Porezna zapečatila mali obiteljski hotel, 15 gostiju završilo na cesti

Naslovnica Forum Komentari članaka Porezna zapečatila mali obiteljski hotel, 15 gostiju završilo na cesti

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Frankie je u pravu dobrim dijelom.

Ovi porezi uništavaju poreznu aktivnost a time više što je njihova potrošnja neracionalna.

Dakle mali obrtnik/poduzetnik plaća porez i sva soc/mirovinska prava da bi država jedva radila nekakvu soocijalnu i nekakvu zdravstvenu skrb.

Školstvo? Ima svijetlih primjera ali je generalno sve u mraku.

Opet ponavljam, nema mi nekakav Linić što govoriti kad na Croatiu Airlines potroši pola milijarde kuna tuđeg novca(poreznih obveznika) dok nije napravio restrukturiranje firme. Samo je napravio crnu rupu u središtu galaksije.

Nije bitno samo skupiti poreze nego i inačin kako se troše, jer ovakav neispravni način samo će poticati danji rast poreza.

Kome to ima smisla? Ja želim dobru uslugu za svoj novac(porez koji platim) i ako ne dobijem tu uslugu ne kupujem je više tj ne plaćam porez, kupac na prvom mjestu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@ Frankie,
@domach 1984,

Svi vi pišete uglavnom teoretski .
A ja pišem iz prakse , istinito .

Nemoguće je rješiti nezaposlenost , privući investitore i pokrenuti gospodastvo prije nego se smanje porezi (572 razna davanja !) .

U Hrvatskoj se ne isplati raditi .

Najbolje je čekati na Burzi da se zaposlite u Javnom sektoru , na Državnim Jaslama .
Na burzi na kojoj čekaju samo oni iz Realnog sektora i novopridošli.
Ili da danima pohađate razne doktore i skupljajte liječničku dokumentaciju te tražite penziju .
Iako ste mladi imate veliku šanšu da dobijete mirovinu .
Mnogima je to uspjelo već u tridesetim godinama .

Ljudi su racionalni i ulažu trud tamo gdje je najisplativije .

Glupo je raditi u Realnom sektoru samo za poreze ,doprinose i ostale štibre i harače !

Samo dio Poreza kojim su oporezivani poduzetnici iz Realnog sektora (po izjavi potpredsjednika Branka Grčića u Hrvatskoj ima više od 300 raznih poreza i davanja):

25 % PDV na razliku u cjeni

20 % porez na dobit

12 % porez

18 % prirez u Zgb

i sada kada idete kupiti Mercedes platite opet porez 14 %

pa onda 10 % carina

pa na sve to opet PDV 25 %

pa porez na auto godišnje
pa cestarine
pa porez na osiguranje
pa porez na tehnički i regitraciju
pa porez na svaku litru benzina
i t.d…..
nema kaja oporezivanju.

Gospodarstvo su uništili največim porezima na svjetu !

Kako ćete prepoznati Vladu koja će izvući Hrvatsku iz krize ?

Smanjit će sve poreze Realnom sektoru 50 %!

Dobro , ne morate kupiti Mercedes (kao ja), kupite dionice (kao ja).

I na dionice od dividende ćete platiti porez (20%) +12 % i prirez 18 % Zgb.

Ili kupite nekretninu (kao ja)?

Opet ćete morati platiti porez kod kupnje i svake godine ćete plaćati porez na imovinu i nekretnine (kao ja).

U Hrvatskoj se najviše isplati ne raditi .

A ako imate kakvu lovu odmah ju potrošite na hranu i piće , sve pojedite , popijte i poserite (kao ja)pa vam nemogu ništa uzeti !

I to nije kraj deranju kože porezima od ovih Gulikoža :

Kad jednog dana otegnete papke ,
vaši će dragi nasljednici morati platiti porez na ostavljenu im imovinu ,
na vaš dom ,
na vašu vikendicu ,
na vaš auto ,
na vašu tvrtku ,
na vaš obrt ,
na vašu grobnicu…..

Ni to neće biti kraj oporezovanju !

Vaši će nasljednici opet morati plaćati porez na nasljeđenu imovinu !

http://www.index.hr/vijesti/clanak/the-economist-hrvati-placaju-najvece-poreze-na-svijetu/517083.aspx [index.hr]

Matija Gubec se bunio protiv poreza od 10%:
http://www.vecernji.hr/felix-1329519600 [vecernji.hr]

.

Komentari tipicni za balkanski mentalitet! Zasto meni, a ne njemu. Ja kupujem mercedes, pa moram platiti veliki porez, ja kupujem apartmane pa opet moram platit pirez, mi se ne isplati …
Jedini pametni komentar je onaj sa blokadom racuna.
Ocigledno se protiv poreza bune oni koji i najvise imaju, i koji uredno placaju poreze vani i bez obzira koliki bili nece za to A nece rec. Ali su naviknuti igrati bez pravila u Hrvatskoj!

Slazem se da su porezi ovdje preveliki, ali balkanski mentalitet u glavama je puno veci problem. Osim toga da su na vrijeme pozatvarali sve drzavne gubitase i porezi i vanjski dug bi zasigurno bio manji. Ali da se krene u tom smjeru opet bi bili protiv.

ZAR ŽELITE DA LINIĆ KREPA RADEĆI ?

http://www.index.hr/vijesti/clanak/plove-zajedno-jadranom-i-uzivaju-kontroverzni-kalem-ljetuje-s-linicem-a-krsi-njegove-zakone/694234.aspx

.


