Pogodi Crobex – Ožujak 2009

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Pogodi Crobex – Ožujak 2009

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

1455

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Neznam kak ljudima nije jasno da se daju prognoze do 01.03. ……
hebote tu bumo još vidli i 29.03. prognozu za ožujak….nevjerojatno ali istinito…



Stavite procjenu na koliko će završiti Crobex 31.3.2009.

Prijave se primaju do 1.3. u 23:59:58

Za one koji su zaboravili…
Ostaje vam samo čekati igru za travanj.
[rolleyes]
[/quote]

Aaa pricekaj one careve koji ce iza 25. bacat prognoze

Evo moje prognoze za travanj = 765 ( kad sam već zakasnio za ožujak )

Vidim da se broj sastavnica Crobexa smanjio, to me malo počelo zabrinjavati [huh]

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

1478 [thumbsup]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Evo moje prognoze za travanj = 765 ( kad sam već zakasnio za ožujak )
Vidim da se broj sastavnica Crobexa smanjio, to me malo počelo zabrinjavati [huh]

Da li to znači da će manje firmi davati dividendu i da će se povećati kapitalni prinos ?
Vidim iskusni ste ulagač pa molim Vaše viđenje istog ?

Hvala

Za šaku dijamanata !

Gledajte dragi mladi kolega, nije to tako jednostavno. Naime ima kompanija koje daju dividendu, ali samo managementu i tvrtkama – majkama poput Zabe. Teoretski vi ste vlasnik idealnog dijela kompanije ali vam to u praksi ništa ne znači što oni imaju skoro 2 milijarde kuna dobiti.
Jednostavno donesu odluku da dobit prebace u rezerve i vi im ne možete ništa.
To vam se zove pozitivna diskriminacija. Firma posluje pozitivno a vi ste diskriminirani.
Jer većinski vlasnik ( Unicredito ) isplati sebi dobit preko slamnatih usluga, slamnatih firmi i slamnatih direktora.
I općenito tu je sve slamnato osim deviza koje Unicredito na taj način izvuče.

Eto nadam se da ste shvatili na ovom primjeru kako to funkcionira. A Zaba je i dalje u Crobexu, a Tehnika nije iako daje dividendu.
Ni med cvetjem ni pravice

Ja sam se obogatio preko noći! Prekonoćnim kreditiranjem!!

Nije mi baš jasno hoću li ili neću dobiti dividendu ? Npr. na INDG se spominje 100 kuna. Ovo sa slamom mi uopće niste pojasnili.

Hvala

Za šaku dijamanata !

okruglo 1500 nije puno ali je realno………. [thumbsup]

smanjuje se minus.......

1456

DAFFY

505 s crtom

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

1009

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Između 50-5000

KUPUJMO I PROIZVODIMO HRVATSKO

Pa ako je vjerovati u ono u što mnogi ovdje vjeruju (skoro svi osim mene) da "određeni veliki i institucijalni investitori" mogu toliko drmati našim tržištem da kratkoročno mogu napucati ili spustiti CROBEX potpuno im po volji…

…u tome slučaju mislim da bi do 31.3. mogli iskoristiti priliku da ga napucaju čim više, kako bi neki kvartalni rezultati/izvještaji izgledali malo ljepše… a i poneko tko treba iskrcaj priliku iskoristio, i onda kada prođe 31.3., onda opet po starom, lov na novi minimum kako bi se još smiješno prejeftino krcali oni koji se planiraju još dosta krcati… pa ako održe CROBEX tako nisko i do poslije lokalnih izbora… e onda će biti veselo, jer tada "padaju maske" (više se neće toliko lagati o stanju u domaćem gospodarstvu i poricati dubinu krize) i sentiment bi mogao i dalje biti "negativan" pa će ovi koji "drmaju tržištem" još neko vrijeme to vrlo odriješenih ruku raditi, bez da im išta ispriječi se na putu, čak niti američki bull market ako se nastavi – naše neće omesti 😛

P.S. Recimo CROBEX 1682 na 31.3., pa nakon toga strmoglavi pad na 1.200, nije nemoguće 😀


Između 50-5000

E i ja mislim tako. Podatak koji svakako vrijedi zapamtiti i prema njemu formirati investicijsku taktiku.
[cool]

New Report

Close