PLVA (Pliva d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PLVA (Pliva d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.


Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

AZ je ipak dovoljno pametan mirovinac da nije unutra!

Jedini koji se ovdje zeznuo, kao i na drugim dionicama (uvijek kupuju skuplje nego drugi), je PBZ CO.

Tko im je kriv za to što rade, cijena na burzi je ovakva samo zato što ju oni neprestano brane, jedini su na kupnji i oni su ti koje treba zbog nečega tužiti, tužiti za malverzacije na TK, umjetno podizanje cijene…

Istu stvar (gotovo "jedini" kupac, neprestana "obrana" cijene) rade i na nekim drugim dionicama, kod nas još nitko nije osuđen zbog manipulacija cijenama, neće niti oni, niti biti optuženi a kamo li što više… ali kaznit će ih Bog, zakon niti ne mora, dovoljno je to što će im prinos radi nerauzumnih ulaganja dugoročno biti loš.

je, AZ mirovinac je jako pamenta.
prepametan
jos imaju 29.722 dionica ine, zasto bi prihhvatili od madjara ponudu. popusili su oko 40 mil. kuna na ovome.

Super pametan fond, nema sta.

Nitko nije pametanm, kod svih se nadje grjeska.
RBA magma
PBZ ovo
AZ Ina
Erste svega i svacega nelikvidnog i riskantnog

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


je, AZ mirovinac je jako pamenta.
prepametan
jos imaju 29.722 dionica ine, zasto bi prihhvatili od madjara ponudu. popusili su oko 40 mil. kuna na ovome.

INA je na ovim razinama po meni sada podcijenjena, stoga im preporučam dokup.

Prije ponude za preuzimanje su imali nekih 10 puta više što je bio njihov najveći dionički paket ikada ičega, kao i opčenito svih naših mirovinaca, i skoro sve su prodali (slično kao PLVA što su imali i oni nešto), to što su 10 % INA-R-A ostavili… možda nije tako strašno.

Oni su radili greške na nekim drugim stvarima (INGRA) ali INA-a, mislim da tu greške nema, kao niti PLVA koju su također prodali, ovih malo dionica što su zadržali nije nužno greška, nije bitna trenutna cijena nego vrijednost, koja sigurno nije na ovim razinama kakva je sada cijena 🙂

Što se tiče HT-a npr., kada već govorimo o "narodnim dionicama", tu su daleko sa najnižim ulazom, kupili su manje od pola na IPO-u, drugu polu po cijenama oko 200 kn, dok su ostali kupovali i neposredno nakon IPO-a po visokim cijenama kada je AZ bio suzdržan, i u zadnje vrijeme po višim svi kupuju nego je npr. AZ-ov ulaz vjerojatno a koji je opet suzdržan, tako da ih nitko više ne može po ulazu preteći osim u slučaju da HT ponovno zaroni ispod 200 kn a oni po tim cjenama uduplaju poziciju :rotfl:.

PLVA su svi mirovinci prodali jedini PBZ CO se pravi pametan…

Ne hvali ih.
Da su prodali po 2800 sve i sada kupili po 1500 ustedjeli bi 40 milja kuna.
Amen, cinjenice.
Nisu prodali, popusili, sada moraju cekati godinu dvije na 2800.
A kamata na godinu je 10%

Da li su HT uzeli po 200 ili 220 kao RBA OMF ista stvar, RBA je rijesio cijelu Inu, itd, itd.

