PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Goran8:

sampras:

mika:

Simone:

PTKM-R-A Kupnja Prodaja 243,00 80 240,67 127 240,66 80 240,51 100 240,01 78 236,11 11 236,00 100 235,50 150 235,00 100 230,13 263 250,00 993 257,98 115 257,99 100 258,00 110 259,00 58 264,90 70 264,98 15 264,99 106 265,00 276 267,00 200 Evo ih napadaju na 250

kad ovako rasprostrete naloge na prodaji naravno da ćete zaustavit kupnju jer svi čekaju malo niže. No to je za nas strpljive potpuno nebitno, jer današnji izvještaj jasno govori da je realna cijena na 4 znamenke.

Kada INA prestane davati plin u bescijenje realna cijena će biti dvoznamenkasta.
Ulaskom u EU nema ništa džabe sve se plaća, INA pada a PTKM raste jer je INA subvencionira.

O kakvom đžabe plinu pričaš, da nema plinovoda Pula Karlovac tko bi ljeti trošio plin i prije nego što napišeš još kakvu glupost bolje pročitaj zadnjih cca 300 postova na ovoj temi naročito postove BigBossa

Po tvoj logici je bolje prodavati ispod nabavne cijene nego nikako ne prodavati.
Pa mislim da si ti najveći biser na ovome forumu.
Ti voliš biti u minusu već na nuli ovako glasi prevod tvoga posta.

Ne mogu vjerovati kakvih sve ljudi ima


Ja tebe nisam vrjeđao.
Ali mi te je jako žao što s neinformiran i neuk što se burze tiče a i jako mi je žao što si izgubio velike novce na INI pa svoju frustraciju lječiš na njenoj temi.
Ali me jedna stvar jako boli što si ljen da pročitaš postove unazad 300 stranicaili čak cijelu temu PTKM

Ina ne gubi pare zbog Petrokemije i HEP-a već zbog niza drugih stvari koje je i međuostalim iscrpno iznjela njena bivša zaposlenica koja je sada u stranci Jedino Hrvatska

Vidim da znaš čitati i pisati pa onda je za prepostaviti da si jako ljen

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Ajde idi negdje drugdje gdje razumiju što se piše i što je projekcija rezultata od 2008. i što je očekivana dobit u 2008. i 2007.

Prvo nauči čitati, pa razumijevati što se piše, pa kada si uspio interpetirati informaciju onda bar napiši konstruktivno i istinito……….

Cartmann abuse forum………….

Ja sam za peticiju da se cartmanna sankcionira zbog laganja i njegovog pisanja neistinitih informacija……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


lebowski: ” Dobit je 50% veća od najavljene, a ni u najjavljenu mnogi nisu vjerovali jer sve do sad PTKM je imala negativni zadnji kvartal, zbog neisporuke plina. Koliko je dobit (ne)očekivana, vidjelo se po jutrašnjem skoku, a i po dnevnom kretanju cijene. ” Koji su to “mnogi”? Proteklih mjeseci kad se očekivalo izvjesce pljuvali su me kad bih napisao da očekujem oko 50-60 milijuna kuna dobiti, nazivalo svakakvim pogrdnim imenima, kao i danas. Tad su neki koji danas svršavaju na 77milijuna spominjali 350 milijuna, pa čak i 450 milijuna kuna dobiti te računali omjere P/E i P/B po tim ciframa, a jao si ga onom tko bi napisao da to nije realno. Sad kad je dobit 77 milijuna isti ti urliču od sreće, a doznajemo i da su se bojali. Nakraju ispada da sam ja, pljuvac i druker bio veci optimist od svih navlakača, samo sto sam pisao ono sto mislim, dok su oni pisali kako ocekuju dobit od vise stotina milijuna kuna, a u stvarnosti ocekivali nesto sasvim drugo, kao sto se danas pokazalo.

ajde buco ti je napisao šta te ide.Ovo ti je najbolja da si ti očekivao dobit do 60 milja. A Kad se dignu kapaciteti neto dobit će biti 450 milja najmanje. Nemaš šta reć na ovakve rezultate i to je jedna i jedina istina.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ne znam čemu ovakve rasprave. Mi danas govorimo o činjenicama i bahatosti velikih. Ovu godinu je bilo planirano milijun kuna dobiti, a tek 2010. godine 40 milijuna. Zato umjesto da se utvrde dane činjenice vi opet s ego tripovima po forumu. Ovu besmislenu raspravu vodite na nekim drugim dionicama ili još bolje forumima.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Proteklih mjeseci kad se očekivalo izvjesce pljuvali su me kad bih napisao da očekujem oko 50-60 milijuna kuna dobiti, nazivalo svakakvim pogrdnim imenima, kao i danas.

Možda si to napisao u svojim snovima, labuđim percem po ružičastom oblaku, ali na forumu nisi napisao ništa.

Uglavnom, dobit 77 milja, rezervacije 80 milja, amortizacija 100 milja, sve manja “ovisnost” o hrvatskim potrebama, a još nismo vidjeli kako će na prihode utjecati povećanje cijena gnojiva, uz nepromijenjenu cijenu plina.

