toga,no za prvi puta više nego dovoljno….

evo top 10 sa 07.11.2008.

1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 98.396 2,95 Skrb. račun
5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 70.944 2,12 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D. 39.351 1,18 Skrb. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
Ukupno: 67,05

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Naš kolega potrabbb ima dobre namjere i svoja zapažanja temelji na primopredaji kolega i prijatelja iz grada Kutine.
Međutim Petrokemija je jedna od najefikasnijih tvrtki na svijetu

Konkurentnost dobra
Kompanije razvijenih zemalja u proizvodnji jedne tone dušičnih gnojiva u amonijskom obliku koriste 850 m3 plina, a ruske za istu proizvodnju koriste 1,300 m3. Uzimajući u obzir planiranu proizvodnju Petrokemije u 2007. od 1,239.000 tona gnojiva te planiranu potrošnju plina od 650 do 700 milijuna m3, potrošnja plina po toni proizvedenog gnojiva iznosi između 564-605 m3 plina što ukazuje na to da je vrlo konkurentna u usporedbi s ostalima, no navedeni problemi rezultiraju lošim financijskim pokazateljima.

izvor jedan stari članak 18. svibanj 2007.
http://www.poslovni.hr/43008.aspx

A što se tiče modernizacije i ulaganja prenijet ću jedan link iz intervjua našeg predsjednika u Lideru

• Kako stojite s investicijama?

– Unatoč svim poteškoćama unatrag sedam godina uspjeli smo investirati oko 300 milijuna kuna u modernizaciju tvrtke. Sada pripremamo novi investicijski ciklus. Moramo investirati u zaštitu okoliša kako bismo se prilagodili EU i to će biti minimalno 80 do 100 milijuna kuna na godinu.

http://www.liderpress.hr/default.aspx?sid=49016

Danas je tržišna kapitalizacija samo duplo veća od uloženih sredstava koja su osigurala visoku konkurentnost i profitabilnost koja je iskazana u prvih 9mjeseci.

Mnogi se pitaju zašto onda dionica pada a ne raste na burzi:
1. bull je market
2. Kada govorima o dionicama i njihovim vrijednostima vrlo bitna karakteristika tržišta je njegov anticipativni karakter, odnosno puno je bitnije što će biti od onoga što je bilo. Svijet je u reseciji pa su sva buduća očekivanja već ukalkulirana u cijenu. Zato su brodari pali u US marketu 10X a proizvođači umjetnih gnojiva 30-50%, a cijena dionice ptkm je pala manje od crobexa od nove godine.
3.Kriza pogađa auto industriju, brodare, ,proizvodnju standardnih proizvoda za velike mase (tipa fashion sunčanih naočala), pogađa segment usluga i restorana, itd.
Najmanje pogađa prehramebene proizvode, međutim cijene umjetnih gnojiva padaju jer farmeri nisu u mogućnosti dobiti kredite i bez obzira za povećanu potražnu za umjetnim gnojivima cijena im pada jer malo tko ima keša.
Ukoliko ova godina prođe bez upotrebe umjetnih gnojiva u običajenoj količini prinosi će znatno pasti a onda dolazi do porasta cijene žitarica i pada standarda i ponovnog poveććanja cijena umjetnih gnojiva pa se vrtimo u krug. Na Us marketu Obama je obećao poticanje proizvodnje alternativnih goriva pa su dionice proizvođača gnojiva jurnule po 20-25% gore.
Tko želi može sve provjeriti na yahoo finance.

Nedavno je jedan naš kolega napisao da su mu brodari u fokusu,
Brodari su nešto kao indikataor svjetske trgovine pa se većem djelu slažem jer isti mogu biti dobar pokazatelj oporavka svjetske ekonomije , naime u našem slučaju /petorkemija/ mnogi prevoze rasute terete; žitarice, i umjetna gnojiva pa je BDI index jasan pokazatelj da li se trgovina ovih baznih namirnica oživljava.
Kad BDI index živne trgovina se počela oporavljati , a stim u vezi i cirkulacija umjetnih gnojiva.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Mnogi se pitaju zašto onda dionica pada a ne raste na burzi:
1. bull je market

Ispravak, u brzini sam napisao
1. bull market, a mislio sam na bear market.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Vjerojatno nisi ni svjestan da si ugazio u osinje gnjezdo, bit ce sad paljbe "lazov, dupli nick, provokator"…a to što pišeš je opće poznato, ista situacija u 99% državnih firmi..

Ja sam samo napisao kako to otprilike u petrokemiji izgleda. Još milijun stvari nisam rekao. Neke sam napisao ljudima na pm koji su me pitali detalje. Da se razumijemo, da ovu dionicu nemam, niti sam ju imao, niti ju sutra- prekosutra mislim kupiti. Jednostavno želim ljudima pokazati kako to pobliže izgleda. Zamislite si tvornicu u koju 20 godina nije ulagano. Mislim da je ovo pozitivno izvješće fantastična stvar za petrokemiju, samo da tako i nastavi i možda jednom ova dionica bude i četveroznamenkasta. =)
[/quote]

kolega, lazes. Ako pogledas financijske izvjestaje od 2002. pa do danas, vidjeti ces da je ukupno ulozeno 309 milijuna kuna u kupnju materijalne i nematerijalne dugotrajne imovine.
Taj podatak se vidi u poziciji AOP 072. Samo u 2008. godini je ulozeno 66 milijuna kuna. Prilazem i popis ulaganja po godinama od 2002. sto sam iscitao u financijskim izvjestajima i zbrojio. Takodjer mozete vidjeti ostale pokazatelje.
Udio inozemnih prihoda je bio tocno kao i prethodnih godina na razini od preko 70% sto odogovara prethodnim godinama, i o cemu sam govorio da ce zbog veceg udjela inozemnih prihoda i vece cijene gnojiva vani PTKM ostvariti rekordni rezultat za 3Q.
Pozdrav.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

PROGNOZA Prema prvim dugoročnim predviđanjima i dalje će biti toplo
Slijedi blaga zima bez snijega
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3193044/index.do

Prema podacima američke Nacionalne središnjice za vrijeme, u sljedećem tromjesečju – prosincu, siječnju i veljači – temperature u Hrvatskoj bit će od pola stupnja do stupnja više od dugogodišnjeg prosjeka, a izgleda da će takve temperature biti u cijelom središnjem i sjevernom dijelu Europe. Za usporedbu, srednja temperatura za tri zimska mjeseca u Osijeku iznosi 0,5, u Splitu 7,6, u Rijeci 7, a u Zagrebu jedan stupanj Celzijev.

nema govora o nestasici plina ove zime.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

nije provjereno ali _____čujem____ da bi se za PTKM mogli grabati , nešto kao za INU- uz cijenu do 1000.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

New Report

Close