Platili oglas u novinama: 5 stvari koje PBZ želi da znate vezano za ‘švicarac’

Naslovnica Forum Komentari članaka Platili oglas u novinama: 5 stvari koje PBZ želi da znate vezano za ‘švicarac’

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Sa PBZ-om sam svojedobno imao problema dok sam imao poslovni račun kod njih. Zbog jednog podatka koji službenica nije poslala u FINU skoro sam ostao bez svojeg mukom zarađenog novca.

A ovo sa švicarcima je baš šteta što BITNE ČINJENICE O PBZ KREDITIMA U ŠVICARSKIM FRANCIMA nisu davali korisnicima i prilikom uzimanja kredita.

Lijepo su naveli da se ugovor može mijenjati samo odlukom Suda ili voljom ugovornih strana. Pa zašto onda niste ispoštivali pravomoćnu odluku suda i u svim kreditima s promjenjivom kamatnom stopom gdje nisu ugovoreni parametri njezine promjene sudski proglašene ništetne odredbe ugovora izmijenili novima zakonitima?

banka u kojoj osobni bankar zna manje o tržištu kapitala od bankomata

Šteta kaj taj oglas nije visel u PBZ-u kod davanja kredita-

Da ga i bankari vide.

Nepošten, nepravedan, nemoralan, neetičan i S R A M O T A N je način na koji je PBZ utvrdila fiksni dio kamatne stope na način da od apsolutnog iznosa kamatne stope oduzme šestomjesečni EURIBOR koji je na povijesno niskim razinama. U konkretnom primjeru, početkom 2014. od narasle kamatne stope na stambeni kredit uzet 2008. od 7,4% oduzet je EURIBOR 0,3% i došlo se do fiksne kamate od 7,1%.
Zar vi Prke mislite da su ljudi tako blesavi da ne vide taj vaš grabež i pohlepu koja se više ne može sakriti.
Ne znam šta čeka Vrhovni sud sa revizijom presude pa da vam pokucam na vrata i zatražim povrat preplaćenih anuiteta zbog samovoljne promjene kamatne stope u SAMO JEDNOM SMJERU.
Čime se uopće bavi ta banka?
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/142650-tko-su-milan-naperotic-i-josip-baricevic-mocni-kumovi-boze-prke.html

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Banke u svijetu općenito su uzrok svih problema i krize. No ono što rade banke u HRV toga nema nigdje. Savršena sredina za poslovanje, nacionalna banka bez ikakve kontrole, političari korumpirani, ekonomija bez ikakve strategije i učinka. Najbolje mi je kad vidim bankovne šefove ili onog čunoglavog Bohačeka kako se nakostrješe čim netko spomene banke. Koja bagra…

Nakon vas, jedno sam se zarekao – nikad više kredit! Kažu da su počeli s tim kreditom kao zadnja banka tek u travnju 2005. godine! Onda mi objasnite kako sam ga ja podigao u PBZ-u u CHF u ožujku 2005, a tad sam vec vise od mjesec dana pripremao papire, a tih je kredita vec bilo?? Ako na tome lazete, kako da vam ozbiljnije stvari vjerujemo? Imam jos ugovor, treba mi zbog tužbe za povrat preplaćenog iznosa, pa mogu i ovo dokazati. Nije istina da ste ista rekli da je CHF opasan, nego ste rekli da ima stabilniji tecaj nego Euro i da je to isto!!! U otplati sam i ja prevaren na temelju tecajne razlike! Otplatio sam ga nedavno i nikad mi više ne pada na pamet nogom kročiti u tu banku!

nebitno je što tko misli o bankama, činjenica je da je pbz u pravu, kao i ostale banke. kredite u CHF dizali su ljudi SVOJOM VOLJOM i o svemu su bili obaviješteni i sve je dio ugovora. To što nitko ne čita ugovore u ovoj državi je druga stvar i to se banke ne tiče. Potpuno sam protiv toga se mojiim novcem pogoduje korisnicima kredita u CHF. Te ljude žalim, ali država niti mi porezni obveznici nismo krivi za njihove špekulacije. Zašto nisu konvertirali kredite u kune kad im je nuđeno? Jer su špekulirali sa padom tečaja sa 6,2 kuna na niže. A sad kad je tečaj porastao, sad neka država plaća.
To nije sirotinja, to nisu socijalni slučajevi, ti vođe udruge svaki put su obučeni u fine markirane majice…Ali, izbori se bliže, hajka je protiv svega razumnoga i mi svi ćemo to platiti. A oni će i dalje trošiti na krpice i skijanje.

