PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Angriff, 06.05.2008. u 15:08
Da vrijedi ovo što Mika piše i on bi odmah prodao dionice PTKM i kupio npr. americki officemax (nyse: OMX), promet za prvi kvartal 2,3 milijarde usd, dobit 580 milijuna usd, P/E 6.89, P/S 0.16, P/B 0.63, 36 tisuca zaposlenih… eto, ako je vec tako dobar nek fundamente OMX-a ubaci u tablicu pored PTKM i da svoj zakljucak

Cartmann, pa kakve veze ima ovaj post i što treba značiti? Da neka firma u SAD-u koja se bavi sa opskrbom uredskog materijala ima bolje pokazatelje od PTKM’? Radi se o totalno različitom tržištu, totalno različitim kompanijama i sektorima i stvarno..vjerojatno ti samo nedostaje negativne municije za PTKM.

Kakve veze ima to sto se radi o totalno razlicitim kompanijama? Pa dionice nisu automobili da ti zelis sportski bmw, a ja ti nudim mnogo povoljniji obiteljski renault karavan, cilj koji imamo kod kupnje i prodaje dionica je POTPUNO isti bez obzira gdje se one trgovale.

Prije bi rekao da nedostaje pozitivne municije za PTKM pa se skrece s teme. Moj prijedlog je vrlo jednostavan i jasan cak i osobama s niskim stupnjem inteligencije, uvrstite pokazatelje PTKM i OMX u Mikinu formulu i odaberite

a) prodajem PTKM i kupujem OMX jer cu po Mikinoj formuli na OMX zaraditi 10x vise nego s PTKM
b) Mikina forumula nicem ne vrijedi.


Kazes da radnici/bivsi radnici/penzioneri po tvom misljenju vjeruju u perspektivu tvornice i ne budu odmah prodali, odnosno da svi koji imaju pravo kupvine super diskontnih dionica zbofg razlicitih razloga sigurno nece kupovati.

Sadašnji radnici sigurno neće prodavati, a među prošlima naći će se sigurno i nekolicina špekulantata.
Treba naglastiti da profesionalni torbari kupuju na punomoć ( a to je isključeno u ovom slučaju) ,a rođaci i prijatelji na osobu.
Kad ste rođaci i prijatelji imate “obvezu” da posudite pare, a ne da “torbarite” prijatelje.
Tako da će biti manji broj špekulanata od onih koje neki očekuju.
Još jednom napominjem da je za smjer kretanja dionice jako bitno izvješće 2Q.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


To bi moglo lansirati, kod relativno malog prometa s PTKM, pravi stampedo cijene nizbrdo. To je naravno moje misljenje, mozda se varam, vrijeme ce pokazat sta ce se dogodit kad prode prva lock up perioda.

još nešto kolega,
Ukoliko izvještaj 2Q bude dobar, a crobex iznad 4000 bodova, dionica će ići gore bez obzira na možebitni pritisak na prodaji.
Još jednom ću napisati :
Kad je svima sve jasno i svi znaju smjer kretanja cijene dionice tržište nas najčešće demantira jer je stanje već uklakulirano u cijenu.
Sjetite se euforije na brzorastućim dionicama brodara i građevinara, tamo su svi znali da je firma dobra, perspektiva zagarantirana i da će sigurno gore pa su najveći prometi protrgovani na ATH.
Svakako pogledajte koliko je porastao broj dioničara u dionicama navednih sektora u zadnjih 9-12 mjeseci i bit će vam sve jasno.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Koliko me neugodno iznenadilo izvješće toliko me ugodno iznenadilo što nije bilo panične prodaje. To bi dalo naslutiti da je dionica u zbilja čvrstim rukama. Ono što mi jako smrdi u cijelom izvješću je porast prihoda od samo 8% (bez financijskih). Dakle gnojivo je otišlo u 1Q gore za 19% u RH i van valjda najmanje 50%, a rast prihoda 8%??? ma koliko me brinulo izvješće samo po ovom mi je jasno da je izvješće ili namješteno ili je Mesarić znao da gnojivo ide gore još 20% u RH pa ga prije toga nije htio prodavati. Mada ako i 2Q nebude dobar morat ću kod sebe oglasiti žutu opasnost. Ali mislim da neće biti potrebno…

Meni to nije previše sumnjivo jer uz malo matematike vrlo smo blizu točnosti 8%. Koliko se dalo pročitati prije remonta su bile rasprodane sve zalihe, u remontu se nije proizvodilo, praznika ko u priči, drugi mjesec kraći par dana i odu sve pozitive povećanja cijene dok si reko keks[bye]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

@simone

Da ali zašto su onda zalihe povećane sa 280 na 343 mil kn dakle 73 milijuna? Čak i slučaju da zbilja nije bilo gnojiva to je u neku ruku dobra vijest jer je po tome očito da je profit u 4Q išao na uštrb 1Q 2008. Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je tona gnojiva prodano u 1Q 2007. i 1Q 2008. Ono što je sigurno jest da će do kraja godine sve biti iskazano kako jest ali cilj je ulagača predvidjeti neke stvari.

Angriff, 06.05.2008. u 20:31
Kakve veze ima to sto se radi o totalno razlicitim kompanijama? Pa dionice nisu automobili da ti zelis sportski bmw, a ja ti nudim mnogo povoljniji obiteljski renault karavan, cilj koji imamo kod kupnje i prodaje dionica je POTPUNO isti bez obzira gdje se one trgovale.

Sada ga stvarno pričaš bez veze. Evo ti onda jednako smislene (glupe) logike-p/e oraclea je preko 22; dakle gledajući p/e PTKM sa kraja godine, ista je više nego dvostruko jeftinija od Oraclea.

