Porezna zapečatila mali obiteljski hotel, 15 gostiju završilo na cesti

Naslovnica Forum Komentari članaka Porezna zapečatila mali obiteljski hotel, 15 gostiju završilo na cesti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Da čujemo priču vlasnika zašto nije podmirio dug?
Zar je i on nesposoban?
Vjerojatno su i velike hotelske kuće kao Maistra, Arenaturist i ostali nesposobni.
Ni oni nisu isplaćivali dividendu dugi niz godina?

Najprije se uništilo brodogradilišta, pa male obrtnike,a sada su valjda na redu hoteli[emo_zacudjen]

Dionis jako si pametan. Tko je vidio kazniti poreznog duznika? Koje razmisljanje.
Sto se jos vlasnik buni i daje u novine, bolje mu je da suti, plati dug i pokrije se usima.

Zašto bi šutio, platio dug i pokrio se ušima.
Nekim se dužnicima opraštaju kamate (radi politike), nekim se dužnicima zatvaraju objekti (često radi privatne osvete – lako dokazivo) a neki dužnici naprave ogromne štete i dalje nastavljaju poslovati uz pomoč politike.
Kada je Porezna udarila nek zna da će dobiti udarac nazad u onoj sferi gje
NE RADI PO ZAKONU, GDJE RADI SELEKTIVNO, GDJE PRIVILEGIRA, GDJE STAVLJA NOVAC U VLASTITI ĐEP.
A to da PU sustavno uništava pokazuju brojke.
Kako je moguće da iznosi i broj osoba i tvrtki dosegne ovakve brojke kakve imamo?
Treba privatizirati PU i problem rješen.


Što se jos vlasnik buni i daje u novine, bolje mu je da suti, plati dug i pokrije se usima.

Čiji si ti klon? Nekako vučeš po stilu na forumaša ovchicu????!? [emo_zloban]


Dionis jako si pametan. Tko je vidio kazniti poreznog duznika? Koje razmisljanje.
Sto se jos vlasnik buni i daje u novine, bolje mu je da suti, plati dug i pokrije se usima.

Ovca vunu mijenja ali čud nikada.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Bas me zanima jesu li i sve velike hotelske kuce podmirila sva dugovanja? Uvijek provodjenje zakona i uvodjenje reda krene i stane na izživljavanju na malima.Znam covjeka kojem su neki dan porezni dug smanjili sa 190000 na 25000.To je vise nego sto je ovaj duzan.I cemu zatvaranje? Blokira mu se racun i naplacuje iz prometa,a promet mora polagati na racun.Ovi umjesto da sisaju ovce oni ih odmah prikolju….

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

Ajmo mi ovdje malo uzdrmati institucije. Znamo tko ne radi svoj posao.
Počevši od SELEKTIVNOG ili NESELEKTIVNOG djelovanja, od NEPRAVODOBNOG reagiranja, pa do obiranja “NAGRADA” za svoj RAD/NERAD.
Tko je od raje “ZA”?


Dionis jako si pametan. Tko je vidio kazniti poreznog duznika? Koje razmisljanje.
Sto se jos vlasnik buni i daje u novine, bolje mu je da suti, plati dug i pokrije se usima.

Ćo, a ti si stvarno pametniji kad šutiš

treba izbaciti turiste van, za primjer drugima.

ugostitelji se šepure i vozaju mercedese a zamračuju promet u objektima.

takvoj praksi kazati dosta.

Ajde da pokusamo ovima sta su za red,rad i dispilinu nekako ovo objasnit na realnom primjeru.Evo s obzirom da imam svoj dobar primjer dat cu Vam ga.Uzeo sam prije nepunih 5 miseci kucu s apartmanima lokacija boli glava procjenjenu na preko 550 kilo erla za nesto malo manje od 200. Proizvodna vrijednost te kuce sa zemljom,materijalom,rukama ne moze bit ispod 450 kila erla ono da hebe rak,raka. Uzmimo sad da sam je ja sam zgradio svojim novcem bez kredita i sad je jasno hocu iznajmljivat. Pa ja ocekujem barem da zaradim 10% od te svoje investicije tj barem 45 tisuca erla godisnje od kojih cu dio morat dat za odrzavanje itd. Ali ako sam pun ono full-full 4 mjeseca tesko da cu uvatit 40 kila.Znaci ovo je nekakva sanjana cifra da je sve puno 4 mjeseca,a znamo da nece bit.Znaci ovo je najbolja opcija je 40 kila brutto. Medjutim prvo sad treba drzavi platit 1800 kuna po krevetu godisnje sto je za 32 postelje nekih 7 i po kila erla bez da mi je dosao ijedan gost. Ok placeno onda treba platit boravisnu taksu za 4 mjeseca za sve goste sto je jos 3840 erla( a pari se pizdarija 1 erlo po gostu po danu). Onda treba platit struju i vodu sto je minimalno 1200 eura mjesecno. Znaci ja sam vec dosao na 24 kila godisnje.Onda trebam prijavit ovo u porez na dohodak jer imam i druge prihode i od ovoga ce mi uzest 40% jer su moji prihodi preko 1,5 miljuna kuna godisnje (porez placen vani,ali nebitno za ovu pricu) i na kraju znaci meni ostalo 14 i po kila eura na investiciju od 450 kila erla i cetveromjesecnog zajebavanja sa turistima. I sad Vas ja pitam je li itko od Vas misli da cu se ja sa ovim zajebavat.Pa ako drzava misli da hocu grdno se vara.Radje cu sidit doma i vatat zjake.Za 14 i po kila erla tesko da cu se ja dignit u 7 manje kvarat taman da znam da cu u 7 opet ic lec.Drzim da su porezi suludo visoki i da se zbog ovakvih poreza jednostavno ne isplati radit.Drzava te demotivira da radis i tko to ne shvaca moze samo sanjat kako ce se ovdje nesto pokrenit.
Primjer broj dva mogu dati na koncesiji za sidriste i dat primjer kako jednostavno u nas nema logike radit i investirat jer ti ne ostane gotovo nista,a sad kome se da radit za gotovo nista neka radi. Druga opcija je radit i varat,a onda slijede kazne i zajebavanje sa institucijama,a za to imam jos manje zivaca.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Frankie je u pravu dobrim dijelom.

