PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uvijek volim svratiti u svoje gnijezdo a posebno kad vidim da je uzbudljivo.

Mislim da nama trgovcima na burzi ne treba nikakvo moraliziranje jer sam ja vjerojatno zaradio kad sam kupio od Janeza, Janez od Dijoničara, Carmann od mene, itd itd itd itd.

Pogledajte se u ogledalo…mi smo preprodavači magle … i to je jedina istina. Neki put na špekulacijama zaradimo, a neki put izgubimo.

Zašto bi ja Zorana Mamića mrzio što je kupio 64 paketa HTa, zaradio novce, uhvatili ga a nisu ga mogli kazniti. Pa on je imao muda izložiti se kao javna osoba a ja kao anonimus nisam. Svaka mu čast.

Čovjek koji je kao radnik petrokemije dobio nešto što nije ni mislio da će dobiti (drugi koji su otišli u propast nisu bili te sreće a i Petrokemija je skoro nastradala) a trebaju mu novci, prodat će dionice ispod stola i bit će zadovoljan i neće snositi nikakav rizik. A čovjek koji kupi dionice snosit će rizik da izgubi sve, ili zaradi duplo.

A svi mi to radimo svaki dan…kupujemo i snosimo rizik za to.

Poštovanje svima i NHF [thumbsup]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

@Simone,

Potpuno se slažem sa tobom, svi smo mi prodavači magle. Može PTKM drastično gore, ili dole, ili obrnuto, drastično dole ili drastično gore. Ne zna ni sam bog što če se desit, može i to stagnirati na oko 230-240 još duže vrijeme, sa karakterističkim cca. 1.000 dionica prometa po danu. I da vlada zaista želi tvornicu privatizirati neče joj biti lako (sindikat, veliki višak radne snage, obječanja radnicima…).
Ja od prošlog juna nisam ništa dokupio, ništa još prodao, pokušao na 255 prije nekih pola mjeseca ali nisam uspio, i za sada na 235 "iz zanata" ne prodajem.

oko kupnje dali to znaci da ce oni koji su iskazali zelju za kupnjom dionica dobiti od hrvatskog fonda za privatizaciju da moraju uplatiti od.02.06 do 12.o6. iznos novca ili ce se uplate vrsiti tokom ovog mjeseca

5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 75.001 2,24 Skrb. račun

Nema više one agresive na kupnji.
Možda i oni čekaju jeftinije dionice??????
[wink]

Iskreno cak bi volio da padne cijena malo, skupilo se nesto love od trejdanja a moj je princip da dijelom zarade od trejdanja dokupim PTKM i ATPL.Samo nisam bas siguran da ce pasti ali mozda nas iznenadi.

SAM PROTIV SVIH

pozdrav svima.

može k/p

hvala unaprijed [thumbsup]


pozdrav svima.

može k/p

hvala unaprijed [thumbsup]


nemaš šta vidjet

Nove vijesti……..

Oštećenja od potresa u Kini oštetio je 3 tvornice koje proizvode gnojivo, pa su te tri tvornice izvan pogona, daljna navala kupnje gnojiva u Azijskim državama i Oceaniji uvjetovala je rast cijena svih gnojiva od 20-40 posto u ovome tjednu a nekih vrsta i preko 90 posto…….

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Večernji list danas:
"Vijeće EU-a potvrdilo je da je Hrvatska ispunila mjerila za otvaranje pregovora u poglavljima Sloboda kretanja kapitala i Regionalna politika i koordinacija strukturalne pomoći, doznaje se iz diplomatskih izvora u Bruxellesu."
Jučer navečer u Poslovnim vijestima HRT1 rečeno da je vlada za ispunjenje kriterija predala i planove privatiacija svih tvrtki koje su u večinskom vlasništvu države odnosno HFP. Među tima je ne samo brodogradnja o kojoj se toliko priče nego i Petrokemija. No, detalji se ne iznose vjerojatno jer se čeka početak pregovora. Predstavnik sindikata u HFP tim povodom jučer u emisiji plače nad sudbinom radnika…..tko zna šta si misli. Nažalost bio sam podaleko od televizora pa nisam čuo detalje.
Za PTKM je bitno upravo to poglavlje Sloboda kretanja kapitala !!!

