PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Erste će prvenstveno braniti cijenu od 200 kn za koju sumnjam da će se ikad ostvariti jer ako padne ispod toga nesmije više kupovati i nema kontrolu nad PTKM. 225 kn i kapitalizacija je 750 milja, a to je i neka druga zona otpora. Ja sam malo prodo od svega pa tako i malo PTKM tek toliko da budem 15% u kešu, pa moram priznat da i malo priželjkujem da opet ode dole. Ono što me osobito veseli jest da smo se riješili većine plašljivaca i kod najave privatizacije početkom godine bilo je vidljivo da jako puno ljudi želi ući unutra, ali dok se nešto konkretno ne objavi možemo se frigat. Pogotovo sad ih ni ne kupuje puno jer svi čekaju 2Q. Kod nas i nakon ovog poskupljenja ima prostora za još 20% povećanja cijena dakle i u ovom kvartalu ćemo prihoditi bar 60 milja kn manje nego što bi trebali. Projecirani P/S 0,3 za 2008. pri ovoj cijeni dosta toga govori…





a moj sinek, cijene hrane divljaju, a za proizvodit hranu treba gnjojivo, pa sad ti malo racunaj, ako tebi sad trenutno igra 10kn dole ili gore na ovoj dionici koja se trzi ispod bv trenutacno, ali znate sta mi je palo na pamet w buffett je sad trenutacno u europi a njegova zadnja ulaganja su bila na podrucju prehrane, dovoljno je iskusan da zna da nema hrane bez gnjojiva a nasa petrica bi po njegovim standardima da je smjestena negdje u sad-u bila odlicno ulaganje. PTKM se uklapa u svim segmentima u njegovu filozofiju investiranja.
[/quote]

Gledam lucidus, tržio se je po 18kn i nitko ga nije htio, a sad se otimaju za njim po 55-60 u samo 40-tak dana.
Filozofija malih nikad se ne mijenja, kupuju kad raste, prodaju u strahu kad pada i opet tako.
Igraju rulet "burza", i čude se kako im ne ide.
Zašto— jednostavno neznaju kad treba kupovati a kad prodavati i ulažu spontano na feeling.

Dugoročno gledajući ovaj sektor (petrokemija) ima perspektivu, kakvu perspektivu i kada – vidjet ćemo možda i na skupštini u srpnju.
Pa što mislite da će cijena hrane i energenata u RH biti jeftinija u odnosu na druge države EU.
Pa mi trebamo članicama EU kao tržište odnosno kao kupci njihovih proizvoda i usluga i sigurno im se ne bi svidjelo da sad mi postanemo izvoznici i prodajemo njima naše prehrambene proizvode.
Nivelacija cijena je realnost i to će se dogoditi vrlo brzo.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo jedno otvoreno pitanje- vezano za dodijeljivanje dionica; od kada će biti dostupne lock – up dionice?

Hvala unaprijed

12,45 posto dionica te tvrtke.

Dionica te tvrtke prodavat će se radnicima po 114 kuna, na što će se obračunavati 20 posto osnovnog popusta te dodatni popust od po jedan posto za svaku godinu radnog staža. Ista cijena bila je određena u kuponskoj privatizaciji.

Pravo na kupnju dionica imat će sadašnji i bivši radnici te umirovljenici Petrokemije, svih njezinih pravnih prednika i društava u stopostotnom vlasništvu Petrokemije koji u provedenom postupku prodaje nisu kupili Inine dionice.

Radnici s manje od godinu dana staža u Petrokemiji moći će kupiti najviše 30 dionica.

Ono je najkraće za radnike s 40 i više godina radnog staža, i za njih traje mjesec dana, a najduže lock up razdoblje od godinu dana je za radnike s manje od 10 godina radnog staža.

pozdrav Čađara boysima!!!


Erste će prvenstveno braniti cijenu od 200 kn za koju sumnjam da će se ikad ostvariti jer ako padne ispod toga nesmije više kupovati i nema kontrolu nad PTKM. 225 kn i kapitalizacija je 750 milja, a to je i neka druga zona otpora.

Kolega,
svi će postavljati naloge na navedene razine, a trgovina će se odvijati po većim razinama.

Budući da je dno poznato, glavnu ulogu u kreiranju cijene ptkm-r-a ipak neće igrati radničke dionice
već poslovanje tvornice.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Petrokemija je ok, ali sadašnja cijena je cijena koja je bila negdje u 09/2006 godine. Zašto je u redu da Erste harači po dionici i odlučuje hoće li pasti poslije dobrog izvještaja i rasti poslije lošeg izvještaja? Tko tu koga? Ovi iz Erste su definitivno najveži insideri i tu je problem.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Petrokemija je ok, ali sadašnja cijena je cijena koja je bila negdje u 09/2006 godine. Zašto je u redu da Erste harači po dionici i odlučuje hoće li pasti poslije dobrog izvještaja i rasti poslije lošeg izvještaja? Tko tu koga? Ovi iz Erste su definitivno najveži insideri i tu je problem.