...povijest se ponavlja...

naši ljudi se ponašaju kao razmažena derišta. svi su krivi, a oni su lovu potrošili. da nije bilo vaše pohlepe za stanovima, danas bi imali pristojne cijene kvadrata i vi ne bi mučili cijelu državu sa vašim propalim ulaganjima. mogli ste biti podstanari 10 godina i sada iskeširati stan. ali ne – moralo se 2005 imati stan pod svaku cijenu…za cijenu niste pitali. za jarun ste davali 2-3000 eura po m2…sad to vrijedi 1000 eura , a dužni ste još cijelu glavnicu…i sad hoćete da država to plati. i to ista ona vlada koju pljujete dan i noć…e pa nema više druga tita ljudi. ovo je kapitalizam. dobro došli.

...povijest se ponavlja...


nebitno je što tko misli o bankama, činjenica je da je pbz u pravu, kao i ostale banke. kredite u CHF dizali su ljudi SVOJOM VOLJOM i o svemu su bili obaviješteni i sve je dio ugovora. To što nitko ne čita ugovore u ovoj državi je druga stvar i to se banke ne tiče. Potpuno sam protiv toga se mojiim novcem pogoduje korisnicima kredita u CHF. Te ljude žalim, ali država niti mi porezni obveznici nismo krivi za njihove špekulacije. Zašto nisu konvertirali kredite u kune kad im je nuđeno? Jer su špekulirali sa padom tečaja sa 6,2 kuna na niže. A sad kad je tečaj porastao, sad neka država plaća.
To nije sirotinja, to nisu socijalni slučajevi, ti vođe udruge svaki put su obučeni u fine markirane majice…Ali, izbori se bliže, hajka je protiv svega razumnoga i mi svi ćemo to platiti. A oni će i dalje trošiti na krpice i skijanje.

Istina je da su potpisivali svojom voljom ali nije nimalo istina da se to banke nimalo ne tiče, iako se upravo tako ponašaju dugi niz godina. A ponašaju se onako kako se i inače ponašaju oni koji ne mogu propasti, kojima rizike poslovanja pokrivaju porezni obveznici (garantiranjem depozita i drugim centralno planerskim mehanizmima). O kolosalnom neuspjehu i krivici HNB-a tj. naše centralne banke, također proizvodu koji sa slobodnim tržištem nema nikakve veze, ne treba puno trošiti riječi, dovoljno je samo natuknuti pojam i koncept fiksiranja tečaja kao i njihovu ulogu glavnog i jedinog koncesionara za izdavanje licenci bankama i ostalim financijskim institucijama koje uopće smiju poslovati na području RH. Kolosalno nema veze sa slobodnim tržištem i mehanizmima na koje aludiraš.
Žalosno, ali PBZ je najvjerojatnije najsvijetliji primjer pokušaja neke naše banke da se proaktivno suoči s očitim rizikom koji nije samo problem njihovih klijenata. Činjenica je da ostali godinama, a možemo komotno početi računati od 2008. godine, nisu radili APSOLUTNO NIŠTA po ovom pitanju. Sramotno ništa.

zaduživali smo se mi kad smo kupovali oružje…

izgleda da je jedina opcija do slobode opet istim prokušanim modelom…

bez obzira što je ova država drugorazredna EU članica…

neće bit sigurnosti a to zasigurno košta najviše

Kada sve ovo ne bi bilo već iritirajuće dosadno, bilo bi zanimljivo sa tanovišta socijalne psihlogije.

Još jedan dokaz da je, kako je nedavno napisao jedan od forumaša, “tržišna ekonomija za Hrvatsku nedostižan san a kapitalizam noćna mora”.

Što li će tek biti kada Hrvatska bude morala objaviti da više nije u stanju servisirati vanjski dug pa zatraži pomoć “trojke”?

Ajme nama kada krene “klasika”!

Ma nasi ljudi su stoka sitnog mozga koji sve zele odmah. Pa kad zelis odmah onda je banka ili bandera jedini nacin. Ja sam poceo od nule. Nitko mi nista nije dao u zivotu. Sa 20 godina poceo vanka i prvi novac ko velika vecina nasih znalaca/genijalaca nisam ulozio u auto nego u znanje. Sa 28 sam vec bio na solidnoj lovi,a zadnjih 5-6 godina nikad ispod 250 kilo zelenih. Evo sad sa 40 u gujci oko 2 miljona evra u nekretninama, miljon u dionicama i jedno 600 kila u cashu. Nikad kredit za nista uzeo nisam. Jasno i danas vozim aute u cjenovnom razredu karampana pa mi se puno znalaca smije.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

New Report

Close