Ovi porezi uništavaju poreznu aktivnost a time više što je njihova potrošnja neracionalna.

Dakle mali obrtnik/poduzetnik plaća porez i sva soc/mirovinska prava da bi država jedva radila nekakvu soocijalnu i nekakvu zdravstvenu skrb.

Školstvo? Ima svijetlih primjera ali je generalno sve u mraku.

Opet ponavljam, nema mi nekakav Linić što govoriti kad na Croatiu Airlines potroši pola milijarde kuna tuđeg novca(poreznih obveznika) dok nije napravio restrukturiranje firme. Samo je napravio crnu rupu u središtu galaksije.

Nije bitno samo skupiti poreze nego i inačin kako se troše, jer ovakav neispravni način samo će poticati danji rast poreza.

Kome to ima smisla? Ja želim dobru uslugu za svoj novac(porez koji platim) i ako ne dobijem tu uslugu ne kupujem je više tj ne plaćam porez, kupac na prvom mjestu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ Frankie,
@domach 1984,

Svi vi pišete uglavnom teoretski .
A ja pišem iz prakse , istinito .

Nemoguće je rješiti nezaposlenost , privući investitore i pokrenuti gospodastvo prije nego se smanje porezi (572 razna davanja !) .

U Hrvatskoj se ne isplati raditi .

Najbolje je čekati na Burzi da se zaposlite u Javnom sektoru , na Državnim Jaslama .
Na burzi na kojoj čekaju samo oni iz Realnog sektora i novopridošli.
Ili da danima pohađate razne doktore i skupljajte liječničku dokumentaciju te tražite penziju .
Iako ste mladi imate veliku šanšu da dobijete mirovinu .
Mnogima je to uspjelo već u tridesetim godinama .

Ljudi su racionalni i ulažu trud tamo gdje je najisplativije .

Glupo je raditi u Realnom sektoru samo za poreze ,doprinose i ostale štibre i harače !

Samo dio Poreza kojim su oporezivani poduzetnici iz Realnog sektora (po izjavi potpredsjednika Branka Grčića u Hrvatskoj ima više od 300 raznih poreza i davanja):

25 % PDV na razliku u cjeni

20 % porez na dobit

12 % porez

18 % prirez u Zgb

i sada kada idete kupiti Mercedes platite opet porez 14 %

pa onda 10 % carina

pa na sve to opet PDV 25 %

pa porez na auto godišnje
pa cestarine
pa porez na osiguranje
pa porez na tehnički i regitraciju
pa porez na svaku litru benzina
i t.d…..
nema kaja oporezivanju.

Gospodarstvo su uništili največim porezima na svjetu !

Kako ćete prepoznati Vladu koja će izvući Hrvatsku iz krize ?

Smanjit će sve poreze Realnom sektoru 50 %!

Dobro , ne morate kupiti Mercedes (kao ja), kupite dionice (kao ja).

I na dionice od dividende ćete platiti porez (20%) +12 % i prirez 18 % Zgb.

Ili kupite nekretninu (kao ja)?

Opet ćete morati platiti porez kod kupnje i svake godine ćete plaćati porez na imovinu i nekretnine (kao ja).

U Hrvatskoj se najviše isplati ne raditi .

A ako imate kakvu lovu odmah ju potrošite na hranu i piće , sve pojedite , popijte i poserite (kao ja)pa vam nemogu ništa uzeti !

I to nije kraj deranju kože porezima od ovih Gulikoža :

Kad jednog dana otegnete papke ,
vaši će dragi nasljednici morati platiti porez na ostavljenu im imovinu ,
na vaš dom ,
na vašu vikendicu ,
na vaš auto ,
na vašu tvrtku ,
na vaš obrt ,
na vašu grobnicu…..

Ni to neće biti kraj oporezovanju !

Vaši će nasljednici opet morati plaćati porez na nasljeđenu imovinu !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/the-economist-hrvati-placaju-najvece-poreze-na-svijetu/517083.aspx [index.hr]

Matija Gubec se bunio protiv poreza od 10%:
http://www.vecernji.hr/felix-1329519600 [vecernji.hr]

.

Komentari tipicni za balkanski mentalitet! Zasto meni, a ne njemu. Ja kupujem mercedes, pa moram platiti veliki porez, ja kupujem apartmane pa opet moram platit pirez, mi se ne isplati …
Jedini pametni komentar je onaj sa blokadom racuna.
Ocigledno se protiv poreza bune oni koji i najvise imaju, i koji uredno placaju poreze vani i bez obzira koliki bili nece za to A nece rec. Ali su naviknuti igrati bez pravila u Hrvatskoj!

Slazem se da su porezi ovdje preveliki, ali balkanski mentalitet u glavama je puno veci problem. Osim toga da su na vrijeme pozatvarali sve drzavne gubitase i porezi i vanjski dug bi zasigurno bio manji. Ali da se krene u tom smjeru opet bi bili protiv.

New Report

Close