Pogodi Crobex – Siječanj 2009

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Pogodi Crobex – Siječanj 2009

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako nije kasno..
2037,12

na žalost je. Ali uskoro će tema "pogodi crobex- veljača"….

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


BTW ovdje cu uvijek biti vise bikova po defaultu.
sve dok ne bude kratke prodaje sentiment index nece biti realan.

da. ali ako konstantno imamo bias foruma od npr cca +5% (što efektivno postaje neutral) a onda jedan mjesec skočimo na 10ak % ili padnemo na nulu to onda odražava kakav je sentiment.

[/quote]

taj bias je samo za igru.definitivno nisam siguran da je pravi.
na osnovu njega nikad neces moci povuci contrarian potez.uvijek ce biti ekipe u dionicama, koja ma sta mislila, prodat ih nece, jer je npr. u prevelikom minusu, pa cak i ako iskreno misli da ce to dolje npr.100 bodova, ali nije sigurna pa nece prodavat jer je velik rizik od okreta, tvrditi da to sve ide UP i to do 54907548090pts..

mislim, tema je odlicna, ali kazem, sluzi samo za igru dok nema trgovanja u oba smjera.
IMHO.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Sve ok. Slažem se. Više ovo gledam kao eksperiment psihologije mase.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Kako sam ja u Top 10 optimista već sad mogu primjetiti da je to više bio izraz mojih dobrih želja za bolju Novu godinu. Kad čovjek sa objema nogama čvrsto stane na zemlju mogu reći da će mo biti presretni ako se probije 2000, a na tom nivou bi se u kupnju mogli baciti i nevjerne Tome pa bi to sve u svemu trebala biti i nekakva prekretnica u ovome našem jadu od TK. Naravno to ne mjenja moju optimističnu prognozu jer što rekoh ne porekoh. [thumbsup]
Hvala kolegi Conanu za tablicu!

who dares, wins

1999,99

molim uključenje, burzovna trgovina još nije počela.
kao i kolege Blueamana i Optimista.
ako treba sam napravim excel, ako je u tome problem.

hvala unaprijed

INVESTICIJE SU PROBILE PLAFON, TROŠE SE KREDITI, SVUDA MNOGO PARANOJE, SVI SU DO GRLA U KRIZI

@hafiz

ali trgovano je već u US i europi tako da mislim da nebi bilo fer

ništa osobno, evo s bluemanom sam jako dobar i van foruma…

još malo pa će crobex – veljača

pozdrav

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.



@hafiz

ali trgovano je već u US i europi tako da mislim da nebi bilo fer

ništa osobno, evo s bluemanom sam jako dobar i van foruma…

još malo pa će crobex – veljača

pozdrav

NIKOM NE DAJ VIŠE!!! HE HE HE HE

I'LL BE BACK


Sve ok. Slažem se. Više ovo gledam kao eksperiment psihologije mase.

90% ljudi vjeruje u rast. To znači da su 90% vjerojatnosti da ćemo pasti. [undecid]

Evo i mene da dam prilog.

Želja mi je: 2200
Mislim da će: 1959
Poznavajući moju sposobnost predviđanja vjerojatno će na: 1570.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

1870
(znam da je kasno za natjecanje, ali nek se nađe)

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

@o’brien

evo, kolege Chavez i Verdi su potvrdili upravo ono sto se dalo vec i prije naslutiti.
iako su "sluzbeno" optimisticni, off the record se stvari bitno mijenjaju.dam se kladiti da je kod ostalih slicno. [lol]
ja recimo doista mislim da ce gore i to tamo di sam i napisao, ali jos se neckam s ulaskom..strah veliki [shocked]

tako da Braunu usprkos, dam se kladiti da je bias na forumu debelo, debelo bear [thumbsup]

ali shortanje, opcije i derivati ce doci prije ili poslije i ovakva anketa je itekako potrebna.

a sada..uzivajmo u sijecnju i zimskim radostima[smiley]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

@mig
2300??? Previsoko kolega. I ja sam optimističan, ali ne baš toliko. Pa znaš da mirovinci "moraju" kupovati obveznice, a mali makar su u cashu (većina) boje se.

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



@mig

2300??? Previsoko kolega. I ja sam optimističan, ali ne baš toliko. Pa znaš da mirovinci "moraju" kupovati obveznice, a mali makar su u cashu (većina) boje se.

A nisu se bojali kad su cijene bile deseterostruko (i više) vece…
Pa ak tak razmišljaju neka lijepo odu u china trgovine i ne trebaju strepiti nad burzo…




@mig

2300??? Previsoko kolega. I ja sam optimističan, ali ne baš toliko. Pa znaš da mirovinci "moraju" kupovati obveznice, a mali makar su u cashu (većina) boje se.

A nisu se bojali kad su cijene bile deseterostruko (i više) vece…
Pa ak tak razmišljaju neka lijepo odu u china trgovine i ne trebaju strepiti nad burzo…
[/quote]

Ne, onda se nisu bojali jer su fondovi kupovali. Da li sada fondovi kupuju dionice?

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

@mig,
kolega ja sam svoju procjenu dao negdje oko Božića kada je bilo blizu 1800 i nadao sam se da će fondovi glancati svoj portfelj. Kako se to ni je desilo naravno da sam se morao korigirati jer skoro 600 bodova u nepuni mjesec dana je nemoguća misija. Što se tiče kupnje do zadnje kune sam kupovao i 30.12. jer ulažem višak love koji mi ni je neophodan za svakodnevni život ali ipak pazim na kojem nivou ulazim. Istina je da sam malo pre brz na okidaču ali da ne vjerujem u rast bavio bi se nečim drugim. Evo moj rezultat sa monitora:100% -13,13. Naj veća mi je greška za sada Viro kupnja na 560kn. Da sam imao još za dokup bilo bi puno bolje.

who dares, wins

New Report

Close