I da znaš nešto o tržištu uredskog materijala u svijetu i njegovim perspektivama razvoja, kao i o perspektivama razvoja ovoga sektora, onda bi znao zašto se iste kompanije ne mogu i ne smiju uspoređivati, a znao bi zašto se i OMX trži po ovoj cijeni. Ali ti to ne znaš, zar ne?

Cijena RAW materijala za proizvodnju kompleksnih gnojiva od 15.04.2008.-24.04.2008.

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



@simone
Da ali zašto su onda zalihe povećane sa 280 na 343 mil kn dakle 73 milijuna? Čak i slučaju da zbilja nije bilo gnojiva …….što je sigurno jest da će do kraja godine sve biti iskazano kako jest ali cilj je ulagača predvidjeti neke stvari.

Izgleda mi da skrtci koji pomicu svoju ceku sa 200 na 230 nece kupit nista jeftino.
Znate kako se kaze u narodu: Skrti 2x placa. Prvih 10 drzi u vlasnistvu vec 80,23 %.

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 63.920 1,91 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 39.066 1,17 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.854 0,92 Skrb. račun
Ukupno: 80,23

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 63.920 1,91 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 39.066 1,17 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.854 0,92 Skrb. račun
Ukupno: 80,23

Ispravite me ako griješim ali hpb broj 9 je prodao caa 2000kom
[shocked][angry] [undecid][angry]

[color=blue]The fertilizer industry[/color]

http://www.woodheadpublishing.com/en/book.aspx?bookID=331


Sada ga stvarno pričaš bez veze. Evo ti onda jednako smislene (glupe) logike-p/e oraclea je preko 22; dakle gledajući p/e PTKM sa kraja godine, ista je više nego dvostruko jeftinija od Oraclea.

I da znaš nešto o tržištu uredskog materijala u svijetu i njegovim perspektivama razvoja, kao i o perspektivama razvoja ovoga sektora, onda bi znao zašto se iste kompanije ne mogu i ne smiju uspoređivati, a znao bi zašto se i OMX trži po ovoj cijeni. Ali ti to ne znaš, zar ne?

Vrlo dobro znam, isto kao sto znam zasto se PTKM trzi po trenutnoj cijeni, a isto tako znamo zasto nisi kritizirao Miku kad je predstavio svoj smijesan izracun. Jedino ti ne znas da si se uhvatio u zamku.


Angriff: ” Sada ga stvarno pričaš bez veze. Evo ti onda jednako smislene (glupe) logike-p/e oraclea je preko 22; dakle gledajući p/e PTKM sa kraja godine, ista je više nego dvostruko jeftinija od Oraclea. I da znaš nešto o tržištu uredskog materijala u svijetu i njegovim perspektivama razvoja, kao i o perspektivama razvoja ovoga sektora, onda bi znao zašto se iste kompanije ne mogu i ne smiju uspoređivati, a znao bi zašto se i OMX trži po ovoj cijeni. Ali ti to ne znaš, zar ne? ” Vrlo dobro znam, isto kao sto znam zasto se PTKM trzi po trenutnoj cijeni, a isto tako znamo zasto nisi kritizirao Miku kad je predstavio svoj smijesan izracun. Jedino ti ne znas da si se uhvatio u zamku.

Koja i kakva zamka kolega?


Kakve veze ima to sto se radi o totalno razlicitim kompanijama? Pa dionice nisu automobili da ti zelis sportski bmw, a ja ti nudim mnogo povoljniji obiteljski renault karavan, cilj koji imamo kod kupnje i prodaje dionica je POTPUNO isti bez obzira gdje se one trgovale. Prije bi rekao da nedostaje pozitivne municije za PTKM pa se skrece s teme. Moj prijedlog je vrlo jednostavan i jasan cak i osobama s niskim stupnjem inteligencije, uvrstite pokazatelje PTKM i OMX u Mikinu formulu i odaberite a) prodajem PTKM i kupujem OMX jer cu po Mikinoj formuli na OMX zaraditi 10x vise nego s PTKM b) Mikina forumula nicem ne vrijedi.

uvaženi naučnik cartmann, moram priznati da mi stvarno nije jasno što si htio reći s svojim tekstom. Vjerujem da si imao neku pametnu misao u glavi, ali si je nekako čudnovato izrazio. Ove formule nisu mikine formule kako ih ti nazivaš, nego standardne formule koju koriste investitori kod procjene isplativosti njihove investicije. Preko njih dobivaju podatke o povratu na uloženi kapital kroz prognozirani račun dobiti i gubitka. Koriste razne pokazatelje statičke i dinamičke , ovi su u grupi dinamičkih koje i ja preferiram. Ako imaš podatke o prognozi RD i G OMX za idućih 15 godina može se izračunati i okvirna vrijednost firme. Ovi podaci za ptkm su zastrašujući , a poklapaju se sa trenutnim poslovanjem. Pokazuju strahovitu podcjenjenost cijene dionice ptkm u odnosu na tekuće, a još više buduće poslovanje. Ti možeš unutra ubaciti parametre za koje misliš da najbolje odgovaraju ptkm i tako dobiti svoju vrijednost firme.

Inače, bez obzira na neke velike kupnje dionica u zadnje vrijeme i dalje se traže veliki paketi ptkm za kupnju i pregovori su u tijeku.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Ovi podaci za ptkm su zastrašujući , a poklapaju se sa tralala bla kupi kupi blabla kupi kupi nek raste necu skupit pare za eskurziju blablatralala kupi KUPI KUPI blablablatralalaal

I, što kaze tvoja formula, koja ce firma vrijedit vise za 5g., OMX ili PTKM?

New Report

Close