Dakle, bit će razočaranje ako i sljedeće izvješće ne bude ovako fantastično, a ni polugodišnje neće biti za baciti.

Ipak, nadam se da ćeš je uspjeti kupiti po 200 kn. [thumbsup]

l

Proteklih mjeseci kad se očekivalo izvjesce pljuvali su me kad bih napisao da očekujem oko 50-60 milijuna kuna dobiti, nazivalo svakakvim pogrdnim imenima, kao i danas.


Prijatelju ove tvoje najave dobiti su mi stvarno promakle možeš li me podsjetiti na kojoj stranici si to napisao

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Bez obzira što su je glupani zakočili danas, Petrokemija je dala najbolje izvješće godišnje uz postojeću tržišnu cijenu. To što je glupan štopa, glupana treba sjebati, samo što glupan ima puno municije, pa se glupana teško može trenutno pobijediti. Jer glupan ostaje glupan.[thumbsup]

ovo se može riješiti tako da mirovinci stave veliki nalog na kupnji bez skrivanja. Ako HYPO izlazi zatvoriće ga, ako skrbnički raiffe idu van isto. Mora se testirati tržište, a mi mali smo tu nemoćni. Šta bi falilo AZ-u da kupi sve šta ima HYPO.Ovako se neki krele iz Austrije iživljava na našoj sirotinji kojoj pucaju margini ili živci.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Bez obzira što su je glupani zakočili danas, Petrokemija je dala najbolje izvješće godišnje uz postojeću tržišnu cijenu.
To što je glupan štopa, glupana treba sjebati, samo što glupan ima puno municije, pa se glupana teško može trenutno pobijediti. Jer glupan ostaje glupan.[thumbsup]

Valentine, stoji to za glupana, no svi ovdje pokušavaju prezentirati ptkm kao da je izolirani slučaj. Pa pogledajte stanje na tržištu dnas, jučer, prije tjedan, mjesec, dva… banana… Strah se uvukao u male i velike ulagače…

Pogledajte crobex… S obzirom na stanje na ostalim dionicama, ovdje je super, sve 5 (ako izuzmemo jučerašnji biser). Investitori su depresivni i nesigurni i to je to… Pa sunce mu žarko, Dalekovod je pao 50%, Viro >30%, HT daje dividendni prinos od 10% pa ga nitko ne želi na preko 320 kn…

Saberite se… Ptkm je za sada solidna luka u ovoj oluji…

A NAJZANIMLJIVIJE OD SVEGA je da je nekima ova firma bila super i vrijedila ove pare kad je bila gubitaš… sada kada zarađuje više od velike većine “nebeskih” građevinara, sada je govno… sada vrijedi 8 kn… ili 12 il 40, nebitno.

A pete sampras… daj radije zovi upravu ine neka gradi skladište plina… kada nam bude sposobna isporučivati plin CIJELE godine, tada ćemo pristati i na cijenu bez tog bijednog diskonta ( BBoss ti je dao već 10 puta pregled cijena). I nemoj tu predstavljati INu kao žrtveno janje, jer je ona u biti VUK!
A većina nas ima i dionice INA-e tako da nam (barem meni) nije u interesu blatiti istu, već samo izreći istinu. Vadi se na HEP i Petrokemiju, a ne spominje koliki dio kolača od goriva uzima država… koliki su im ostali troškovi poslovanja… svaku stvar plaćaju 10 puta više nego vrijedi, a od obnove rafinerija… nema ni ob…

Tako da svoje bisere sačuvaj za nekog drugog. Petrokemija nije idealna, nije broj 1 u svijetu, ali je daleko od smeća kako vi neki pokušavate pokazati…

moja preporuka za vas: Nemojte pratiti, nemojte kupovati–> pa nećete ni izgubiti… a ako pišete iz samaritanskih razloga, jer želite učiniti dobro djelo, odite volontirati u starački dom, odite pomoći zidati kuću nekoj sirotinji ili jednostavno odite u caritas odnjeti potrepštine… Užasno ste zli i bezobrazni.

Komentirajte dobit, zalihe, potraživanja, OBVEZE, EBITDA, amortizaciju, cijene inputa i outputa, itd.

Pozdrav

@geronimo: izvini, ne razumijem šta je Samprasu “promaklo”. Opet je , kao juče, na 240, možda če se zatvoriti još niže. Bojim se kako če biti sutra odnosno do izvješča za 1. kvartal 2008.
Samo če se popunit još nekoliko desetina strani postova na temu PTKM, ali ništa se ne mjenja, stvari idu dalje svojim standardnim putom. [embarass]


Prijatelju ove tvoje najave dobiti su mi stvarno promakle možeš li me podsjetiti na kojoj stranici si to napisao

Koliko su iznosile moje najave dobiti koje ti nisu promakle?


Prijatelju ove tvoje najave dobiti su mi stvarno promakle možeš li me podsjetiti na kojoj stranici si to napisao

On nikada ništa korisno nije napisao i što je napisao nema nikakve veze s PTKM………….

Cijena gnojiva i dalje fiksna uz malu korekciju……….[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Bliži se privatizacija PTKM a vlada RH razmišlja o dva modela, provjereno!!!!!!

New Report

Close