Ingra nije promosaj, svi su vjerovali prici o uspjehu, nazalost da nije bilo krize bila bi sasvim druga prica

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Teva je u zadnjih godinu dana na Nasdaq-u u plusu cca 7%
Ne ma krize !

who dares, wins



Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.
[/quote]
Što se događa ako svoje dionice ne prodam tj. ne pristanem na ponudu?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima




Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.
[/quote]
Što se događa ako svoje dionice ne prodam tj. ne pristanem na ponudu?
[/quote]

Odvedu te u mračnu ulicu i uzmu ti na silu. [angry]

who dares, wins





Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.
[/quote]
Što se događa ako svoje dionice ne prodam tj. ne pristanem na ponudu?
[/quote]

Odvedu te u mračnu ulicu i uzmu ti na silu. [angry]
[/quote]
Ozbiljno, što mogu kasnije s njima? Da li se da prodati ili mi ostaje za uspomenu?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima






Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.
[/quote]
Što se događa ako svoje dionice ne prodam tj. ne pristanem na ponudu?
[/quote]

Odvedu te u mračnu ulicu i uzmu ti na silu. [angry]
[/quote]
Ozbiljno, što mogu kasnije s njima? Da li se da prodati ili mi ostaje za uspomenu?
[/quote]
ne možeš ne pristat na ponudu. samo će ti u sda zamjenit dionice za lovu i isplatit na tekući

još će malo se navlačiti samo po sudu, i na to pumpati zlatne bilance odvjetničkim društvima







Čitao negdje da neki mirovinac mislim AZ CO razmišlja o tužbi jer mu je 600 malo.
Co je sigurno sad šta je naprijed ne znam.

PBZ-CO.
[/quote]
Što se događa ako svoje dionice ne prodam tj. ne pristanem na ponudu?
[/quote]

Odvedu te u mračnu ulicu i uzmu ti na silu. [angry]
[/quote]
Ozbiljno, što mogu kasnije s njima? Da li se da prodati ili mi ostaje za uspomenu?
[/quote]
ne možeš ne pristat na ponudu. samo će ti u sda zamjenit dionice za lovu i isplatit na tekući
[/quote]
Hvala, nemam Plivu, ali mislio sam ju čisto kupiti zbog sentimentalnih vrjednosti, mislim da je to bila ubjedljivo naša najbolja kompanija i stvarno mi je žao što je ovako završila [sad]

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Danas u Business.hr-u: PBZ CO za Plivinu dionicu traži 760 kuna, a ne 600 koliko daje Barr
Business.hr
17.06.2009 11:22
Pročitaj komentare (0) /forum/Default.aspx?page=subject&forum=&subject=
Pročitajte sve komentare na forumu ()
5c2aec5e-8aa8-4a52-adfd-d1de4639329b
Ocijenite članak (0)
[1] [2] [3] [4] [5]
Već ste ocijenili ovaj članak!
Hvala na ocjeni. Rezultati se ažuriraju svake 5minute.
Cijena od 600 kuna, koju će dobiti mali dioničari Plive u procesu istiskivanja nije „primjerena naknada u novcu kako propisuju hrvatski zakoni“, izjavio je za Business.hr Dubravko Štimac, predsjednik Uprave mirovinskog fonda PBZ Croatia osiguranje, koji smatra da bi fer cjena bila 760 kuna.

who dares, wins

Cijena od 600 kuna, koju će dobiti mali dioničari Plive u procesu istiskivanja nije „primjerena naknada u novcu kako propisuju hrvatski zakoni“, izjavio je za Business.hr Dubravko Štimac, predsjednik Uprave mirovinskog fonda PBZ Croatia osiguranje, koji smatra da bi fer cjena bila 760 kuna.

Mali dioničari trebaju tražiti da se preispitaju sve činidbe i protučinidbe između povezanih osoba – tj Barra i Plive. Tu su rađene velike mućke u kojima je Pliva ostala bez velikog dijela svog najprofitabilnijeg poslovanja a po mojoj procijeni za to nije dobila ni približno materjalnu nadoknadu.

Tek tada se može raspravljati o cijeni. Po meni je ona puno viša i od 760 kuna.

Ostao sam dužan taj članak pa sam ga sad pronašao.
Sve ostalo je u Božjim rukama. Osim ako ni si ateist. [cool]

who dares, wins

New Report

Close