Pa što ti je tu problem ako imaju povlaštene informacije, pa stalno kupuju zar ne,
Ili bi ti možda htio da su među top10 Sanader i Polančec pa da sa sigurnošću možeš ući u ovu dionicu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Petrokemija je ok, ali sadašnja cijena je cijena koja je bila negdje u 09/2006 godine. Zašto je u redu da Erste harači po dionici i odlučuje hoće li pasti poslije dobrog izvještaja i rasti poslije lošeg izvještaja? Tko tu koga? Ovi iz Erste su definitivno najveži insideri i tu je problem.

imaju dobar razlog…
http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/search/main.html?searchterm=AT0000A09MF0&LANG=en

[thumbsup]


pozdrav Čađara boysima!!!

Pozdrav kolega Hakela! Da li još uvijek čuvaš čađ ili si se prebacio na druga tržišta?

marcello

@ vilma

imaju dobar razlog…
http://www.rt.boerse-stuttgart.de/pages/search/main.html?searchterm=AT0000A09MF0&LANG=en

Kolega,
može li malo pojašnjenje ove tablice!

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@goran8

pa ako ja pravilno razumijem call znači, cijenu dionice, koju brani izdavatelj certifikata u ovom slučaju erste, a to je i cijena o kojoj sam pričaš, da je trenutni minimalac za petricu….
e sad obično (teoretski) call pozicije se stavljaju, kada se očekuje rast dionice, a u istom trenutku treba i banka neko osiguranje (političko ili neko drugo s*anje, neizvesnost, radničke dionice etc) ako sve ne prođe po planu…a to je još uvijek slučaj (na žalost) kod ptkm (radnici, cijena plina, surovine)
isto vidimo, da je strike (kritična točka) kod 200,00kn, što kod vrijednosti dionice možda ne znači puno ali kod certifikata sigurno puno više…
meni ne izgleda loše ova situacija, kad su se big playeri ovako stavili (mogli su se stavit na 150,00)…
ako griješim (ipak sam amater), molim iskusne (mislim, da su leti i cartman nešto znali o tome napisati) za ispravke, kako bi možda dobili djelomični odgovor na buduče kretanje ove drame od dionice i mogučih scenarija…

pozdrav



@goran8

pa ako ja pravilno razumijem call znači, cijenu dionice, koju brani izdavatelj certifikata u ovom slučaju erste, a to je i cijena o kojoj sam pričaš, da je trenutni minimalac za petricu….
e sad obično (teoretski) call pozicije se stavljaju, kada se očekuje rast dionice, a u istom trenutku treba i banka neko osiguranje (političko ili neko drugo s*anje, neizvesnost, radničke dionice etc) ako sve ne prođe po planu…a to je još uvijek slučaj (na žalost) kod ptkm (radnici, cijena plina, surovine)
isto vidimo, da je strike (kritična točka) kod 200,00kn, što kod vrijednosti dionice možda ne znači puno ali kod certifikata sigurno puno više…
meni ne izgleda loše ova situacija, kad su se big playeri ovako stavili (mogli su se stavit na 150,00)…
ako griješim (ipak sam amater), molim iskusne (mislim, da su leti i cartman nešto znali o tome napisati) za ispravke, kako bi možda dobili djelomični odgovor na buduče kretanje ove drame od dionice i mogučih scenarija…

pozdrav


kolega, više zaključaka nije točno u Vašoj analizi. Najvažnija pogreška je u tome što mislite da će erste braniti tu razinu cijene niti bilo koju. Sve što se može zaključiti iz navedene pojačane kupnje erste banke je da su nešto ovih certifikata i prodali.
poz…

Zapamtite strategiju, na sve moguće načine se plasiraju vijesti na forumu na većini svjetskih jezika, izađe se sa svom količinom i čeka novi pad, tada se na forumu zašuti, a ako baš treba nešto reći reći će da onaj tko nije prodao nije izgubio i slične gluposti.

Zadnja 234 kuna s tendencijom daljnjeg pada ispod 200 kuna. [bye]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Vidi se 210 kuna

Kupnja – PTKM-R-A
200 225,03
50 216,00
30 213,00
100 210,11
100 210,01

Prodaja – PTKM-R-A
35 234,00
372 240,00
16 245,00
63 247,99
241 248,00

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close