Frankie je u pravu dobrim dijelom.

Ovi porezi uništavaju poreznu aktivnost a time više što je njihova potrošnja neracionalna.

Dakle mali obrtnik/poduzetnik plaća porez i sva soc/mirovinska prava da bi država jedva radila nekakvu soocijalnu i nekakvu zdravstvenu skrb.

Školstvo? Ima svijetlih primjera ali je generalno sve u mraku.

Opet ponavljam, nema mi nekakav Linić što govoriti kad na Croatiu Airlines potroši pola milijarde kuna tuđeg novca(poreznih obveznika) dok nije napravio restrukturiranje firme. Samo je napravio crnu rupu u središtu galaksije.

Nije bitno samo skupiti poreze nego i inačin kako se troše, jer ovakav neispravni način samo će poticati danji rast poreza.

Kome to ima smisla? Ja želim dobru uslugu za svoj novac(porez koji platim) i ako ne dobijem tu uslugu ne kupujem je više tj ne plaćam porez, kupac na prvom mjestu.

Tocno tako. Hoce ti otkinuti pola tvog kruha, a kad dodes na hitnu umres cekajuci, u bilo koji ured-sve kaos, procedure traju godinama…kvaliteta skolstva je zivi uzas, i prepuno je korupcije.

Najgore je sto je zapravo HR uzasno slaba soc drzava za radisne. Ako izgubis posao, jedino imas ovo uzasno lose zdravstvo, naknada je mala i kratka. Drugog NEMA. Po ovome izdvajamo za neke kategorije najmanej u EU.

Kako se novac baca, subvencije, gubitci, enormna uprava koja grca u korupciji itd.

Ako se malo potrudimo, mozemo naci preko 100mrd kuna bacenog novca, doslovno bacenog. S jedne strane su porezi enormno preveliki, i rad se ne isplati-niti se firmama isplati zappsljavati. S druge strane, vecina novca se potrosi kako si rekao.

Slazem se.Al najgore je sto se i drzava ponasa poput kokosara koji stalno mjenjaju pravila igre i covjek nikad je zna dugorocno na cemu je.A taj sitni potkradacki mentalitet se opet pokazao pri fiskalizaciji! Kad se uvela fiskalizacija,mora se kupiti nova naljepnica za 20 kn,pa blok racuna u koje je 50 racuna koje nam prodaju za 70 kn,pa neki kljuc ( broj za fiskalizaciju od Fine) koji je preko 300 kn,pa internet konekcija koju su za spajanje sa poreznom upravom trebali dati besplatno,itd itd….pravi kokošarski mentalitey pod parolom,ma to vam nije puno….mogao bi o tome pisati pola sata….

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!

@luzer 1,
Stoki sitnog zuba uzimaju koliko hoće .

Ako nema , dignu kredite koliko hoće ,i sa bilo kakvom kamatom .

Ako im još nije dosta uvedu 572 razna poreza .

Pa uvedu “legalizaciju”,
“fiskalizaciju ”,
“energetski certifikat”
…kojima stoki sitnog zuba izvuku 20 miliardi novog poreza .
20.000.000.000,00 !

A ako im još nije dosta sve rasprodaju za siće :INU , HT , ZABU , PB ,Plivu ,HPB ,CO , Autoceste…

El Dorado koji im neće nikada presušiti .

.

Al najgore je sto se i drzava ponasa poput kokosara koji stalno mjenjaju pravila igre i covjek nikad je zna dugorocno na cemu je.

Da bas su kokosari. Do 2011. se porez uopce nije morao placati, a sad se mora, komunisticki kokosari, fuj to…

ja plaćam porez od 1994 godine,i ne znam tko ga to nije plaćao do 2011. godine? zar se i onda budget nije punio? nije to ponata,nego da ti u koju god investiciju ulaziš radiš projekciju minimalno 5-7 godina,a u tom periodu se promjeni 100 zakona,poreznih stopa,pravila i svega ostalog.I svaka nova promjena donosi uz sve još neke sitne troškove,sve kao nije puno….prije neku godinu su izmislili dokapitalizaciju za d.o.o. pa su nam bilježnici uzeli par tisuća kuna….Sad su uveli blagajnički maximum tako nizak da svaki dan moramo juriti na banku stajati u redovima i uplačivati promet,a za svaku uplatnicu nam fina ili banka uzmu fixno oko 4 kn….sve kao nije puno…pravo kokošarenje…
što nisu digli loko vožnju za aute sa 2 kn po km a bilo je uvijek 30 posto od cijene litre benzina.

i da ne zaboravimo i pad je dio leta!


Da bas su kokosari. Do 2011. se porez uopce nije morao placati, a sad se mora, komunisticki kokosari, fuj to…

Ne kenjkaj, kolega nije pisao o porezima nego o potkradačkom mentalitetu tzv. kokošarenju. I to je pravi izraz za sistem koji uspostavljaju ove komunjare na vlasti. Dr.Ivo je bio kleptoman a sada jata kokošara harače gdje god stignu ali ponajviše u malim kokošinjcima.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Ma ovo su sigurno skupili od onih par lipa po svakom racunu, to su sve domoljubi posteni adezeovci kojima ni na kraj pameti nije da kradu od vlastitog doma kojeg tako strastveno ljube…

http://www.vecernji.hr/vijesti/carpe-diem-je-pred-zatvaranjem-zbog-120-tisuca-viska-blagajni-clanak-598013

New Report

Close