PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PBZ (Privredna banka Zagreb d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo imate u Seebizu. Banke bi u Evropi mogle izgubiti i do 800 milijardi eura zbog korona krize. Tko to sad kupuje. Ovo je luđe nego na Ingri.🙄

https://www.vecernji.hr/biznis/za-kunski-i-euro-kredit-pbz-i-otp-moraju-vratiti-preplacene-kamate-nema-zastare-1427170 

novi pušing za banku

Kao što sam vam pisao. Pogodovalo se menadžerima da izađu po 900 kn, sad će im se ,pogodovat da uđu po 400 kn. Ne kupovati prije 500 kn.

A opasno je i da dionicu spuste na oko 300 kn i onda naprave istiskivanje.

Kolega lojtra sve više cijenim vašu intuiciju,pa bi vas zamolio za komentar novonastale situacije.

ovo bi mogao biti razlog zasto rasprodaju ADRS-p-a

moguce im treba para

danas je velik promet tamo

samo razmisljam na glas

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Bolje i povlaćenje s burze nego istiskivanje…

Odlučili povući dionice s uređenog tržišta: https://eho.zse.hr/fileadmin/issuers/PBZ/COI-PBZ-e8746476d5781fdfad1bb4d10397024d.pdf

 

i što sad ? koju cijenu očekivati? Ima li tko iskustva u ovakvim situacijama?

Što ako odbijem prodati svoje dionice ?

Da je squezz out onda bi dobio šta ti daju..cijenu zadnja 3 mjeseca + eventualno neka sitna premija..Ja necu prodavat..kad njima legne dividenda legnit ce i meni..čak mislim da se dionice nakon nekog vremena mogu prodati na otc tržištu..Bolje imat dionicu pbz a koja ima casha po dionici preko 1000 kn nego držat lovu oročenu na banci za 0.3% kamatu..

Hvala na odgovoru! Ja ću isto držati, smatram ovu cijenu nerealnom, realnije bi bilo 1000,00 kn  po dionici pa na gore

 

 

Vjerojatno ovo fond kupuje od menadžera. U svakom slučaju nešto pretumbavaju, ne rade oni svojim novcem.

lojtra, 11.11.2020. u 10:31

Vjerojatno ovo fond kupuje od menadžera. U svakom slučaju nešto pretumbavaju, ne rade oni svojim novcem.

Ako ovo sada menadžeri prodaju to za nas ostale mislim da nije dobro jer bi možda cijena koju banka ponudi bila manja od trenutne.Ključno je pitanje koju će fer vrijednost odredit procjenitelji.U svakom slučaju neću brzati sa odlukom o prodaji,na kraju krajeva na mjestu je i ona od kolege alt-a ,”kad njima legne dividenda i meni će”,a treba imati na umu da su samo za prošlu godinu odredili 76 kuna….

parazit, 11.11.2020. u 16:25

 





lojtra, 11.11.2020. u 10:31



 

Vjerojatno ovo fond kupuje od menadžera. U svakom slučaju nešto pretumbavaju, ne rade oni svojim novcem.

 



 

Ako ovo sada menadžeri prodaju to za nas ostale mislim da nije dobro jer bi možda cijena koju banka ponudi bila manja od trenutne.Ključno je pitanje koju će fer vrijednost odredit procjenitelji.U svakom slučaju neću brzati sa odlukom o prodaji,na kraju krajeva na mjestu je i ona od kolege alt-a ,”kad njima legne dividenda i meni će”,a treba imati na umu da su samo za prošlu godinu odredili 76 kuna….

 

 

 

Kako ces ih prodati po fer cijeni nakon 3 ili 5 godina??Kome?

Divka je sekundarna a prodaja primarna.

 

Parazit

Ako si kupio po cca 800 kn, savjetujem ti da prodaš. Ali ne odgovaram ako to ne bude dobar potez.

Samo još jedno pitanje,jel zna tko za koliko će bit donešena odluka o cijeni;ovi na Dukatu su čekali ravno četri mjeseca..

New Report

Close