marcello


Večernji list danas:
"Vijeće EU-a potvrdilo je da je Hrvatska ispunila mjerila za otvaranje pregovora u poglavljima Sloboda kretanja kapitala i Regionalna politika i koordinacija strukturalne pomoći, doznaje se iz diplomatskih izvora u Bruxellesu."
Jučer navečer u Poslovnim vijestima HRT1 rečeno da je vlada za ispunjenje kriterija predala i planove privatiacija svih tvrtki koje su u večinskom vlasništvu države odnosno HFP. Među tima je ne samo brodogradnja o kojoj se toliko priče nego i Petrokemija. No, detalji se ne iznose vjerojatno jer se čeka početak pregovora. Predstavnik sindikata u HFP tim povodom jučer u emisiji plače nad sudbinom radnika…..tko zna šta si misli. Nažalost bio sam podaleko od televizora pa nisam čuo detalje.
Za PTKM je bitno upravo to poglavlje Sloboda kretanja kapitala !!!

Evo ti dnevnik HRT-a pogledati 04.06.2008. na vremenu od 5:58
Citat
vlada za ispunjenje kriterija predala i planove privatiacija svih tvrtki koje su u većinskom vlasništvu države odnosno HFP,

eto potvde da privatizacija PTKM nije daleko

http://www.hrt.hr/?id=181

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zanimljivo je od 6.-9. minute, naročito onaj dio gdje se vlada već od 1. srpnja ove godine odriče zaštitnih klauzula i ograničenja prema potencijalnim kupcima prilikom privatizacije državnih firmi!

marcello

fala ti bogboss jer juce nisam gledo dnevnik buduci da sam malo dublje zagledo u casicu
tu ce jos biti natezanja ali polako sve ide svojim tokom
pofuk

pa morat cemo im napraviti sve ustupke ukoliko zelimo uci u EU
po tim mislim i prodaju nase nacionalne imovine… i PTKM naravno..
rijesenje u vidu radnika za PTKM je povecanje kapacitete….za izgradnju treba nekih 1.5-2 godine, i to je tamana to onoga trena kada bude i razvijenija infrastruktura nabave plina (LNG, pravac Madjarska, druga cijev prema sloveniji….) koja ce moci namiriti potrebe vecih kapaciteta.
a sada je idealno vrijeme da ukljucimo strateskog partnera koji ce to sve naravno i izorganizirati jer smo mi sami nesposoni, odnosno drzava je nesposobni vlasnik.

Ocekujem da ce se vise znati kada se rijesi kombinacija INA-LNG-PTKM-gradnja skladista plina, jer je to sve povezano….
vrijeme istjece, i Vlada je pod pritiskom da odradi svoj dio posla ako zeli u EU do 2010-11, ako nebude nista od toga Sanader se moze pozdraviti sa politickom karijerom [wink]

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Malo sam skeptičan sa tim dokumentima,
jer da je samo mrvica izašla na vidjelo danas bi likvidnost na ptkm-r-a bila puno veća.
Svakako čekam 2 godine privatizaciju, dobre FI, proširenje kapaciteta, i liberalizaciju tržišta.
Vidjet ćemo sve uskoro

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Malo sam skeptičan sa tim dokumentima,
jer da je samo mrvica izašla na vidjelo danas bi likvidnost na ptkm-r-a bila puno veća.
Svakako čekam 2 godine privatizaciju, dobre FI, proširenje kapaciteta, i liberalizaciju tržišta.
Vidjet ćemo sve uskoro


cuj s obzirom kakvo je raspolozenje na burzi bilo je i za ocekivati da bu se petrica ovak ponasala s time da bas i nisu nekaj konkretno rekli

New Report

Close